בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסיונות אחרונים להציל את ערוץ 10 
 
 
מערכת מיקסר

יוסי מימן שוקל לתבוע את סאבא, שהחליט ברגע האחרון לא להשקיע בערוץ. חשש כי הערוץ יסגר תוך שבועיים. נאמני הערוץ: נמשכים המגעים עם גורמים אחרים. הרשות השנייה: יש לדאוג להמשך שידורי הערוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המיליונר המכסיקני משה סאבא החליט סופית שלא להשקיע בערוץ 10, ארבעה ימים בלבד לאחר שנסגרו עמו כל פרטי הרכישה הסופיים.

גורמים המקורבים ליו"ר ערוץ 10, יוסי מימן, אומרים כי הוא ועורכי דינו שוקלים את האפשרות להגיש נגד סאבא תביעה על ניהול משא ומתן בחוסר תום לב. "מעריב" מדווח כי כמה שעות לפני פרסום ההודעה לתקשורת אתמול על ביטול העיסקה, נפגשו מימן וסאבא ודנו בפרטי ההסכם המתגבש. בפגישה לא דובר על האפשרות שסאבא יבטל את העיסקה.

"מוזר מאוד שעורכי הדין שלו גומרים הסכם,ובמקביל הוא מעניק ראיון לשבועון החרדי משפחה, שבו הוא אומר שהוא מבטל את העסק. זה ביזיון. עורכי הדין שלנו יושבים עם עורכי הדין שלו עד 1:30 בלילה על הסכם של 60 עמודים, שעבר 10 טיוטות, ופתאום נודע לנו שהוא מתחרט. כנראה שהופעלו עליו לחצים מצד גורמים חרדיים. אפילו עורכי הדין שלו בהלם", אומרים המקורבים.

בהודעה הרשמית מטעם סאבא נאמר כי "איש העסקים משה סאבא החליט בראשית השבוע שלא לחתום על הסכם הרכישה של 49% מהמניות של ערוץ 10. החלטתו של סאבא שלא לחתום על החוזה היא סופית ואין בכוונתו לדון עוד על השקעה כלשהי בערוץ זה. מר סאבא, שחש זיקה עמוקה לעם היהודי ולמדינת ישראל, רצה מאוד להשקיע בערוץ ולהשתלב בכלכלה הישראלית, אולם לצערו התנאים לא הבשילו לכדי ביצוע הרכישה".

"ההתייחסות של התקשורת בישראל למר סאבא ולהשקפת עולמו לא תרמה במידה רבה לקידום העסקה. מר סאבא, שמאמין ומוקיר את המסורת היהודית על ערכיה השונים, הותקף קשות על-ידי כלי התקשורת בישראל שבזו והכפישו את הערכים והמסורת אותם הוא מייצג וביקשו לפגוע בשמו הטוב. פרסומים שונים שהופיעו בעיתונות הישראלית ניסו להרתיע את מר סאבא מליישם את ה'אני מאמין' שלו בכל הנוגע לטלוויזיה להמונים בעידן החדש".

"מר סאבא הנו יהודי-ציוני, המאמין בכלכלת ישראל וחפץ מאוד לתרום לחיזוקה, אך נוכח הקשיים שהתגלו במו"מ ובעקבות ההתייחסות של כלי התקשורת בישראל להשקפת עולמו, החליט מר סאבא שלא לחתום על העסקה ובעזרת ה' עוד יבואו ימים טובים ואחרים שאז אולי יבשילו התנאים המתאימים לכניסתו של מר סאבא לכלכלה הישראלית".

"נוכח הקשיים שהתגלו במו''מ ובעקבות ההתייחסות של כלי התקשורת בישראל להשקפת עולמו, החליט מר סאבא שלא לחתום על העסקה ובעזרת ה' עוד יבואו ימים טובים ואחרים שאז אולי יבשילו התנאים המתאימים לכניסתו של מר סאבא לכלכלה הישראלית"

Ynet מדווח כי מקורבים למו"מ אומרים שהרשיים המרכזיים היו בעמדתו של בנק לאומי, הנושה העיקרי של הערוץ וכן ההמולה התקשורתית סביב הראיון שנתן סאבא ל'מעריב' בו התבטא, בין השאר, נגד מתן במה להומואים בערוץ הטלוויזיה ועל שמירת ערכי היהדות והשבת.

בקרבתו של יוסי מימן אומרים: "אנו מודעים להחלטתו של משה סאבא ובימים הקרובים תבחן 'מרחב' את האפשרויות העומדות בפניה לפתרון המצב ולהמשך דרכו של הערוץ".

ב'מרחב' מעלים חשד כי המו"מ עם סאבא לא נוהל בתום לב. "ההודעה לתקשורת התקבלה במרחב בהפתעה מוחלטת לאחר מספר חודשים שבהם הנחנו כי המו"מ מתנהל בתום לב. הצדדים השלימו ביום ראשון את נוסח ההסכם לחתימת השותפים. באותו שלב ההנחה היתה כי הנושא היחיד שנותר פתוח הוא הסיכום עם בנק לאומי. על רקע זה, אנו מתקשים להבין את משמעות ההודעה לתקשורת, ובשעות הקרובות נבדוק ונגבש מסקנות ודרכי פעולה".

החלטתו של סאבא עלולה לגרום לקריסתו של ערוץ 10 המצוי בחובות קשים ונמצא תחת פירוק. החשש הוא כי עד השניים באוקטובר - התאריך בו נדרשים נאמני הערוץ להציג את תוכנית ההבראה שלו לבית המשפט, לא ימצא משקיע והערוץ יסגר.

דה-מרקר מדווח כי נאמן ערוץ 10, עו"ד אלי זהר, אומר כי מתקיימים מגעים אינטנסיביים עם גורמים אחרים. "מתקיימת שורה של מגעים עם משקיעים פוטנציאליים לגבי השקעה בערוץ". לדבריו, אותם גורמים התעניינו בהשקעה בערוץ לאורך כל הדרך, במקביל למו"מ עם סאבא.

מנכ"ל הרשות השנייה, מוטי שקלאר, אומר כי הוא מצטער על החלטתו של סאבא וכי בכוונתו ליזום מפגש עם נאמני הערוץ ובעליו במטרה למצוא דרכים להמשיך את פעילותו של הערוץ.

שקלאר אומר כי יש חשיבות רבה בשימור המשך השידורים של ערוץ 10 לצד ערוץ 2. "על המועצה יהיה לבחון את האפשרויות העומדות בפניה על מנת לשמר המשכיות זו, במתכונת שידורים זו או אחרת ובהרכב בעלים כזה או אחר. יש לעשות הכל כדי שערוץ 10 ימשיך לשדר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by