בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היה שלום, בחור גדול 
 
 
מורן שריר

מורן שריר נפרד מחתול הקסם וזורק לצפנת ספרא כמה עצות שיעזרו לה לשרוד את השבועות הבאים בווילה של פרוייקט Y

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צפנת ספרא. השם החם
 צפנת ספרא. השם החם   
המוות היכה השבוע לראשונה במתקן הכליאה 1391, הידוע גם כווילה של "פרוייקט Y". שגיב לויפר, הכוכב הטבעי היחיד עד כה שהתגלה בווילה (את צ'ינו אני לא סופר, הוא הגיע אפוי מהבית), נשלח אל ביתו שמעבר לגבולות 67, לאחר שהות של שבוע בלבד בסביבה החדשה. את ההוראה נתן יוסף (מלרע), אשר בהודעה שרירותית כשמו הפרטי, החליט ששגיב יארוז את חפציו ויפנה את עצמו מהאתר.

שגיב, אציל כחתול קסם, עלה לארוז את בגדיו המשונים והתחפף. העזיבה עוררה סערת רוחות בווילה ונדמה שרוב הדיירים איבדו מתומתם. השיחות בין דיירי הבית הפכו שקטות יותר, עסקים כביכול כרגיל - אך מלווים בדריכות מסויימת, כמו שיחות בין יהודי ברלין לאחר מהפך 33'. השיגרה חזרה במהרה, אך נדמה שמשהו מהתום הראשוני לא ישוב לעולם. הבישולים, המשחקים החברתיים, הכל שב לסדרו, אבל כולם עושים זאת ללא הזיק בעיניים, אלא בלאות מסוימת, כאנשים שבגרו והבינו שהחרב מונפת מעל כל אחד מהם. לאחר ההתאוששות מלכתו של שגיב, ניתן לראות שרף המתח בין המתמודדים עולה. אל מוחם המוגבל חודרת ההבנה שהצלחתו של אחד היא על חשבונו של אחר, שסיראק לסיראק זאב.

אחד הדברים שמפריעים לי ב"פרוייקט Y" הוא שנראה שהמתמודדים לא עושים מספיק חיים. ההשכמה מוקדמת, השיעורים מעייפים, חוקי הבית דראקוניים ומדי יומיים זוכים הדיירים לשיחת נזיפה מיוסף, אשר שואב את סמכותו מכובע מצחיה ורצועת פלאפון - ארטיפקט שהושאל משלהי חורף 2002. מדוע מנסים ללמד אותנו שחיי משמעת סגפניים הם הדרך להיות כוכב טלוויזיה? מדוע שטיפת כלים אובססיבית עדיפה על המצאת לחנים קליטים בדרך אל הפריים טיים? למיטב הבנתי שיעורי הסנפת קוק ושינוע דוגמניות בשירותים של ה-TLV הם הכנה מספקת ביותר - אבל ליוסף הפתרונים.

אם לוקחים ברצינות את האיום של קברניטי YTV להפוך את מנצח התוכנית למנחה בערוץ, הרי שמעטים האנשים בווילה המוכשרים לכך. יש בערך שניים - ואחד מהם, כאמור, נמצא כרגע בצומת מחניים, מחפש טרמפ לרמה.

צ'ינו כריזמטי, ואין ספק שהוא יכול להחזיק שידור. השאלה היא מי ירצה לראות תוכנית בהנחייתו? הוא נראה לי מעייף וקצת קשה תפיסה. אולי הוא יכול להשתלב כחלק ממשולש הנחיה, אבל רק בתנאי שרפיק ואריק משעלי יידעו לרסן אותו.
 
אליענה בקר יכולה גם היא להחזיק מסך, היא רק צריכה לטפל בבעיית גישה וכמה תווי פנים גבוליים.
יוגב כריזמטי מאוד, אבל אני עצמי אמביוולנטי כלפיו. המוח אומר לי שהוא קוץ בתחת, אך הלב אומר שהוא מענטש אמיתי. הוא יכול לנהל שידור כמו תותח אבל אני חושש שהשקפת העולם האולטרה-שמרנית שלו תעמוד לו לרועץ היסטרי.

מעבר לשמות הספורים האלה, קשה לי לראות מי מבין דיירי הווילה יהיה ראוי בעתיד לאמון הצופים, אך בינתיים, כאנשים מן המניין אשר כלואים זה עם זו, הם מספקים את הסחורה.

העיניים כרגע מופנות אל דקלה. אחרי התחלה אנמית, נראה שהיא מתחילה להיפתח והיא המועמדת שלי לעשות את ההתקדמות הגדולה ביותר השבוע. התקווה שלי היא שקמילה הפתיינית תזהה את האיום הנשי מצד הסמ"פ טירונים לשעבר, ותפנה אל הנשק הזמין ביותר שלה - שתי רגליה ומה שביניהן. אם ההערכות האלו יתגשמו, צפוי הרבה שמח בקומת הגברים, ובהתחשב בכך שדניאל מאוהב בעיקר בעצמו (מטרוסקסואל, כנראה), אורן לא נראה לי בקטע, ושני שומר את זרעו לאלוקים (או ללאה, מי שיבקש קודם), צפויים צ'ינו ויוגב לזכות מההפקר, או בעצם מהמופקרת.

השאלה שאני שואל היא באיזה תחום יכולה לעשות צפנת את ההתקדמות שלה. צוף, מועמדת הבית הפרטית שלי, סובלת ככל הנראה מהיעדר כישרון גורף. החשש הוא שהבישולים של טוני, ההפקרות של קמילה, הדמעות של לאה והקסם הפוטנציאלי של דקלה, יציגו את צוף ככלומניקית מוחלטת שבמקרה הטוב יודעת לעשות פרצופים מצחיקים שלא בטובתה. ההפעלה הכושלת שעשתה השבוע יחד עם אורן רוטמן מיצבה אותה סופית כאסון טבע חברתי.

העצה שלי - לכי קמילה סטייל. לא מאוחר מדי לקצר חצאית ולחלוץ פיטמה. עשית את זה כבר בטעות (?) בשבוע שעבר והפורום געש. אל תעשי מה שאת לא מאמינה בו - אני לא אומר לשכב עם כולם. את יכולה פשוט לעשות מעשה לאה גידברג ולהתעורר במיטתם של אחד הבנים, מלטפת בקטנה. אם תלכי על צ'ינו, תגיעי רחוק. הוא גב מצוין בווילה ואת יודעת שהאנשים האלה נורא אוהבים לעשות צפונבוניות. אם את דואגת שחבר שלך יראה אותך, אז אין לך מה לדאוג. הרי אם תיבחרי את יודעת שאין סיכוי שתשמרו על הקשר. את תהיי כוכבת והוא? זה שעשה את צפנת ספרא לפני שהיא הייתה מפורסמת. תיזהרי שלא לשקוע בליהי אזריוּת, ראי מקרה שגיב וזכרי שהמורטליות הזו פגעה בבכירים ממך. יהא שגיב חתול שחור של קסם המתנוסס מעל עיניו של כל דייר בוילה. ולך חתול רשע, אומר רק להתראות ותודה על הדגים.
_____________________________
פרוייקט Y, א'-ה' ב-22:00, YTV
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by