בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה מפטר אותי, הומו? 
 
 הוצא מהארון. פון בוסט   
 
ניר נון נוה

שר הפנים של המבורג פוטר, ותוך דקות ספורות הוציא מהארון את ראש העיר ושר המשפטים. השמאל והימין בגרמניה מאבדים כיוון, כשהנאמנות למפלגה עולה פתאום על הנאמנות לאידיאולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נשאר חייב. מנהיג הימין הקיצוני שילר
 לא נשאר חייב. מנהיג הימין הקיצוני שילר   
גרמניה מצויה בטלטלה כפולה ומכופלת. הפעם הסיפור קשור לראש עיריית המבורג, אולה פון בוסט, וגורם לסחף רבתי ברחבי גרמניה.

ביום שלישי פיטר פון בוסט את שר הפנים שלו, רונלד שילר, בשל אי סדרים וחשדות שונים. שילר, העומד בראש מפלגת הימין החדשה של המבורג P.R.O וידוע באגרסיביות שלו, לא נשאר חייב, וביצע את הצעד הדרמטי - הוא ביצע אאוטינג לראש העיר (המבורג מהווה גם עיר וגם מדינה בפרדציה הגרמנית). לא רק אאוטינג לפון בוסט, אלא גם לשר המשפטים, רוג'ר קוש. ולא רק אאוטינג לשניהם, אלא גם לעובדה שראש העיר ושר המשפטים הם בני זוג לכל דבר.
 
במסיבת עיתונאים ביצע שילר את מה שנחשב עד כה לטאבו במערכת הפוליטית, והכריז על הזוג ההמום. עבור רבים מתושבי המבורג הדבר לא היה מפתיע יתר על המידה. השמועות התרוצצו בעיר-מדינה מזה זמן מה, אולם ההכרזה, דקות ספורות לאחר הפיטורין, גרמה לזעזוע לא קטן. ראשית, גרמניה נאלצה להתמודד עם העובדה ששני ראשי הערים-מדינות הגדולות ביותר בה, ברלין והמבורג, הם הומואים החיים בזוגיות עם בני זוגם. שנית, נשבר הטאבו של אאוטינג. ומעל לכל - בעוד ראש העיר של ברלין, וורייט, הוא חבר במפלגה הסוציאל-דמוקרטית, הרי שפון בוסט חבר במפלגה השמרנית שערכי המשפחה מקודשים בה.

וכך קרה הבלתי אפשרי. ה"זודה דויטשלנד זייטונג" אחד מעיתוני השמאל הליברליים בגרמניה, פרסם מאמר מערכת ארוך ומקיף בו נטען כי אולי באמת אין מניעה מכך שהומואים יבחרו לתפקידים פוליטיים בכירים ואף ינהלו ערים, כי בכל זאת אין להם משפחה על הראש והם יכולים להשקיע יותר בניהול נכון של העיר - אולם הם אינם יכולים להיות ראשי ממשלה.

מנגד, הצהובון הגרמני המוביל, ה"בילד", על ערכיו השמרניים והימניים, יצא לפתע להגן בחירוף נפש על נציג המפלגה השמרנית והזדעק בסוף השבוע. במאמר המערכת של הצהובון נזעק כי לא ייתכן שעיתון שמאל ליברלי יצא בהצהרות הומופוביות שכאלו, וכי אין כל מניעה למנהיגות גאה.

וכך, מעבר לקבלת העובדה שהערים הגדולות והייצוגיות במדינה נמצאות בשליטה גאה, מצויים אזרחי גרמניה בחוסר ודאות מוחלט. הימין היה לשמאל, השמאל היה לימין, וכבר אין למי להאמין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by