בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכריה שלא נגמרת 
 
 
מיכאל רורברגר

רורברגר מצטנן עם המולוקו-שיק המהנה של בומקאט, ומחמם את הלב עם הבאסים הכבדים של תעשייני הדאב המקומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מה זה החארטה הזה?

הם התחילו כקאט, ועכשיו הם בומקאט, וכולם (כמעט כולם) מדברים עליהם. קאט, ראשי התיבות של קלין וטארין, הם אח ואחות לבית מאנינג - משהו בדומה לווייט סטרייפס, רק שבניגוד לסטרייפס, שעושים רוק כסאח סטייל גאראג', טארין וקלין עושים פופ רטרו עם סממנים עכשוויים.

כשהתחילו לעורר גלים של התפעלות במחוזות הוליווד, הם שינו את השם לבומקאט, מה שאומר שהבום הזה שנוסף לשמם, השתלב מצויין בהרחבת מעגל ההתעניינות בתופעה החדשה, והדעות בעולם נחלקו בין "איזה יופי", ל"מה זה החארטה הזה?!".
 

הוליווד

אז למה בדיוק אוהבים אותם בהוליווד? קודם כל בגלל שטארין היא שחקנית קולנוע, ורק כדי שתדעו מי היא, הנה קמצוץ ממה שעשתה: קודם כל היא שיחקה את האקסית עושת הצרות של אמינם ב"8 מייל ". הוא התלהב ואפילו שילב שיר שלה, "Wasting my time", בפס קול הסרט. אחר כך (או לפני כך) גילמה את החברה ההריונית של בריטני ספירס ב"קרוסרואדס", ושיחקה לצידה של מישל פייפר ב"הרדוף לבן".

כמי שמתעסק יותר במוסיקה ופחות בקולנוע, אין לי מושג מה הן איכויות המשחק של טארין מאנינג. מה שכן, המעבר שלה לשירה בהחלט מוצלח. יש לה קול חתולי מצויין, חזק, צרוד (בשעת הצורך) נושך, צווח, מרגיע, מתרחב, מתכווץ, מה שאומר: דיווה חדשה נולדה לנו.

מעט שחקנים/ניות מחברים קריירות משחק לשירה ומצליחים (ר' שר, למשל). בדרך כלל הכיוון הפוך - זמרים/רות בוחרים בקריירות משחק. לפעמים זה מצליח להם (ר' מיק ג'אגר או בוב דילן), לפעמים הכשלון טוטאלי (ר' מדונה או בריטני).
 

שוונג בעליה

לבומקאט היה מזל כבר מההתחלה כשרובי רוברטסון, איש הבנד (The band), גילה אותם והחתים אותם. מאז נכנסו לשוונג בעליה. קלין, הגבר שבחבורה, תרם את הראש המוסיקלי, טארין תרמה את הקול והאימאג'.

עכשיו צריך להבין את מה שקורה כאן, כי בשמיעה ראשונה מתעורר הרושם כאילו כבר שמענו את זה פעם, וכמו שהמלודיות קליטות והרטרו עושה את שלו, דרוש זמן לקלוט שבומקאט עושים משהו חדש: תערובת של השפעות, שחולפות ונוסקות דרך חור מוסיקלי שחור, ויוצאות החוצה מן הצד השני כמשהו רענן וטרי, רקיד, קפיץ ותוסס (ויש גם בלדות).
 
 

רשימת אינוונטר

להלן רשימת (חלק) ההשפעות והסגנונות: טריפ הופ,דאנס צרפתי, דראם נ' בייס, מוסיקה אלקטרונית, טאמאלה מאוטון, ברייק ביט, היפ הופ, ראפ, אלקטרוניקה, טכנו, ביטלס, פאוור פופ.
והנה הזמרות והלהקות המשפיעות: קודם כל מולוקו, ואחר כך מייסי גריי, מורצ'יבה,קיילי מינוג, בריטני ספירס, TLC, כל הספייס גירלס ביחד, סופי ב. הוקינס, גבריאל, ויש עוד.
 

להיט אחד, אלבום אחד

והנה לנו התוצאה: בומקאט, עבר והווה שמתחברים האחד לשני, עם זמרת שקשה לעמוד בפניה וראש מוסיקלי מורכב ומגניב (של האח). יש הטוענים שמדובר בלהקה של להיט אחד ("The wreckoning"), ואולי עוד להיט ("What U do to me" ). אפשר גם שמדובר בלהקה של אלבום אחד, ואולי עוד אחד שיגיע וזהו זה. ואפשר גם אחרת. הזמן יגיד את שלו.

בינתיים בומקאט (לא לבלבל עם קולדקאט) יוצרים עניין עם "בומקטלוג 1", אלבומם הנוכחי, שעושה טוב לאוזניים. הוא לא נצחי, אז מה? העיקר שכיף לשמוע אותו.
 

געגועים ל-ZION

ואם בכיף מדובר הנה עוד כיף - דאב. אם פעם היו הרגאיי והדאב מוצר ג'אמייקני פרופר, הרי שהיום דאב עוטף עולם (ר' למשל את סצינת הדאב המצויינת של יפן). על אחת וכמה וכמה ישראל. אם ראסטות ג'אמייקניות יכולות לשיר את געגועיהם ל"ZION", אז בטח שישראלים יכולים לעשות דאב ציוני טהור, עמוס וייבים ובאסים וביטים, כאלו שלא יביישו את המקור (ספרו את זה ללי סקראץ' פרי).

זוכרים את סיסטר אורלי, אבי מטוס, או סילברדון? רגאיי ודאב היו כאן מאז ומתמיד, רק שהיום הסצינה מתרחבת. וכמה טוב למצוא את "Subconscious" אלבום אוסף בעריכת קובי לוי (מקרמבו רקורדס, שמזוהה חזק עם סצינת הפריסטייל והדאב המקומית) שכולו דאב ישראלי. אני לא מתכוון לחלק כאן ציונים. יש כמה קטעים מצויינים, וזה מה שחשוב; החיבור (ויש 14 קטעים בתקליט) דופק את הראש, וזה כבר לטובה.

אז עם סנסימיליה או בלעדיה, "Subconscious" בהחלט מומלץ (רצוי להגביר ווליומים). ותודה לכולם, לישראלים שבחבורה, ביניהם יוסי פיין, חיים לרוז, מיסטר וייבס, ראס דניאל, אברקדברא וג'אפה הייטס, ולאורחים מחו"ל (יש גם כאלה באלבום) ה-Disciples (שיתוף פעולה עם לרוז) ו-Y.T האנגלי, מאמני הבית של הלייבל המצויין נינג'ה טיון.

ראסטאפארי.
 

אפילוג (ערוץ המוסיקה)

משהו זז שם בערוץ. הרבה פחות טיפקס. יופי!
_________________________________________
Boomkat: Boomkatalog One, (הליקון/Dreamworks)
אמנים שונים: Subconscious, (בי.אן.אי)

האתר של בומקאט
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by