בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טוויסט נוסף: "חברים" עוברים לביפ וקשת 
 
 בסוף דווקא בקשת. חברים   
 
ניר נון נוה

קשת הקדימה את רשת וחתמה על רכישת כל העונות של "חברים". עכשיו נותרה רק אי-אר. הסדרות הטובות ביותר בעולם מתפצלות בין הערוצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באולפני וורנר מחככים ידיים בהנאה רבה. אין גוף שידור בישראל שלא רודף אחריהם בחודשים האחרונים, בניסיון להשיג את סדרות הטלוויזיה הטובות ביותר בעולם, עאלק.

אחרי שרק אתמול פורסם שרשת מנהלת מגעים מתקדמים עם האולפני על רכישת "חברים", היום מתברר כי דווקא קשת סגרה על רכישת כל העונות של הסדרה, תמורת 250 אלף דולר לשנה, שיתפרשו על שלוש שנים.

כך פתאום הסדרות הטובות ביותר בעולם, שהיוו את גאוות ערוץ 3 של הכבלים, התפוגגו להן בין הערוצים השונים. הנה מדריך מקוצר:
 

המירוץ אחרי הסדרה

בשנים האחרונות רכשה ICP את כל סדרות וורנר עבור חברות הכבלים. מדובר ב'חברים', 'אי-אר', 'הסופראנוס', 'הבית הלבן' ו'הכי גאים שיש'. על פי ההסכם שילמו חברות הכבלים כ-11 מיליון דולר בשנה עבור כל הסדרות.

לפני כשנה החליטו בחברות הכבלים, בין השאר גם נוכח מצבן הכלכלי הקשה, כי הסכומים גבוהים מעל ומעבר למתקבל על הדעת וסירבו להמשיך את החוזה. הסכסוך הגיע לכדי תביעה של וורנר את תבל על הפרת חוזה והפסקת אספקת סרטים וסדרות טלוויזיה לכבלים החל מדצמבר 2002. הצדדים לא הצליחו להגיע להסדר, והסדרות נעדרות מהמרקע הישראלי מזה כתשעה חודשים. בינואר 2004 אמור להתחיל הליך גישור בין הצדדים, אולם ככל הנראה כבר לא יהיה בו טעם, מאחר והקפאת הסדרות הובילה למירוץ בין כל ערוצי השידור בישראל.

חברת הלוויין יס הבינה מיד שיש כאן הזדמנות פז לגנות את הסדרות מהכבלים ולהפוך למובילה בשוק גם בנושא זה. עוד בדצמבר, טס ללונדון יונה ויזנטל, סמנכ"ל התוכן של יס, לפגישה עם נציגי וורנר, ופגישות נוספות התקיימו גם בחודשים האחרונים. אולם ביס החליטו שוורנר דורשת עדיין מחירים גבוהים מדי, והחליטו להמתין קצת כי "עדיין לא בשל הזמן לרכישת התוכניות. נתאפק עוד קצת ונצא כולנו נשכרים", דברי שלמה לירן, מנכ"ל יס, לפני כשבועיים.

אלא שבחברת הלוויין לא ממש לקחו בחשבון, ככל הנראה, גם את זכייניות ערוץ 2. והמירוץ נמשך. לפני יומיים התברר שמי שלא נח, זוכה. זכיינית ערוץ 2, טלעד, הודיעה כי רכשה את זכויות השידור של העונות החדשות של 'הסופראנוס' ו'הבית הלבן'. למחרת פורסם שגם הזכיינית המתחרה, רשת, לא שוקטת על שמריה ומצויה בשלבים מתקדמים לרכישת 'חברים' ו'אי-אר'. בקשת, הזכיינית השלישית, שמעו, ראו, לא הוציאו הגה וזירזו את המו"מ עד לסגירתו הלילה וההכרזה הרשמית כי 'חברים' תשודר בערוץ'ביפ ובמסגרת שידורי קשת בערוץ השני.

בינתיים נותרו עוד שתי סדרות בלבד של וורנר שהגופים המשדרים השונים מנסים לרכוש - 'אי.אר' הפופולרית ו'עמוק באדמה' (Six feet under), שעדיין לא שודרה בארץ וזוכה להצלחה בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by