בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוכב נולד - הגירסה המאוחרת 
 
 לא ממורמר. גורביץ`   
 
ניר נון נוה

אחרי טיולים ברחבי העולם, מעורבות בלהקת פאנק אוסטרלית מצליחה ושמונה שנים של ניסיון לפרוץ בישראל - מוציא יובל גורביץ' אלבום בכורה + מופע חדש. והוא בסך הכל בן 52

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב, כוכב נולד. כלומר, אם הוצאת דיסק מעניקה את תואר הכוכבות במדינתנו, אז גם יובל גורביץ' הוא מעכשיו כוכב. לפני כשבועיים יצא האלבום הראשון שלו, וכעת גם מופע חדש, בהייניקן הבימה קלאב.

אין מדובר בעוד צעיר יפיוף. גורביץ' כבר בן 52, בלי עין הרע. וכאן מתחיל להרקם הסיפור המעניין. למרות שהוא לא יאמר זאת בפה מלא, מדובר במלחמה נגד הממסד. מלחמה שבסופה נצחון.

גורביץ' אינו חדש בתחום. קרוב ל-40 שנה חייו שזורים בעולם המוסיקה. במשך כ-20 שנה הוא התגורר באוסטרליה, שם ניגן עם להקת פאנק מצליחה בקנה מידה מקומי, "פליינג קולורז", שהיתה לשם דבר בסוף הסבנטיז ותחילת האייטיז. הם היו אפילו קרובים מאד לחתימה על אלבום בינלאומי. "הגיעו אלינו מ-EMI ואמרו לנו, יאללה, אלבום. אבל הלהקה עצמה לא ממש רצתה. הבסיסט התנגד, ואמר שיש לו קורס מחשבים באירופה. ואיכשהו כל פעם כשעלה משהו גדול הנושא עלה על שרטון" הוא מתנצל.

אבל גורביץ' כלל לא ממורמר. בכלל לא. "לא נלחמתי עם הראש בקיר" הוא אומר. "הייתה לי להקה, ניגנתי, טיילתי ברחבי העולם, והעניינים התגלגלו. הזמן עבר ולא קרה יותר מדי. ואז חזרתי לארץ, לפני כשמונה שנים, וההתחלה הייתה די טובה. תוך יומיים כבר הייתי בהקלטות באולפן עם 'כמעט אפריקה'. כך שממש לא קפאתי על שמריי. אז נכון, הלהקה לא הייתה הצלחה גדולה במיוחד, אבל בכל זאת הקפדתי להיות בעניינים.

"אם לוקח לאמן שמונה שנים להתגלות, זה אומר משהו על המצב הקשה בארץ. היו לי שתי פרזנטציות בהד ארצי, ולא קיבלו אותי. לא יכלו לקבל אותי. אני מאמין שזה בגלל התקופה, בין השאר. כולם היו במים הקפאה. עכשיו יש פרץ חדש בגלל הלהקות החדשות, ערוץ 24, והמצב קצת השתפר".

- ובכל זאת, האלבום שלך הוא בהפקה עצמאית.
"אפילו שהמצב השתפר, כולם עובדים עכשיו בהפקה עצמאית. אנשים עובדים מכל הכיוונים באופן עצמאי כי האולפנים הביתיים טובים מאוד היום. עושים בדיוק מה שעושים באולפנים הגדולים, רק עם יותר מרווח".

ומדובר על הפקה עצמאית לא קלה כלל. גורביץ הוציא אלבום בעלות של 12 אלף שקל, שרובם ככולם הגיעו מחברים שהשקיעו וממופע בו חברים גייסו את הכסף בהופעה בבארבי. וכך, בגיל 52, מגיעה הפריצה של גורביץ'. או במילותיו שלו: "it's about fucking time. אני לא מתפלא שזה קורה. אני מאמין שמי שמתמיד ויש לו כשרון - במוקדם או במאוחר יצליח. במקרה הזה במאוחר. אבל זה יקרה לכל אחד שילחם, ויקום בבוקר באמונה במה שהוא עושה. כשאנשים מתנהגים כך הם גם מצליחים".

- יש גם חרטות?
"לא, מה פתאום. קצת צר לי על הגישה בעולם. כמו ג'ורג' האריסון, שהתקומם שלא מתייחסים למוסיקאים מבוגרים, כי חושבים שהם זקנים. מוסיקה לא מזדקנת, למוסיקאים מבוגרים יש הרבה מה לומר ומה להוסיף. אבל בגלל הקונצנזוס של שוק הטינאייג'רס, סקס ונעורים, צריך להיות חתיך וצעיר. והוא אמר תרדו מזה, אנחנו עושים מוסיקה, אנחנו לא דוגמנים. ויש כאלו שלא מזדקנים עם תרומה בלתי פוסקת לעולם, כמו מיק ג'אגר, ניל יאנג, בוב דילן או נתיבה בן יהודה. ואנחנו, המבוגרים יותר, ממשיכים לפעול וממשיכים לעשות, ונמשיך לעשות. אמנות היא לא מותג, לאמנות ומוסיקה אין גיל".

- ובכל זאת בעשור האחרון עולם הפופ מתאפיין יותר מתמיד בדוגמנים שרים.
"הם ממילא לא נשארים שם להרבה זמן. פאסטפוד עובד כפאסטפוד. בסוף הוא נזרק לפח. מבחינת מוסיקת שמאלץ - היא תמיד היתה ותמיד תהיה. כשאנחנו התחלנו לשמוע את הביטלס, כל האחרים נהיו שמאלץ. אחר כך בשנות השבעים כשהתחלנו לשמוע את לד זפלין, בוני אם ואבבא הפכו לשמאלץ. אבל גם בקרב השמאלץ תמיד יש כאלו שנשארים לנצח. כמו אבבא או צביקה פיק למשל, שהפך לאמן שמאלץ בינלאומי".

גורביץ' מגדיר את המוסיקה שלו כבלאדות רוק." אני קצת מחוספס בקול, כך שגם כשאני עשוה פופ זה לא ממש נשמע פופ. משהו כמו שמוליק קראוס. זה אמנותי, יפה, אבל לא דונה סאמר".

- מאז שהאלבום יצא אתה מרגיש שינוי בגישה כלפיך?
"אני מרגיש שקורה משהו באוויר. משהו ממשי לא קרה עדיין. כבר חצי שנה שאני מנסה לארגן לעצמי קליפ, ואף אחד לא חשב להזיז את עצמו ולעזור. עכשיו אני עושה משהו בצורה מאד ביתית וממתין לראות אם ערוץ 24 יעזור עם העריכה".

- מה הציפיות שלך?
"אני מוכן להפתעות. אין ציפיות. גם כשאני חולם, אני חולם עם רגליים על הקרקע. לאחרונה נראה שהחלומות קצת מתגשמים. והמטרה היא כמובן להצליח, להמשיך ליצור בלי שיציקו לי. שיהיה רגיל. אני לא רוצה לקטר, למרות שיש על מה. אני לא רוצה להיות עשיר, אבל אני רוצה ליצור, ושהדלתות תהיינה פתוחות. ואני מדבר בשם הרבה אנשים כאן".

- זה מרירות?
"לא, לא מרירות, אלא יאללה חבר'ה, קדימה, לעשות משהו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by