בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צעירי תל-אביב 
 
 
ניר נון נוה

הבליינים מאור כהן ואורן לוטנברג, מסבירים למה האלבום החדש שלהם לא מיועד לאנשים מדוכאים שיושבים בבית ובוכים על הקבר של סבתא שלהם (ציטוט מדוייק)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כשנתיים יצא לרדיו הסינגל "בטלפון" של צמד הבליינים, מאור כהן ואורן לוטנברג, שהבטיחו אלבום שכולו פאן. שנתיים לאחר מכן, שזה בערך היום, יצא סוף סוף תקליט הבכורה של הבליינים, לאחר יותר משלוש שנות עבודה משותפת.

לרגל האירוע המרגש התקבצו כל חברי הלהקה, כלומר מאור ואורן, לסדרת הבהרות בכל הנוגע לאלבום החדש והשילוב המקודש.

- לקח לכם הרבה זמן.
אורן: "ההתחלה הייתה בכלל בשביל הכיף, לא למען עשיית אלבום אלא בשבילנו, למען האמנות ולמען השעשוע. אחרי שנה החלטנו שהצטברו חומרים ויש פוטנציאל לאלבום. לא היה לנו בכלל קונספט. הוצאנו את "בטלפון" כטסט, והסינגל קיבל אחלה תגובות, אז אמרנו שנמשיך, וניקח את הדברים באיזי. כל ההקלטות נעשו באולפן שלי, כך שלא הייתה מגבלת שעות. רצינו מוצר סופר מקצועי, להגיע בדיוק למה שאנחנו שואפים, וזה לוקח המון זמן לפעמים. ליטשנו את האלבום הזה כמו יהלום".

- ומה הקונספט שיצא בסופו של דבר?
אורן: "מוסיקה שמחה, שיש בה משהו שיעשה טוב על הלב, עם הרבה נשמה למרות שהיא מורכבת מהרבה מוסיקה אלקטרונית, משהו שמשקף את החיים שלנו, כולל דברים הזויים, סרקסטיים, דברים אופטימיים, נאיביים, הרבה סאטירה".

- מאיפה הגיע הלוגו?
אורן: "כשהמצאנו את השם החלטנו שצריך לוגו כמו כל להקה ברמה, ACDC, KISS. למאור יש כשרון גרפי שחבל על הזמן, הוא הגה את הרעיון וניסה המון לוגואים. בסוף החלטנו על הלוגו הזה והמשכנו לעבוד עליו עם חבר גרפיקאי. המטרה הייתה לשדר את מה שהתקליט משדר, משהו נוצץ יחד עם משהו עתידני וקצת פרחי, בלי יותר מדי פוזות צפוניות. משהו כמו מסרט, קצת סופרמן, עם כח מאגי בלוגו".

- והשם?
אורן: " ישבנו בבר של חבר והתחלנו לחשוב על שמות. ניסינו להגדיר את התקליט, מי אנחנו רוצים שיאהב אותו, ואמרנו שאנחנו רוצים שאלה יהיו בליינים, אלו שהולכים למועדונים, הופעות, שותים בבארים, מסתובבים עם האוטו ושומעים מוסיקה. לא המדוכאים שיושבים בבית ובוכים על הקבר של סבתא שלהם".

- איך הדינמיקה ביניכם? העבודה יחד?
מאור: "אני ואורן גדלנו יחד, עוד מהתיכון. העולמות שלנו די דומים, אנחנו אוהבים את אותם סרטים, אותה מוסיקה, אותם דברים מצחיקים אותנו. אנחנו באותו ראש. הדינמיקה בינינו היא פשוט להגניב אחד את השני. אורן מביא לופ ומגניב אותי ואני מביא רעיון לשירה וזה מוביל לגיטרה, וככה אנחנו מגניבים אחד את השני, כמו שיחה שמפתחת. מגניבים אחד את השני, מצחיקים, מאתגרים, דינמיקה של יצירה. אורן הוא מוסיקאי, אני יותר זמר, וכל אחד עם הקטע החזק שלו נותן את השטוזה. אנחנו אוהבים לשמוע אחד את השני"

- אז לא סבלתם בהקלטות?
מאור: "היו הקלטות שישבנו מהבוקר עד הלילה על המיקס, והיינו כל היום בטריפ אחד גדול. אחד הקטעים הגדולים היו כשהחלטנו שאנחנו רוצים להכניס מישהו צועק ברחוב ומקלל. בסוף הקטע לא נכנס לאלבום, אבל אז נורא רצינו אותו. אז אני שיחקתי אותה פושטק והתחלתי לצעוק ברחוב על מישהו. הוא התעצבן וצעק לי בחזרה שאני אסתום את הפה. אני צעקתי לו בחזרה שאני אהרוג אותו ולרגע נראה שהוא ממש עומד לעלות לדירה ולרצוח אותי. אבל הייתי צריך להסתכן למען האמנות".

- אתה עדיין מזוהה יותר מכל עם זקני צפת, לא מתסכל?
מאור: "עם זקני צפת הכי התפרסמתי, נכון, אבל לא אצל כולם זה ככה. יש הרבה שמזהים אותי דווקא מ'משהו טואלי' או יש ילדים שגדלו כשהייתי ב'זבובים' ובשבילם אני זבוב. עם זקני צפת הגעתי לפרסום ולא, לא מפריע לי שזה נשאר בתודעה".

- ואחרי כל כך הרבה הרכבים הבליינים הוא ההרכב שישאר?
מאור: "אני אף פעם לא חושב ארבע שנים קדימה. אנחנו עכשיו ביחד, ואנחנו בתוך הלהקה עד הסוף, לאן שזה לוקח - זה לוקח, עם זה הולכים. אני משתדל לא לתכנן יותר מדי רחוק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by