בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שנה טובה בתלת מימד 
 
 
מערכת מיקסר

מאירה אוהד חולת ירח, צילומים נדירים של חיי החרדים ושנות טובות בתלת מימד בחולון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשלושה מוקדים שונים בחולון נפתחות שלוש תערוכות ייחודיות לקראת השנה החדשה. בגלריית תיאטרון חולון תיפתח ב-4 בספטמבר 2003 תערוכת צילומיהם של שרה פרנהיים ומיכאל כהן "חגי ישראל בעיניים חרדיות".

התערוכה מנסה להעניק הצצה נדירה לחיי הקהיליה החרדית הסגורה, מנהגיה, טקסיה תוך שימת דגש על התקופה החשובה ביותר בחיי הקהילה - תקופת החגים.

פרנהיימר וכהן צילמו, במשך שנתיים, בשכונות חרדיות בארץ, בבתי מדרש, בבתים פרטיים וברחובות אירועים המתרחשים עם כניסת החג. "ניסינו להביא לא רק פוטוג'ורנאליזם אלא גם את הדבקות הגדולה. ניסינו להביא את אהבת ישראל מתוך מסורת ישראל, כפי שבאה לידי ביטוי בעדה החרדית" אומרים השניים.

במקביל, נפתחת בגלריה לעיצוב ע"ש חנקין תערוכת כרטיסי ברכה תלת מימדיים של אמן הפיסול בנייר פול ג'קסון. התערוכה, שתפתח בשניים בספטמבר, יוצגו כרטיסי ברכה תלת ממדיים בסגנון ה"פופ אפ". התערוכה תיפתח ב-2 בספטמבר ותינעל ב-2 באוקטובר 2003 ויוצגו בה 35 כרטיסי ברכה צבעוניים שנעשו בטכניקות שונות ובגדלים שונים. זו הפעם הראשונה שמוצגת בארץ תערוכה של "פופ אפ" מודרני.

לצד יצירותיו של ג'קסון יוצגו גם דגמי כרטיסי "פופ אפ" מן המאה ה-19 שנאספו מרחבי העולם ומאספנים בארץ, בעיקר מאוספו של ראובן ארבל.
 
ולפני כולם, פותחת במוצאי שבת הקרובה הציירת מאירה אוהד את תערוכתה "חולת ירח" במשכן לאמנות ע"ש מאירוב בחולון.

שם התערוכה נבחר לאור העובדה שאוהד מציירת בעיקר בשעות הלילה, והפעם היא מציגה ציורים בפורמטים גדולים במיוחד, כש"הבדים הופכים למיכלים של שכבות צבע בדחיסויות, טקסטורות, שריטות, פציעות, ותוספות בדרגות שונות המכתימות ומטביעות סימנים אלימים, פיסיים ופואטיים על הבד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by