בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כמו היום ההוא, על הירח 
 
 
מערכת מיקסר

הבריטים מדרגים את הרגעים הטלוויזיוניים הגדולים של כל הזמנים: מניל ארמסטרונג ועד היטלר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צעדיו הראשונים של האסטרונאוט ניל ארמסטרונג על הירח ב-1969, הוא הקטע הפופולארי ביותר ששודר בטלוויזיה, על פי סקר שנערך בקרב הצופים הבריטים. הסקר שערכה ITN, הרשות השנייה של בריטניה שאחראית, בין השאר, על ערוצים 4, 5 ו-ITV, בדק את 20 הרגעים הטלוויזיוניים המבוקשים ביותר בארכיון החדשות שלה.

הנחיתה הראשונה על הירח הגיעה, כאמור, למקום הראשון, ואחריה ההתנקשות בחייו של נשיא ארה"ב ג'ון פ. קנדי ב-1963. למקום השלישי במצעד הלהיטים הגיעה ההתקפה על מגדלי התאומים והפנטגון ב-11 בספטמבר 2001.

האירוע הבריטי הראשון נמצא רק במקום הרביעי: הלוויתה של הנסיכה דיאנה ב-1997. הרגע בו הניף קפטן נבחרת אנגליה, בובי מור, את גביע העולם בוומבלי ב-1966, השתחל למקום החמישי, ואילו המצור על שגרירות איראן בלונדון מ-1980 התמקם במקום השישי.

אח"כ, בסדר יורד, נמצאים נאום ה"יש לי חלום" של מרטין לותר קינג, התפטרותה הסנסציונית של מרגרט תאצ'ר ב-1990, התרסקות ספינת-האוויר "הינדנבורג" מעל שמי ניו-יורק ב1937 והטבח באולימפיאדת מינכן 1972, שבו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים.

בין הרגעים המאכלסים את העשירייה השנייה אפשר למצוא את הטלת הפצצה האטומית על הירושימה ונגאסאקי ועלייתו של היטלר לשלטון בגרמניה ב-1933.

על פי טענת ITN, הארכיון שלה הוא האוסף הגדול ביותר בעולם של קטעי טלוויזיה חדשותיים, וכולל חומרים של רויטרס, ערוץ 4 ו-Pathe.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by