בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ידעתי שמלאכים עפים כל כך נמוך 
 
 
דרור נובלמן

דרור נובלמן מגיש את מועמדותו למִשרת הנוכחי של ריקי לייק, במקום האידיוט שעזב אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על הבמה יושבות שלוש נשים אפרו-אמריקניות: לשונדה, חברתה הטובה ביותר ניקרישה, והשכנה קונדיליסה. משקלן הכולל הוא כשניים וחצי טון. לשונדה מתייפחת ומספרת כי לא קיבלו אותה לעבוד כחשפנית ומצבה הכלכלי קשה, בעיקר עכשיו כשהיא עומדת ללדת את בנה השישי והיא בסך הכל בכיתה ט'.

ריקי לייק מסווה חיוך קל, ובקול מלא אמפתיה מודיעה שיש לה בשורות טובות - אל הבמה עומד להיכנס הבעלים של מועדון חשפנות שיעשה ללשונדה אודישן. הקהל מוחא כפיים, אבל, מזהירה ריקי, יש לה גם חדשות רעות: מסתבר שאמה של לשונדה היא בכלל אבא שלה, שמנהל רומן עם אותו הבעלים של מכון חשפנות, והוא רוצה שהבת שלו תמשיך בלימודי קרוא וכתוב.

הקהל מהמהם בדאגה. מה יהיה? לשונדה מתרעמת. היא זועקת אל האב/אם "אתה לא כל זה! אני הפצצה! דבר אל היד כי הראש לא שומע!" (תרגום חופשי). הקהל גונח ורוצה לראות קרב. ריקי מנענעת בראשה בדאגה, שולפת בדיקות פוליגרף ומסכמת בהחלטה שהבנות ילכו לייעוץ. הקהל קם על רגליו ומריע.

בצדק. מזה שנים מארחת הנערה היהודייה השמנמנה, את ההצגה הכי טובה בעיר. מול קהל של ניו-יורקרים ציניקניים, היא מציגה יום יום שלל טיפוסים ביזאריים, ריקי היא הנציגה של אמריקה השנייה, זאת שבהוליווד לא רוצים שתדעו עליה: אמריקה מנוונת, של אנשים בהמיים שהתזונה היחידה שלהם בחיים זה השמן של קנטאקי פרייד צ'יקן, של ילדות בנות 12 שרוצות להיכנס להריון מאבא, של נערים מחוצ'קנים שהולכים להיות רוצחים בכנופיות, של כושיות חרמניות וקנאיות שהולכות מכות על החבר.

זאת אמריקה לא מוסרית בעליל, שטופת זימה, גילויי עריות, גרגרנות. על כל זה מנצחת בחיוך צחור ריקי נסיכת הטראש. יהודייה גאה, שעוטה עליה את ערכי השמרנות הפרוטסטנטית הלבנה, מדי תוכנית נצמדת לקלישאה אחרת, ונחשבת לאורים ותומים של הבררה האנושית (אוף ספרינג אפילו כתבו עליה שיר).

הכותרות הענקיות שצצות מדי פרק ונכתבות על ידי הקופירייטר של הגיהנום, סטייל "אבא שלי רק יצא מהכלא וכבר רוצה להיות שחקן פורנו, אני אומרת לא ולא"; המהפך הפמינסטי שבו חדשות לפרקים מענטזים גברים חשופים בפני קהל נשים חשקני (ד"ש למקסים גווילי); וכמובן הטון הריקי לייקי, מעין אי של שפיות מתבכיינת, חטטנות יכנעית ומשפחתיות בריאה מול כל התועבה, הופכים את התוכנית שלה לקאלט חובה בעשרות מדינות.

ריקי מציגה את החיים האמיתיים (כן או לא) של אנשים שהם קורבנות של תרבות השפע. אנשים שחיים על ג'אנק פוד ודמי אבטלה. אנשים שמעריצים אותה, את "הדודה" המוצלחת, על חייה הפרווריים, שני ילדיה, ובעלה הנחמד.

רק שעכשיו האידיליה נסדקה. בעלה של ריקי, רון סוסמן (איזה חמודים הם ביחד - ריקי ורון, רון וריקי), הגיש טופס בקשה לגירושין. דמעות התנין ששפכה ריקי המקסימה לשמע צרותיהם של אורחיה הולכות להתחלף כפי הנראה בדמעות אמיתיות. הטפות המוסר שלה על משפחתיות אידיאלית גם הן קרסו. לנו נותר לראות אם ריקי שכל כך אהבה לעקוץ את אורחיה ברמיזות לחיי המשפחה המושלמים שלה, תדע לעשות כן גם עם המשבר הנוכחי בחייה. נשאר לראות אם הקהל ימשיך לשמור לה אמונים - לאשה החריפה הזו, השחקנית בחסד הזו (ואני לא מדבר על "ספריי"), הבגין של אמריקה.

מי שמכיר קצת את גברת לייק יכול לנחש מה יקרה. ריקי הממולחת תדע להפיק את המיטב גם מגירושיה המתוקשרים, המלכה המניפולטיבית תצליח גם תצליח לסחוט אמפתיה ונחמה מקהל צופיה. תמשיך לייצר מדי יום קרקס אנושי של פריק שואו ודמעות. מי יודע, אולי אפילו תעשה פרק בו יתחרו עליה כל מיני גברים. אני מגיש מועמדות. גו ריקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by