בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התקווה הלבנה 
 
 יגאל אלטשטטר. חצי טובורג   
 
מורן שריר

מורן שריר מנצל את הפגרה כדי להטיל פצצה: שרון מחפשת אשכנזי - ואתם דוחפים לה אינדיאני. מה נהיה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקט הוא תמיד הזדמנות טובה להגות בעבר ולהשקיף אל העתיד. ללמוד מטעויות ולקוות שלא יישנו. להביט בעצמנו ולומר בחיוך, "איך היינו רזים פעם, הייתי נותן הכל בשביל לרקוד שוב את הריקוד המטורף הזה".

הלקט אמש העניק לנו מבט נוסף על כל הרווקים, כולל אלו שנזנחו בתחנה הראשונה. קשה שלא לתהות האם שרון עשתה את הבחירות הנכונות. האם דורון לוי לא יכול היה להגיע רחוק יותר ולתת פייט ליגאל? האם יוחאי רביב, סטודנט הרפואה החביב, לא ראוי היה לצ'אנס נוסף? האם גדי אינפלד הוא באמת גזרה משמיים?

קשה לדעת. נדמה כי הורגלנו בשלב מוקדם של התוכנית שיואב, גדי, טל - ולאחרונה גם יגאל - הם המועמדים החזקים על ליבה המזדקן של שרון. זה לא אומר שלא היו מועמדים ראויים בתחילת הדרך. בועז כץ אומנם גר עם ההורים, וזו הסיבה המוצהרת להעפתו, אבל כך גם יואב שוורד, שמתגורר בבית הוריו בראשון. השאלה שמעניינת אותי בנושא הזה, היא האם יש ליואב כניסה נפרדת או שהוריו יראי השמיים צריכים לראות כל קורבע וקורבע שבנם מכניס אל דירתם הכשרה בשכונת פואבלו אספניול.

יוחאי רביב למשל, נמוך משרון, וזו עובדה. אבל ממתי היותו רופא בפוטנציה מעיב על תפקודו כרווק מבוקש? האם מישהו מהצופים חושב שאמה של שרון, דינה, תיתן לסטודנט לרפואה לצאת מביתה לפני שיטעם מעוגת המלח שלה? או שתעדיף על פניו את יואב נער החופים, העופר גלזר וונאבי? לעולם ניוותר סקרנים, כי שרון לא נתנה לזה סיכוי.

מבט נוסף על הרווקים הזנוחים מגלה גם לא מעט שהגיעו בטעות. גיא כהן למשל, מצטייר באמת כאדם טוב - אבל האם מקומו ליד יגאל ויואב? הייתכן והגיע לווילה בקיסריה במקרה, בתוקף תפקידו כסוקר של מע"צ? או שמא עשה אודישן לשעשועון בערבית "טוני וטולולה", ומייד נלקח ל"קחי אותי" כבדיחה פרטית של ההפקה? וגם: מבט נוסף על רון מור גורם לי להרהר שוב בהכרזתי על כך שדיוויד מכוער. נראה שהביטוי 'אדוניס' הולם אותו יותר כעת. בגדול ניתן לומר כעת ששרון עשתה בחירות נבונות, אם כי שינויים פרסונליים קוסמטיים יכולים היו לבוא בחשבון (יוחאי רביב במקום גדי, נאמר).

אם אנסה למצוא מכנה משותף לשלושת הפיינאליסטים שהגיעו בכוחות עצמם לקו הסיום (על ריקרדו בהמשך), אצטרך לעשות פעלולי אקרובטיקה בשביל לא להיטפל לשמות המשפחה שלהם. שימו לב, למשל, לשלושת הפיינאליסטים של "לא נפסיק לשיר, כוכב נולד", גבסו, טייב ומימון, לעומת הפיינאליסטים של שרון איילון (לשעבר הופמן, בשבילכם), אלטשטטר, אינפילד ושוורד. לא אני הוצאתי את השד העדתי מהבקבוק, אלא שרון, שהפכה את תוכניתה לאי פרטי של אשכנזיות במדינה בה אין זכר לתרבות אירופה - לא במוסיקה, לא בבידור ובטח שלא בטלוויזיה. ומה יש לציבור בבית להגיד על זה? מיד נשלח תגבור דרום אמריקאי הנישא על גלי הטלנובלות ומיצי הערווה של בנות ישראל, הישר אל חיקה של שרון, שכבר אמרה לנער הפוחז לפני שלושה פרקים, "סליחה, אבל אתה נושף בעורפי".

אז נשארנו עם ארבעה מתמודדים: יגאל, גדי, יואב וריקרדו. בשבוע הבא ינופו שניים, ובשבוע שלאחר מכן יוכרז המנצח. קשה לדעת מה יהיה. האם נגיע קרב ראש בראש בין שני פרצופים יפים ומלוקקים (יואב וריקרדו)? סיכוי טוב שהרי אם תנפה שרון את ריקרדו, תועמד ההפקה, באור מגוחך שכן באמת, למה להחזיר מישהו שכבר נופה?

מצד אחד, בנות ישראל לא יפספסו גמר בין שני היפיופים האהובים עליהם, ומצד שני - התוכנית עלולה לאבד את כל האמינות והעומק שמצאתי בה. החשש הגדול שלי - אפילו יותר מניצחון של יואב או ריקרדו - הוא שגדי יתהלך באיטיות ובמבט מטומבל יקטוף את שרון. רק המחשבה שגדי העמום, אשר חי בעולם שכולו טוב, עולם שאין בו מחלות ומוות אלא רק כדורסל, יניח את הידיים הגמלוניות שלו על שרון, גורמת לי לחבק באומץ את ריקרדו ולומר לו כיהודי חם אל יהודי חם, "ברוך הבא, אתה מוזמן לקטוף מכל טוב ארצנו".

אבל אסור לשגות בחלומות. החזרתו המגוחכת של ריקרדו נעשתה בידי עדר בנות בשלבי מחזור ראשוניים אשר לשיקוליהן ולשיקולי שרון אין דבר וחצי דבר. לכן, אל לנו לשגות בחלומות באספניה אלא לשוב ולהתלכד מאחורי הדבר האמיתי - יגאל. שכן אם לא ניזהר, חברת איזורים תמצא עצמה מגביהה את המשקופים בדירת הפאר שהיא מעניקה לזוג המאושר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by