בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קורבנות השלום 
 
 בקלפי (צילום: לע``ם)   
 
מורן שריר

מורן שריר מטיל על הסכסוך היהודי-ערבי את האחריות לפרידה הכי עצובה של השנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד ונאוה ברק נפרדים, ונדמה שעם נישואיהם נקבר סופית גם חזון המזרח-התיכון החדש - שהרי אם זיווג כל כך מושלם לא יכול לחיות יחד באחוזה ענקית בכפר-שמריהו, איך יחיה אבו-מאזן עם הנגבי בסיר הלחץ של ירושלים?

מדוע זה בעצם כל כך עצוב? אני הרי לא מכיר אותם באמת. מעולם לא טעמתי מפשטידת השזיפים של נאוה ומעולם לא שמעתי את אהוד מנגן רחמנינוף בסלון (דוגמא שחוקה, כאילו לנגן פסנתר זה הדבר היחיד שהוא יודע לעשות חוץ מלהיות ראש-ממשלה). ועם זאת עדיין, זה צובט בלב, כאילו היו אלה חברים של ההורים שלי שמתגרשים.

כנראה שיש במקרה הזה משהו של מעבר להתייחסות שלנו לסלבריטאים כאל מכרים, שאת חייהם אנחנו לוקחים באופן אישי. היה בזוג הזה משהו מאוד אמיתי, מאוד אמין ונכון. תגידו מה שתגידו על התנהלותו האישית והציבורית של א. ברק (לי אגב אין בעיות, תודה), אבל כשזה מגיע למיסיז, ראינו ממנה משהו אחר. משהו שאנחנו לא רגילים לראות בפוליטיקה הישראלית.

נדמה שנישואיהם של הזוג ברק לא היה חלק ממשחק התפקידים הרגיל. הוקרן מהם רושם של מערכת יחסים הדדית, אוהבת ומשתפת, גם אישית וגם ציבורית. לא ראינו כאן יחסי תן וקח תועלתניים בסגנון מופע האימה של ביבי ושרה; גם לא מנהיג הלובש את המכנסיים במדינה בעוד אשתו השתלטנית לובשת את המכנסיים בבית (הזוג רבין המנוח); גם לא הייתה כאן אשה ראשונה נחבאת אל הכלים כסוניה פרס או לילי שרון; אני ראיתי זוג ישראלי אוהב ויפה, שהפך לזוג הראשון של המדינה. לא בגלל ולא למרות אלא במקביל. פרלל.

זה עצוב, כי זה נראה אמיתי. כמו שיותר קל לבכות כשמישהו מת מסרטן בסרט תיעודי מאשר כשכוכב הוליוודי משחק דמות גוססת, כך עצוב לי על הזוג ברק יותר מאשר על הזוג רמון, נניח. גם אם זה לא סרט תיעודי באמת, גם אם זה מוקומנטרי, גם אם הנהג הפלסטיני הוא בעצם שחקן. עדיין, אני האמנתי.

איך יודעים שהיא באמת אהבה אותו? זה קל, הוא הרי מכוער. איך יודעים שהוא אהב אותה? היא מאוד יפה. הזוג שרד את משבר השחרור מהצבא (אנשי צבא רבים מחליפים מודל כשהם משתחררים), ואת כל העליות והמורדות של הביצה הפוליטית. אם כך, מה גרם להם פתאום להרים ידיים וללכת לדרכים נפרדות? תנו לי לשער שהסיבה אידאולוגית. ברק הוא איש ימין מתון ואילו רעייתו בדימוס היא אשת שמאל נמרצת. כל עוד היה בצבא, מנוע מפעילויות והתבטאויות פוליטיות, נשמר הסטטוס קוו בבית בכוכב-יאיר. ברגע שקפץ אל הבריכה הפוליטית ידע שבשביל לשמור על חיי הנישואין שלו, יצטרך הרא"ל במיל. לאזן בין אשתו המושכת שמאלה לבין אונת מוחו הימנית. את קמפ דייויד הגיש לרעייתו על מגש של כסף, לכבוד שנת השלושים לנישואיהם. כשהיא פרסה את העוגה, הוא חילק בפועל את ירושלים. לבסוף מאס העם במשחקי החיזור של מנהיגו וההקרבה האישית גרמה למפלתו הציבורית של ברק. הרא"ל (מיל.) אשר אינו אוהב תבוסות הפך מריר, ונתגלעו קרעים במערכת היחסים.

לאחרונה עושה האהוד קולות של חזרה למשחק הפוליטי. הוא הצטרף ללשכת מפלגת העבודה והודיע שישקול קאמבק. ברק הבין שאם ילך אחר רצונותיה של נאוה, צפויים לו חיים ארוכים במושבת הקרח של גימלאי הפוליטיקה הישראלית, אי-שם בין יעקב שלוסר מ'זכויות הגבר' לבין שמעון פרס ממפלגת העבודה. ליבו ומוחו שווים הפעם. שניהם אמרו ימין, והתבטאויותיו האחרונות נציות מתמיד. השיא כנראה היה כאשר אמר השבוע שנתניהו וליברמן צודקים כשהם אומרים שאין להעניק לפלסטינים שטחים ללא הסדר קבע. נאוה לא הייתה מסוגלת לשמוע את זה. היה שמח בכוכב יאיר.
התוצאות בשטח לא איחרו לבוא, הזוג הגיש בקשה לפרידה.

איפה יהיו הרווק והרווקה בעוד שנה? היא תיהנה מהשקט, תצטרף לחוג קדרות ותעשה כדים. היא בטח גם תיקח איזה קורס צילום קטן בקאמרה אובסקורה ונוכל לראות אותה בצמתים עם נשים בשחור ומשמרות השלום בכיכר בימי שישי.

הוא יהיה אורח מבוקש במסיבות. לא יקפיץ גלגלים עם אהרוני ב"אומן", אבל בוודאי יוזמן לכל ארוע של בטי רוקאווי ולכל הפקה והשקה של רני רהב. בשנה הקרובה לא נוכל להימלט מצילומים מביכים שלו ושל מורן אייזנשטיין ב"רייטינג" וב'דיפלומטיה שקטה' של ידיעות-אחרונות. נשמע שטוב להם לבד, הם מגשימים את עצמם. אבל לא, אתם לא יודעים כמה הם צריכים להיות ביחד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by