בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
על הנשים אפשר לדרוך, רק תרגיעו עם הגז 
 
 לדרוך על נשים ולא על הגז (צילום אילוסטרציה: אהוד קינן)   
 
ניר נון נוה

המרכז לפלורליזם יהודי: תשדירי הרדיו הסקסיסטיים של הרשות לבטיחות בדרכים ירדו בעקבות פנייתנו; משרד התחבורה: חפיף, הקמפיין אמור היה לרדת ממילא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המרכז לפלורליזם יהודי פנה השבוע לשר התחבורה, אביגדור ליברמן, בדרישה להוריד תשדירים "בוטים וסרי טעם", כלשון הפנייה, במסגרת קמפיין חדש נגד תאונות דרכים.

הכוונה היא לתשדירי הרדיו ששודרו, בין השאר, בגלגל"צ, ושלטענת המרכז מבזים נשים ומעודדים התייחסות מזלזלת כלפיהן. אחד מהם נשמע כך: "אתה מנסה אותה, לוחץ עליה, רוצה אותה עד הסוף. מנסה שוב, לוחץ יותר חזק וזה סוף סוף עובד. דוושת הגז היא לא מישהי שפגשת במסיבה. מהירות מופרזת הורגת. אז תוריד, תוריד את הרגל מהגז".

בתשדיר נוסף נאמר: "הריח שלה, שלא לדבר על היופי והצורה, היא מפתה בטירוף, ספורטיבית, שונה מכל מה שהכרת עד עכשיו, הבטיחו לך שהיא יכולה לפתח מהירויות גבוהות, אז למה לא לנסות אתה אומר לעצמך, שלא תהייה לך טעות אחי. גם האוטו הכי חדש לא יגן עליך מפגיעה במקרה של תאונה במהירות מופרזת, אז תוריד, תוריד את הרגל מהגז. שתישאר בחיים".

בפנייה ששיגרה מטעם המרכז עו"ד שרון טל לשר התחבורה, נכתב: "עצם העובדה שמאן דהוא הגה טקסט בוטה וגס רוח שכזה, מחייבת כי נעורר את השאלות הטריוויאליות לכאורה: כלום כך החליט משרד התחבורה להלחם בנגע תאונות הדרכים? האם המסר המועבר לצעירים לפיו עם מכוניתם, שלא כמו עם 'מישהי' שפגשו במסיבה, הם צריכים להזהר, הוא המסר באמצעותו החליט משרד התחבורה להלחם בנגע? כלום באמצעות ההכרה וההבנה שתוטמע בבן הנוער לפיו מכונית הורגת, להבדיל מבחורה, שאתה אפשר לעשות מה שרוצים, יוטמע המסר?".

בסמיכות ראויה לציון מרגע שיגור המכתב, הורדו התשדירים. פנייה ללשכת דובר משרד התחבורה הניבה תשובה מאת אחת מעוזרות הדובר, לפיה "ביקשנו שיורידו את התשדירים". מנגד, דובר המשרד עצמו, אבנר עובדיה, אומר כי "בכל מקרה התשדירים היו אמורים לרדת. היו שתי פניות בנושא התשדירים, שביקשו שנבחן את הנושא. הנושא נבחן, והתשדירים ירדו, מאחר וממילא הם היו אמורים לרדת. בעתיד נשים דגש על הנושא, למרות שהדעות מאד חלוקות. גם על פי מי שהיה מעורב בהם, ויש שם אשה, היא לא חושבת שקיימת בהם פגיעה כלשהי. בכל פרסומת נלקחת בחשבון כל רגישות אפשרית".

עו"ד טל, מהמרכז לפלורליזם: "מעולם לא קיבלנו תגובה רשמית מהמשרד, אולם כשהתראיינתי אצל שלי יחימוביץ' תגובת המשרד הייתה שיורידו את התשדיר. אנחנו היינו משוכנעים שמדובר בתגובה לפנייה. אם תגובת הדובר היא כפי שציינת, זה דבר מדאיג מאד. חשבתי שהם שמו לב כמה נוראיים התשדירים, אבל לומר שהם ירדו כי כך היה מתוכנן ממילא זה מאד חמור. זה מראה שהם עדיין לא רואים באופן חד משמעי מה כל כך חמור ופסול בפרסומת. ולחשוב שמאחורי העניין לא עומד סתם משרד פרסום, אלא לשכת הפרסום הממשלתית, זה מפליא עוד יותר. בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה שיוציא הנחיות וכללים בסיסיים של שמירה על כבוד האדם והתנהלות תקינה בקרב משרדי הממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by