בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
10 עצות שיחסכו לך 20 שקל 
 
 
ניר נון נוה

ניר נוה תוהה האם האשה המקומית באמת פראיירית מספיק כדי לקבל את העצות שלה מ"קוסמופוליטן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"קוסמופוליטן" הגיע לישראל. החל מאתמול הצטרפנו גם אנחנו ל-47 מדינות נוספות בהן יוצא מגזין הנשים הפופולארי ביותר בעולם, שמופיע ב-28 שפות ומגיע לכ-36 מיליון קוראים, או קוראות. עכשיו גם אנחנו מבינים מה קורה שם, בכל הסרטים האמריקניים, כשהמושג "קוסמו אומר" נפלט לחלל החדר, או מהיכן הגיע הרעיון למשקה שמקפיד למלא את הריקנות של בנות הסקס והעיר; עכשיו גם נשות ישראל יכולות להצטרף לאומה הנשית הכלל עולמית. השאלה היא אם זה שווה להן.

לא ברור לחלוטין מדוע יצאו ארגוני הנשים למאבק עיקש דווקא כנגד עלייתו המחודשת של ערוץ פלייבוי לאוויר, ולא נגד כניסתו של קוסמו העברי לעניינים. בעיות בדימוי האישה? קיבוע אי השוויון? דימויים סקסיסטיים? כל אלו הם מאבני היסוד של העיתונות הנשית בכללותה. אבל בכל זאת, מדובר בקוסמו היוקרתי, אז זה בוודאי אחרת, לא?

טוב ששאלתם. המו"ל, קבוצת SBC (בחירה תמוהה מצד המו"ל האמריקני, יש אומרים), מבטיח גדולות ונצורות. המגזין יביא לבנותינו "דרכים לצמיחה אישית בכל תחומי החיים, מערכות יחסים וזוגיות, סקס, אופנה, יופי, טיפוח, בריאות, כושר, תרבות הפנאי, קריירה, חברה". בקיצור, עוד מגזין תרבות, איכות חיים ופנאי. לא יודע למה להוציא סכומים לא מבוטלים לרכישת מגזינים שכאלו, כשאפשר לקרוא את הכל בחינם במיקסר, אבל נעזוב את זה עכשיו.

בחינת הגיליון העברי הראשון של קוסמו מעלה שאלה אחת מרכזית: האם האשה העברייה הגאה אינפנטילית מספיק על מנת לרכוש אותו ולאמץ את השטויות הטמונות בו?

"קוסמו מדבר אלייך כמו חברה טובה, בשפה של שיחת נשים: שפה עכשווית, נשית, נועזת וישירה" מבטיחה העורכת, לאה קנטור מטרסו, בפתח הגיליון. לא ברור מיהן אותן נשים אליהן פונה קנטור, אבל הנקבות הספורות שכותב שורות אלו מכיר לא בהכרח מכנות את השרשאות שלהן "החברים החדשים" (מדור אופנה), ולא ממש קונות את הרעיון שכדי להראות כמו אנג'לינה ג'ולי כדאי "לשפשף בין כפות הידיים סרום זוהר ולמרוח אותו על התלתלים. נסי את נורטי ליס של קרסטס, 89 ₪" (מדור קוסמו - עמוד השער).

אם קוסמו אכן מדבר אל הנשים שבינינו בשפה שלהן, ההיקש הלוגי המיידי הוא שאלה הן לא יותר מרובוטים הנדרשים לפקודות ברורות. אחרת קשה להבין מדוע קוסמו מגיע כמעט כמו חוברת הפעלה למעבד מזון, עם הסברים מדויקים וממוספרים לכל צעד בחיים - החל משבע דרכים שעוזרות לצרפתיות להישאר רזות, חמישה דברים שמבריחים אותו מהמיטה, 99 דרכים להטריף אותו, שבע המחמאות "שיתנו לגבר שלך הרגשה שהוא מלך העולם", ששת ההרגלים שקוסמו מצווה עלייך לאמץ "כדי שגם הזוגיות שלך תהיה הכי מאושרת".

הכותרות עצמן מבהירות כי האשה המודרנית אליה מדבר קוסמו, זו המשוחררת, החושנית, הרוצה את הטוב ביותר לעצמה - להתקדם, להצליח ולמצות את עצמה - לא התקדמה ולו ס"מ בודד מאז שנות החמישים. לשתיהן מטרה אחת ברורה - לתפוס את הגבר הנכון ולשמור עליו.

קנטור מטרסו ממשיכה וממליצה בדבר העורכת. "כמו חברה טובה, קוסמו כאן בשבילך, כדי לעודד, להעצים, לספק השראה, כדי לייעץ לך להיות סקסית יותר (קיראי את "99 דרכים להטריף כל סנטימטר בגופו" בע"מ 94)". נא לקרוא היטב בשנית. כדי שאת תהיי סקסית יותר את צריכה לתור סביב העולם אחר 99 דרכים להטריף אותו. מזל שקוסמו כאן אחרת לא היית יודעת כמה את חושנית בזמן שאת "תופסת לו בחבילה כשאת חוזרת הביתה" ( דרך מס' 3) או "דקה לפני שהוא גומר אמרי לו לצאת והביאי אותו לשיא בפה שלך (דרך מס' 33)". מי אמר פלייבוי ולא קיבל?

בכלל, קוסמו הוא גלולת הפלא, הוא הפתרון לכל תחלואי תבל, הוא "מדבר איתך עלייך ונותן לך כלים להרגיש טוב עם הנשיות שלך, ליהנות ולהעז". אולי אצל קנטור להרגיש טוב עם הנשיות אכן אומר להתחיל עם הבחור במשפט "יש לך מקדחה?" או "תגיד חם פה או שזה רק אתה?", אבל אצל רוב הבנות זה לא ממש עוזר לנשיות, רק מעלה את רמת המבוכה וההתבזות העצמית ב-80 דציבלים, ובצדק. אולי בביתה של קנטור הרעיון של "שבחי את המיומנויות שלו במיטה" במטרה להוציא ממנו איזו מחמאה קטנה גורם לתחושה של תעוזה, אצל רוב בנותינו זאת השפלה. קנטור וקוסמו לא קולטים, כנראה, שלמען העצה, החיובית לשם שינוי, "אל תקני את השטיקים שלו", לא צריך להוציא 20 שקל. טיפים טובים מאלו יכול לתת גם הומו מתקשש הספון רוב ימיו בביתו (מייל לשאלות בראש הכתבה).

אז קנטור מוזמנת להגיע לארוחת ראש השנה אצל ההורים עם הרעיון "הוסיפי ענטוז להליכה שלך" במסגרת ה"רעיונות לתחילת השנה החדשה", או להקפיד לא לבכות מאושר במיטה כי "גבר עלול לפרש את הסיטואציה כפשוטה: בכי משמעו רע", ואפילו להתחיל עם בחור במשפט האלמותי "אני מרוויחה יותר ממה שאתה מסוגל לבזבז. רוצה לראות איך זה עובד?". אנחנו, מנגד, נשמח אם בנות ישראל תיקחנה הפעם את העצה מאיתנו, ותוותרנה על 212 עמודי הכרומו (המשובח, יש לציין) של קוסמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by