בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם הדמיוני של מדונה אין מקום לילדות שמנות 
 
 
ניר נון נוה

ספר הילדים המדובר של אשת האשכולות המזדקנת יוצא היום לאור ב-100 מדינות, כולל ישראל. חוץ מאלמנטים קבליסטיים, יש גם פול ילדות אנורקטיות. לחובבי הז'אנר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שני) יוצא ברחבי העולם ספר הילדים הראשון של מדונה. "ארבע שושנים אנגליות", כפי שהוא נקרא בעברית, הוא ספר הביכורים של מלכת הפופ, שהחליטה לכבוש את עולם הילדים. זהו הראשון מתוך סדרה מתוכננת של חמישה ספרים עליהם חתומה הדיווה לשעבר, שמקווה להפוך לג'יי. קיי. רולינג הבאה.

במסגרת מסע יחסי הציבור לספר, דאגה אתמול מלכת הילדים החדשה להקראה חגיגית של ספרה בפני 100 ילדים לונדונים חמודים, שלא העזו לתהות האם הגברת שיושבת איתם במעגל דפקה לפני שבועיים צרפתית עם בריטני.

במסיבת התה המאורגנת היטב, כשהיא לבושה בלי שביב של מחשוף או רמיזה קלה לדמות הפרפורמית הלוהטת שלה, מלווה בשני ילדיה, הגיעה מדונה לגן ילדים מקומי להקריא לילדודס את הספר הבא שאמור לכבוש אותם.

על הליך הכתיבה אמרה מדונה לרויטרס ש"את כל הסיפורים ניסיתי על הילדים שלי, ובכל פעם שהם השתעממו או התלוננו או התחילו להביט מסביב, ידעתי שאני צריכה לשפץ את הסיפור או פשוט להעיף אותו".

הספר, שאומרים עליו שיש בו גם לא מעט אלמנטים קבליסטיים - האשטון קוצ'ר הנוכחי של מדונה - לא ממש מקושר לחייה של מדונה. לדבריה הקישור היחיד הוא שהדמות המרכזית, בינה, גדלה גם היא בלי אמא.

אז על מה הספר? או. זהו "סיפור על הרגשה ירוקה כשמקנאים, כחולה כשבודדים, ורודה כשנבוכים, סגולה כשכועסים, ואיך למצוא חברים כחולים באמת. האם שמעתם פעם על שושנים אנגליות? הנה מה שהן לא: קופסת שוקולד, קבוצת כדורגל, פרחים הגדלים בגינה". אתם מבינים את העניין?

באמאזון הספיקו כבר שני קוראים זריזים, משני צידי האוקייאנוס, לתת את הביקורת שלהם. קורא בריטי טוען ש"כל מי שיעיף מבט בספר יווכח מיד שמדונה כתבה ספר קסום אמיתי". מנגד, קורא אמריקאי מתחנן: "בבקשה אל תיקנו את הספר. הוא בלתי קביל לחלוטין. זו עוד דרך שלה להרוויח כסף מהורות".

ומה חושבים המבקרים המקצועיים? "איבנינג סטנדרד" הבריטי טוען כי מדובר במפלצת אופנה. העובדה שבינה היא ילדה מנודה מהחברה בגלל שהיא הכי יפה והכי חכמה והספורטאית הכי טובה קצת בעייתית לדידו של העיתון. "במציאות, כמובן, ילדים הסובלים מדחיה חברתית הם לא היפים, המוצלחים והספורטאים", טוען העיתון, "אלא המכוערים, הטיפשים והמגושמים. אבל מי רוצה לקרוא עליהם?".

חוצמזה, המבקר של הסטנדרד מציין את הבעייתיות בכך ש"כל הבנות נראות כאילו הן סובלות מאנורקסיה, לבושות כדוגמניות אופנה לחצאיות מיני ויש להן עיניים נוגות ושפתיים חושניות".

הספר מיועד לגילאי 4-8, כולל 48 עמודים מאויירים ונמכר בארה"ב במחיר שנע בין 14-20 דולר. בארץ הוא יצא בהוצאת כנרת תחת השם "ארבע שושנים אנגליות" ותוכלו לרכוש את כל 48 העמודים תמורת 64 שקל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by