בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבימרתף 
 
 
יורם קניוק

יורם קניוק שולח אתכם לתיאטרון תמונע כדי לראות את "הומלסים" של איציק ויינגרטן, מחזה שנוגע ברגש אמיתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה, בצד של הצד, של מאחורי הצד של הקאמרי או הבימה, מעלה קבוצת שחקנים בבימויה ובהדרכתה של נולה צ'לטון (על פי טקסט שהיטיב לכתוב – מן החיים! - איציק ויינגרטן) הצגה קטנה גדולה.

ערב פסח. במקלט פרוץ לכל רוח ומזוהם בתל אביב חוגגים שבעה הומלסים את ליל הסדר. המבט אינו מבט מלמעלה. הוא גם אינו מנשר פוליטי הצועק סיסמאות. זוהי מציאות נסתרת לרוב מהאנשים ההגונים שאחד מהם בא למקלט לחפש את בתו שנעלמה ומוצא בת אחרת שאינה בתו ונקלע למצוקה, אך חש מטוהר וחוגג עם האנשים האלה את החג המסכן ביותר שנראה חגוג אי פעם על בימה.

המשחק משובח. אפשר לסמוך על צ'לטון שאצלה גם שרון מהטלוויזיה יכולה הייתה להיות שחקנית. מיקי כפיר, שחקן ותיק עתיר ניסיון נותן כאן משחק מעולה. כאן זה בתחת של התיאטרון, כלומר מאחורי השירותים של הצגות הפאר שנראות היום על הבימות.

יש כאן אמפתיה. יש כאן אנשים שחלקם בחרו את החופש להיות הומלסים. בלי "קירות" בלי התחייבויות בלי מסכות. אנשים בשר ודם שמדברים מהבשר והדם ומנסים לגעת זה בזה. יש פה פיוט איום של מציאות קשה שהחיים בדרך כלל אינם מכירים.

בחיים האנשים האלה מוחבאים מעינינו. הם מצחיקים והם טרגיים. אולי משום כך אין הצגה זאת מועלית בתיאטרון המבקש כסף מהממשלה כדי להעלות רדידות מחופשת לתיאטרון אלא בירכתי תיאטרון פרינג', ומי שרוצה לגעת ברגש אמיתי, לצחוק ולבכות באמצעות סיטואציה אמיתית כואבת מזעזעת ולכן גם משעשעת שילך לתיאטרון תמונע. מאחורי התיאטרון ישנה ההצגה הזאת קוראים לה "הומלסים" והיא שווה כל רגע.
____________________________________
הומלסים, מאת איציק ויינגרטן (תיאטרון תמונע)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by