בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זה הומו! זה סטרייט! זה מטרוסקסואל! 
 
 מטרוסקסואל מכונן במסיבת עיתונאים (רויטרס)   
 
קארין ארד, מגאזין View

קארין ארד מתחקה אחר עקבותיו של הצעיר הנרקיסיסט, ההדוניסט והמעוצב שמכונה מטרוסקסואל - גבר מזן חדש שהולך ומתפשט במרכזי הערים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השנה 1994. העיתונאי מרק סימפסון טובע לראשונה את המונח מטרוסקסואל בכתבה שפורסמה ב"אינדיפנדנט". המטרוסקסואל הוא נרקיסיסט צעיר, אופנתי ורווי אקססוריז, שנולד במגזינים האופנתיים המובילים בעולם ובמפתיע לא אופיין כגיי. היו צריכות לעבור כמעט עשר שנים עד שארגון צרכנות רציני (RSCG) יערוך מחקר שיווקי ויזהה את המטרוסקסואל כתופעה חברתית שלא ניתן להתעלם ממנה.

"המטרוסקסואל הטיפוסי הוא צעיר עם כסף בכיס, שחי בעיר גדולה או בסמוך לה - כי שם אפשר למצוא את החנויות, המועדונים, מכוני הכושר ומעצבי השיער החביבים עליו. הוא יכול להיות גיי, סטרייט או בי - אבל זה ממש לא משנה, כי הוא מאוהב בעיקר בעצמו"

(מרק סימפסון, Meet the Metrosexual, 2002)

כן, סימפסון עצמו חוזר אל המטרוסקסואל בשנת 2002 ומגבש את דמותו כגבר של האלף השלישי.
 

1. זיהוי ראשוני

הגבר הרגיש (הבוכה בסרטים, מוריד את הזבל, מבין אותך ופמיניסט), שצץ לפני כמה שנים, וחברו מהצד השני של הסקאלה - הגורילה הניאנדרתלית (המגרבץ, מפליץ וצופה כל הזמן במשחקי כדורגל), פרשו סופית לשולי החברה. תגידו יפה שלום לשניהם, וגם לכמה הומואים שאתם מכירים. כי הנה מגיע הגבר החדש, המשלב את כל אלה ביחד ועולה עליהם. זה שיש לו הכל ולא חייב כלום לאף אחד. הכלאה משוכללת ומאולתרת של כל הגברים שהכרנו קודם לכן. תצורת חיים שאמנם לא לגמרי סגורה בכל הפינות שלה אך היא חיננית ומועילה לעצמה. הכירו את האורגניזם החדש המזין את עצמו - המטרוסקסואל.

תוכלו לזהות אותו לפי אבק הכוכבים שהוא מפזר סביבו. גם אם הוא לא באמת סלבריטי, מראהו הנוצץ יכול לבלבל אתכם לשנייה ולגרום לכם לחשוב טוב-טוב מאיפה אתם מכירים אותו. וזה בסדר אם חשבתם שראיתם אותו על השער של "הזמן הוורוד", משומן כולו, מדגמן אזור חלציים למרות שהוא סטרייט. ואם הוא לא דוגמן, בסופו של דבר הוא יהיה. כרגע, ממש כמוכם, הוא רואה את עצמו בחלומותיו הוורודים כמושא הערצתם של מיליוני אנשים שיראו לבסוף את האור - הוא, כמובן.
 

2. צורת חיים

הוא חי בלהקות של בין עשרה חבר'ה קבועים לבין כל תושבי העיר שהוא גר בה. הוא חבר של כולם אבל לא מכיר אף אחד באמת. למטרוסקסואל אין ידידות ממין נקבה, רק זיונים. הוא אינו מעריך נשים, אך מפחד מהן פחד מוות. כשהוא סטרייט, בטוח שיש לו גם חברים הומואים - אחד מילדות, ועוד כמה שאסף על הדרך. למעשה, הוא כל כך לא הומופוב שלא אכפת לו להיראות כמו אחד.
 
 

3. אזורי מחיה

המטרוסקסואל מסתובב במכוני כושר לפחות שלוש פעמים בשבוע. לא בשביל הכושר כמו בשביל הקוסמטיקה. תוכלו למצוא אותו בכיכר המדינה או בכל אזור המאכלס חנויות מעצבים, במספרות יוקרתיות ובמועדונים טרנדיים. שם הוא יעביר את כל זמנו החופשי.
 

4. מגורים

המטרוסקסואל כשמו כן הוא - גר באזור אורבני (מטרופולין). בדרך כלל בדירת סטודיו שתיראה קצת כמו בית זונות בלי רהיטים ועם הרבה מאוד וילונות. ולא שזה מאוד משנה, ממילא הוא לא מבלה שם הרבה. יש לו הרבה מה לעשות עם העצמי המפותח-כביכול שלו. הוא מאמין שהדירה שלו מעוצבת להפליא ואם מצבו הכלכלי מאפשר לו הוא ישכור מעצב פנים. הוא מחזיק מכונת אספרסו, בר אלכוהול באמצע הסלון, מספרי טלפון של מסעדות עם שירות משלוחים ונקניק בן שנה במקרר.
 

5. תחומי עיסוק

אם יש דבר שהוא תלוי בו זו העבודה שלו. היא מספקת לו זהות, ביטחון עצמי, תעסוקה לרוב שעות היום והסחת דעת מהמציאות. שום דבר לא חשוב - חוץ מהנאות הדוניסטיות. הוא חרוץ מאוד ויבקש להתקדם במהירות. הוא וורקוהוליק ותמיד ידאג שיהיה לו די כסף כדי לפרנס את סגנון החיים הזוהר, שבו הוא מאוהב לא פחות מאשר במראה עכוזו השרירי מול המראה. הוא מעריך כסף, מכור לכסף, ומגדיר את עצמו לפי רמת היצרנות שלו פר יחידת זמן והתרגום שלה מכסף לסבבה.

המקצועות המועדפים עליו הם דוגמן, ברמן, איש מדיה, מוסיקאי ומאז בקהאם גם ספורטאי. אבל לא משנה במה יעסוק, בנשמתו הוא חשפן.
 

6. תחומי עניין

ספורט, זיונים, הרכב שלו, מכשירי חשמל מתוחכמים, ביוגרפיות של דיקטטורים, העבודה שלו, שיטות לעשיית כסף, גאדג'טס והסיפורים של החברים שלו. הוא מאוד עסוק, וזה בסדר כי הוא לא ישן יותר משש שעות בלילה. מרוב כושר, ג'ינסנג ו-Met-rex הוא אנרגטי מאוד.
 

7. גאדג'טס

הצעצועים החביבים על המטרוסקסואל הם נונצ'אקו, טלוויזיה אימתנית שהוא משדרג כל שנה וחצי, מערכת הגברה מהמעולות, סוני פלייסטיישן ואיזה בחור/ה מסכנים שמאוהבים בו. מה שבטוח, הוא לא מחזיק מערכת שח, אלא אם היא מעוצבת בסגנון באוהאוס.
 

8. מיניות

אל תקראו לו הומו, פשוט משום שזה לא משנה מה הוא. הוא אולי נראה כמו הומו, אבל הוא יכול להיות סטרייט, בי או גיי. המיניות שלו לא חשובה כי המטרוסקסואל מאוהב קודם כל בעצמו. הוא זקוק להערצת הסביבה, ולא משנה לו אם הגרופיז שלו הם נשים או גברים.

כשהוא כבר מזיין זה מאוד פוטוגני ומרגיש כמו שילוב של אימון קונג פו ותחרות לחיתוך פטרוזיליה. כי גם כשהוא מנסה להתמקד בהנאת בת הזוג, הוא עושה את זה בעיקר בשביל האגו של עצמו - מה שיוצר מין טכני, בעל אופי הישגי, שאפתני ומלחיץ.
 

9. חיזור

הוא מחזר כמו שהוא מחזר אחרי עצמו. ואכן, ברגע שתהפכו לבני זוגו תיחשבו בעיניו לשלוחה שלו. הוא יקנה המון מתנות, יזמין הרבה למסעדות, ידליק לכם סיגריות, יפתח לכם דלתות, ידאג שתגמרו, אבל לא יטרח להכיר אתכם. ברגע שהחצי השני שלו לא ישתלב בסגנון החיים שלו בצורה מושלמת הוא ייעלם כלא היה. לא אכפת לו מכם. לא באמת.
 

10. זוגיות

שלוותו אכן היתה נעכרת עד מאוד אם הוא היה עוצר רגע ומבין שחייו בעצם בודדים. אבל המטרוסקסואל הוא לא טיפוס חושב - הוא טיפוס נהנה. למעשה הוא הדוניסט כל כך כפייתי שאין לו רגע פנאי לעצמו, ובדרך כלל גם לא לחברה שלו או לחבר שלו.

הוא אינו מסוגל לקיים קשר שוויוני מסיבה נפשית. הוא יכול להיות רק למעלה או למטה במעין סאדו-מאזו נפשי מתמשך, ולזה הוא קורא אהבה. האדרנלין שמספק מצב כזה גורם לו לחשוב שהוא מרגיש, אבל האמת היא שהקהות הרגשית שלו מוחלטת.

הוא כל כך מבוהל מעצם ההכרה בכך שהוא זקוק לזוגיות שהוא ניתק את עצמו לחלוטין מהצרכים הבסיסיים שלו ומכחיש בתוקף את היותו יצור תלותי. בסופו של תהליך הוא יגיע למקום שמאפשר לו לחוש עצמאות וביטחון עצמי מדומים, המונעים ממנו לאהוב או לתקשר עם אחרים בצורה שוויונית. אי לכך הוא מקיף עצמו בחברים בני מינו ובפעילויות שטחיות ומלאות אדרנלין הממלאות את כל זמנו הפנוי ומונעות ממנו לחשוב. אך אליה וקוץ בה - הוא איבד בתהליך גם את היכולת להיות לבד.
 

11. היגיינה

הוא קם בבוקר, מתקלח (תמיד מתקלח) והולך לעבודה בבגדי הדיזל או הדולצ'ה-גבאנה שלו (תלוי במצב העו"ש). הוא מחליף מלתחה כל חצי שנה בדיוק ואת הישנה הופך לבגדי ריצה. חוץ מהג'ינסים - אותם הוא מוסר לארגון לנזקקים. כשהוא חוזר הביתה הוא מתקלח (כדי להיראות טוב במכון), מתקלח כשהוא חוזר מהמכון, מתקלח אחרי שהוא מחרבן, לפני זיון, אחרי זיון, לפני השינה. הוא מצחצח שיניים שלוש פעמים ביום. למעשה הוא לוקח איתו מברשת שיניים כשהוא יוצא מהבית בתוך תיק כלי רחצה קטן שהולך איתו לכל מקום. הוא נורא נקי.
 

12. טיפוח

הוא מחליף תספורת כל שבועיים ומגוון בצבעים אופנתיים. יש לו קרם פנים ללילה בבית, אבל בתוך המגירה - לא מוסתר ממש אבל גם לא גלוי לעין.
 

13. מחלות

המחלה היחידה שתפיל אותו היא תסמונת התשישות הכרונית (מחלת היאפים). ככל אדם מנותק הוא מלא בחרדות בלתי מטופלות שאינן מגיעות לרמת המודעות, למרות טיפול פסיכולוגי. חרדות שמתבטאות בכאבי בטן פעם ביומיים, כאבי ראש קשים ועוד תסמינים מוכרים של סטרס. חוץ מזה הוא בריא כמו שור.
 

14. רגישויות

פעם היה לו אקנה וגשר והוא מוריד שיער בשעווה בחזה ובגב. בכל פעם אחרי שהוא משתין הוא עומד מול הראי ובודק את המפרצים המתהווים שלו. בקיום האדיש והנרקיסיסטי שלו - אובדן השיער וההזדקנות העתידית הם שני דברים איומים שהוא מתקשה להתמודד איתם.
 

15. כישורים מיוחדים

אהבה עצמית. קיבולת סמים ואלכוהול בלתי מוגבלת.
 

16. ספרות ואמנות

רפרודוקציות של קדישמן, "זן ואמנות אחזקת האופנוע" וניתוחים פלסטיים.
 

17. הוראות שימוש

איך להתקרב אליו בלי שיברח? בזחילה, בלי הצהרת כוונות ברורה כדי לא לאיים חלילה על החופש שלו.

איך לאלף אותו? הוא כמו חתול, לא ממש אפשרי.

איך למנוע שעמום? קשה מאוד. הוא משתעמם מהר. הדרך היחידה לעניין אותו היא להוציא אותו מהבית כמה שיותר, שיראו אותו.

ומה עם המקבילה הנשית? יש. סמנתה מ"סקס והעיר הגדולה".
 

18. השלכות אפשריות של התופעה

השמדה סופית של מוסד הנישואים.

האצת חקר הגנום בדרך לשכפול גנטי (השיבוט הוא הפתרון האולטימטיבי להתרבות עבורו).

השבת השליטה בעולם לידי הנשים (הוא עסוק בעצמו – אין לו זמן לעולם).

שלום עולמי (מלחמות זה עסק מלכלך).
___________________________________________
הכתבה פורסמה במקור במגזין הצעירים החדש "VIEW"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by