בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ימי הנדריקס - הגיטריסט הגדול מכולם 
 
 
מערכת מיקסר

ספרו לנו משהו שאנחנו לא יודעים. ג'ימי הקדים את דוויין אולמן ובי.בי. קינג ברשימת 100 הגיטריסטים הגדולים של הרוק שהרכיב המגזין 'רולינג סטון'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ימי הנדריקס נבחר שוב לגיטריסט הגדול ביותר בהיסטוריה של הרוק, הפעם ברשימה שערך המגזין 'רולינג סטון'.

ג'ימי גבר על דוויין אולמן, גיטריסט להקת הבית של רון מיברג, האחים אולמן, שהגיע למקום השני. את המקום השלישי תופס בי.בי. קינג, אחד מאליליו של הנדריקס, שמשלים שלישיה פותחת של גיטריסטים אמריקנים, לפני הבריטי הראשון, אריק קלפטון, שהשתחל למקום הרביעי. למקום החמישי הגיע הבלוזיסט הקדמון רוברט ג'ונסון, שמת, כמו הנדריקס, בגיל 27 - רק 32 שנה קודם לכן.

גיטריסט ה'מי', פיט טאונסהנד, שבעצמו הגיע למקום ה-50, כתב בסקציית נימוקי השופטים, שגדולתו של הנדריקס היתה בכך שהוא הפך את הגיטרה החשמלית ליפהפיה. טאונסהנד נזכר איך באחת ההופעות של ג'ימי, הוא התרגש כל כך, עד שהחזיק ידיים עם אריק קפלטון.

אתר הבי.בי.סי טרח ומצא כי רק שתי נשים נדחפו לרשימה (אם כי מפה נראה שגם זה רק תודות לאפליה מתקנת גסה): ג'וני מיטשל במקום ה-72, וג'ואן ג'ט מהראנאווייס, במקום 87.

עוד מרכיבים את העשירייה הפותחת של המגזין: ג'ימי פייג' מלד זפלין, קית' ריצ'רד מהסטונס, צ'אק ברי, סטיבי ריי וואהן וריי קודר (!). הלו, פרנק זאפה מצלצל מוכר?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by