בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוכב נולד 
 
 כבוד גדול. בן דוד   
 
ניר נון נוה

הערב נפתחת בת"א תערוכת ענק של מיטב האמנים הישראלים. בין השמות הגדולים כמו תומרקין וקדישמן, ניתן למצוא גם אמנים מבטיחים בתחילת דרכם. יעל בן דוד פורצת לעולם הגדול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף או התחלה?
 סוף או התחלה?   
הערב תפתח תערוכת ענק של מיטב האמנים הישראלים, כמו גם תגליות חדשות בתחום האמנות. יותר ממאה אמנים בארבע גלריות ומאות עבודות יוצגו החל מהיום בבית האמנים על שם זריצקי בת"א. מדובר באירוע ייחודי בנוף המקומי, שמטרתו תמיכה בבית האמנים, הצגה רחבה של מיטב האמנים הישראלים ואפשרות לציבור הרחב לרכוש יצירות אמנות במחירים סבירים.

בין השמות הגדולים יוצגו הערב בתערוכה יצירות של יגאל תומרקין, משה גרשוני, מוטי מזרחי, מנשה קדישמן, יאיר גרבוז ועפר ללוש.

היצירות ימכרו במחירים נמוכים יחסית, החל ממאה דולר, כשחלק מהמחיר יהווה תרומה לבית האמנים. החברה המארגנת, ארטיזוס, החליטה להעניק במה לא רק לאמנים הגדולים והמפורסמים, אלא לתת במה גם לאמנים בתחילת דרכם, לקראת הפריצה הגדולה.

דוגמא שכזו היא עבודתה של יעל בן דוד (31), מעצבת, שזו לה תערוכה ראשונה, מחוץ למסגרות לימודיות.
 
בן דוד למדה בקולג' אוף ארט אנד דיזיין בלונדון, ועוסקת בעיצוב מוצר, עיצוב לסלולרי, עיצוב גרפי וגרפיקה לאינטרנט, ומציירת "בשביל הנשמה".

"אני מציירת מגיל מאד צעיר" היא אומרת, "בתחילה לעצמי ומגיל ההתבגרות במסגרות מסודרות". היא הספיקה כבר לעבוד עם אמנים שונים, ובהם איריס נדל, אבינועם קוסובסקי וצביקה לחמן.

"הציור זה קודש עבורי. המסגרת בה אני מציירת היום (בית האמנים - נ.נ.נ) היא מאד מיוחדת והאווירה מפרה במיוחד. כל אחד מקבל מהשני. אישית אני מוצאת בציור שחרור מאד גדול, בעיקר בציור מופשט, אבסטרקטי, שם החופש הוא אינסופי ואני יכולה לזרום לכל כיוון. כרגע אני מתמקדת במה שהרבה אמנים מתמקדים בו, וזה אי סדר מול סדר".

בן דוד עובדת בעיקר עם אקרליק, עם מכחול וסכין בטכניקות שונות. שם העבודה המוצגת בתערוכה הוא "סוף או התחלה", והיא משלבת אבסטרקט עם צורניות מוגדרת. "זו עבודה שמתחלקת לשניים, שני ציורים שהם אחד. היא מורכבת מצורות גאומטריות וכתמים מופשטים. השילוב ביניהם מסמל את אי הסדר והסדר. זה אלמנט שמשקף הרבה מהעבודות שלי, הניסיון לאזן בין השניים, המפגש בין אי הסדר לסדר וניסיון לאזן ביניהם".

כאמור, מדובר בתערוכה רשמית ראשונה בה משתתפת בן דוד, מחוץ למסגרות לימודיות. "זה כבוד גדול מאד עבורי" היא אומרת. "כאמנית מתחילה להגיע לסיטואציה שעבודה שלי מוצגת יחד עם עבודות של קדישמן ותומרקין, זה מאד מרגש".

תערוכת סלון סתיו, בית האמנים, רח' אלחריזי 9 ת"א, 3-25/9
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by