בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אני ברשימה של סוניה 
 
 שמעון וסוניה מודל 1986 (צילום: יעקב סער, לע``ם)   
 
עידית גיל-אשל

עידית גיל-אשל מזמינה את מי שעדיין חי תחת האשליה ששמעון פרס הוא לוזר, לחפש את יצחק רבין ברשימת המוזמנים של מסיבת ה-80 הכי לוהטת בעיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עזבו אתכם מההגדה המפגרת על זה שהבחורות הכי יפות בעולם נמצאות – מכל בירות האופנה של העולם – דווקא בחור הכי מסריח במזרח התיכון - האגדה האורבנית הכי מופרכת שמכרו לנו בתולדות ימי הציונות זה ששמעון פרס לוזר. כל כך לוזר, עד שבזמן שכל המדינה שוברת את הראש איך לצאת מהבוץ המטורף שנקלענו לתוכו, הלוזר עסוק מעל הראש בשיחות טראנס-אטלנטיות עם בונו וביל כדי לאשרר נוכחות.

בואו נראה איפה נמצאים הווינרים בני דורו של הלוזר הזה, שמעון פרס, בזמן שהוא מתחזק את הפן אצל שוקי זקרי לקראת מסיבת היומולדת הכי הדוניסטית שהייתה פה מאז החתונה של מלי ושמעון: יצחק רבין - הפראייר שרדף אחרי הפדאיונים בזמן ששמעון נסע לפאריס כדי לסגור את הפרטים האחרונים בעסקת הכור - ביטל ברגע האחרון; אריק שרון - שנלחם על שאריות הכבוד העצמי שלו מול עוזי בנזימן כשהלוזר הוריד שוטים עם נעמי קמפבל בדאבוס – קיבל מדינה בחרא של מצב, ומוביל אותה לאבדון; יוסי שריד, אחד האוייבים הכי גדולים של פרס, כבר מזמן לא בפוקוס; יאסר ערפאת כבר לא רלוונטי; אבא אבן ומשה דיין עוד פחות; ויצחק שמיר גמד.

רק אצל שמעון פרס הכל אשטון קוצ'ר. מעולם לא היה מצבנו טוב יותר. הבנאדם גיי אייקון. זוהר עד להוליווד ובחזרה. בגיל 80 הוא נראה כמו שאני מקווה להראות בגיל 50, שזוף כמו פנסיונר במיאמי, מחלק את זמנו בין קבלת פנים אצל השגריר לבין טיפול פנים אצל הקוסמטיקאית, בן בית במסיבות הכי פרועות בעולם - רק קוק, שמפניה וקוויאר, כאילו אין המדובר במנהיג שבגחמה של רגע החליט לתת להם רובים. רבין טפלון, פרס לוזר. מתי בפעם האחרונה צחקנו ככה מבדיחה?

שמעון פרס, בדיוק כמו הזקן האיטלקי הערמומי של ג'וזף הלר, ידע תמיד איזה מלחמות צריך להפסיד כדי לצאת עם ידו על העליונה. את ישראל מודל 95' הוא קיבל בחרא טיימינג, בדיוק כשהאוטובוסים התחילו להתפוצץ כאן פעמיים בשבוע. אז כמו המהמר הכי תחבולן במונטה-קרלו, הוא ידע שזה הרגע הכי נכון לפרוש, ועוד הצליח לגרום לבית לחשוב שהוא עבד עליו. תראו לאן זה הוביל את הקריירה של הטמבל שהחליף אותו ליד השולחן.

מה איכפת לו שאנשים כמונו יגידו עליו שהוא לוזר? אם מישהו מהקוראים כאן היה אפילו פעם אחת על חשבון משלם המיסים בדאבוס-פלאץ, אחד המקומות הכי יפים בעולם, או השיק מארטל עם ברנארד פיבו מ"קדירת תרבות" בשאנז אליזה, הוא מוזמן להשאיר את שמו המלא וכתובתו בתגובות, ואנחנו כבר נדאג לו לערב גבינות ויין עם קולט אביטל.

תערוכת התמונות היפה שארגנו לו באתר הפלאש המצועצע לכבוד היומולדת, עושה קצת עוול לאיש שחי היום הכי שמח בישראל. פה תמונה עם בדואים, כאן דופק פוזה סגפנית בספריה הביתית, שם מתחת למטריה שחורה ביום זיכרון גשום לרבין, כאן שיחה מסווגת עם גולדה. למעט תמונה אחת מרשיעה אצל הספר שלו ברמת גן שצילם זיו קורן במיד-ניינטיז, עוקר מהתערוכה כל זכר לשמעון פרס הנוצץ והגלאמי, זה שמדלג בטוקסידו של 10 אלפים דולר מאירוע לאירוע, מארח ומתארח אצל כל מי שהוא משהו, משאיר אחריו שרוול ארוך של זחיחות מרוחקת שלא קשורה למציאות הדפוקה שלנו בשיט.

אין פלא שהוא עדיין דבק בפוזה הלא תיאמן הזאת של מזרח תיכון חדש: כשיד אחת על הפקק של הבוז'ולה ויד שנייה על המחשוף של סופיה לורן, הוא בכלל לא מבין למה מסביב כולם מתפוצצים ונלחמים. למה הם לא רוצים להצטרף לחגיגה, שואל את עצמו הלוזר. על מה הם נלחמים כמו משוגעים? בחייכם, למה אין לכם כוסית ביד? המסיבה האמיתית עוד לא התחילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by