בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נפתח פסטיבל הקולנוע הבינ"ל של חיפה 
 
 יפתח את הפסטיבל. הכתם האנושי   
 
ניר נון נוה

"הכתם האנושי" של רוברט בנטון יפתח את הפסטיבל, בו יוצג גם סרטם החדש של האחים כהן. כל מה שאתם צריכים לדעת, וקצת יותר מזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הכתם האנושי

"הכתם האנושי", סרטו של רוברט בנטון ("קרמר נגד קרמר", "מקום בלב") יפתח את פסטיבל הסרטים ה-19 של חיפה.

הסרט בכיכובם של אנתוני הופקינס, ניקול קידמן, אד האריס וגארי סיניז מבוסס על סיפרו של הסופר פיליפ רות', ומגולל את סיפורו של קולמן רוס, בן למשפחה אפרו-אמריקנית בארה"ב של שנות ה-40. קולמן, דיקן המחלקה ללימודים קלאסיים באוניברסיטת אתנה, נושא עמו סוד כבד המאפיל על כל חייו.

את הפסטיבל ינעל סרטו של גארי רוס, "אגדה אמריקנית - סיביסקיט", בכיכובם של ג'ף ברידג'ס וטובי מגוויר - דרמת ספורט על סוס קטן עם אופי של מפסידן שפגש שלושה אנשים שהפכוהו לאגדת הספורט האהובה ביותר של אמריקה בשנות ה- 30.

עוד במסגרת סרטי הגאלה בפסטיבל:

"אכזריות בלתי נסבלת" (ארה"ב 2003), הקומדיה המתוקשרת של האחים איתן וג'ואל כהן, המגיעה לפסטיבל הישר מפסטיבלי הסרטים של ונציה וטורונטו; "המשחק של ריפלי" (איטליה/אנגליה 2002), סרטה של ליליאנה קוואני, בכיכובו של ג'ון מלקוביץ; "הקפיצה לחיים" (דנמרק/אנגליה 2003) בבימויה של לון שרפיג; "לילי" (צרפת/קנדה 2003), בבימויו של קלוד מילר; "נערות לוח השנה" (אנגליה 2003) בבימויו של נייג'ל קול; "שלוש עשרה" (ארה"ב 2003) בבימויה של קתרין הרדוויק; "באמריקה" (אירלנד/אנגליה 2002) בבימויו של ג'ים שרידן; "בעולם הזה" (אנגליה 2002) בבימויו של מייקל ווינטרבוטום; ו"ילדינו היקרים" (צרפת 2003), סרטו של בנואה כהן.
 

המכובדים

הבמאי היווני קוסטה גאברס יגיע לפסטיבל עם סרטו החדש "אמן" - זוכה פרס התסריט הטוב ביותר סזאר 2003 וזוכה פרס לומייר הצרפתי לסרט הטוב ביותר 2003. ב"אמן" עוסק גאברס בשתי מערכות - המכונה הנאצית והדיפלומטיה של הוותיקן ומביא את סיפורם של שני אנשים הנאבקים בהן לשווא מבפנים.

עוד אורח חשוב בפסטיבל: השחקן האוסטרי קלאוס מריה ברנדאואר, שיגיע לפסטיבל כדי לעמוד בראש צוות השיפוט של תחרות "עגן הזהב" לקולנוע ים תיכוני.

אורחים נוספים בפסטיבל: הבמאית הגרמניה מרגרטה פון טרוטה עם סרטה "רוזנשטראסה" שזכה בפרס השחקנית בפסטיבל ונציה האחרון; קתרין דלבו - בתו ושותפתו לעבודה של הבמאי הבלגי החשוב אנדרה דלבו שנפטר לפני שנה. דלבו תפתח את המחווה לאביה בפסטיבל; הבמאי הצרפתי בנואה כהן עם סרטו "הילדים היקרים שלנו", אתו תגיע רעייתו אליאונור פוריאט המשחקת בסרט; אוליביה גאל, תסריטאי שותף ומפיק הסרט "פרדריקו פליני, אני שקרן גדול" שיוקרן במסגרת מחווה לפליני לרגל עשור למותו; ומארק בוקובסקי הבמאי הפולני עם סרטו "ההצלחה".
 

הישראלים

במסגרת תחרות הקולנוע הישראלי בפסטיבל יוענקו השנה פרסים לסרט העלילתי הטוב ביותר, לסרט התיעודי, מענק הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה לפיתוח סרט תיעודי חדש, לדרמת טלוויזיה, לסרט קצרו לצילום בסרט עלילתי.

בתחרות הקולנוע העלילתי יתחרו השנה 4 סרטים: "חיים זה חיים" בבימויה של מיכל בת-אדם ובכיכובם של משה איבגי, יעל אבקסיס, חני נחמיאס; "חלומו של הנרי" בבימויו של איתן גרין ובכיכובם של מנשה נוי, יונתן השילוני, תהל רן, תמר לוי אלדר; "לא בת 17" בבימויו והפקתו של יצחק צפל ישורון, ובכיכובם של שמוליק שילה, עידית צור, דינה דורון, דליה שימקו, מיה מרון, רוני בוקסבאום; ו"צעד קטן" בבימויו של שחר סגל ובכיכובם של אבי נשר, חלי גולדנברג, לימור גולדשטיין, רוברט הניג, ברק גרינברג, אדם הירש, יואב כורש, יונתן גרובר, עדה רגימוב.

בתחרות הקולנוע התיעודי יתחרו 14 סרטים, ביניהם "אמי הגנרלית" של שבי רוזנפלד, "הישיבה" של נועם דמסקי, "ילדי הגזזת" של דוד בלחסן ואשר חמיאס ו"פורקן" של דוד ברגמן.

בתחרות דרמות הטלוויזיה יתחרו 6 סרטים, ביניהן "אהבה בשלכת" של יוחנן ולר, ובכיכובם של יהודה ברקן, ליאה קניג, דני שגב, יעל פרל; "אפרסק" של דיוויד נוי בכיכובם של אורנה בנאי, אורי קלאוזנר, ויוסוף אבו-וורדה; והעונה השלישית של "הבורגנים", בבימויו של איתן צור.
 
 

רטרוספקטיבות

פדריקו פליני:

1. "צ'או פרדריקו" (איטליה/ארה"ב 1970). מבקר הסרטים הניו-יורקי גדעון בכמן, קיבל רשות מידידו פליני לצלם על הסט של "סטיריקון".

2. "הקסם של פליני" (איטליה/ארה"ב 2002). כרמן פיצ'יני סוקר ארבעה עשורים ביצירותו של פליני, מניאו ריאליזם ועד פנטזיות צבעוניות.

3. "פליני אני שקרן גדול" (צרפת/איטליה/אנגליה 2002). סרטי 8 מ"מ פרטיים, סצנות שהוצאו מהסרטים, מאחורי הקלעים וראיונות שקובצו על ידי דמיאן פטיגרו.

4. "מבט כפול: 'לה דולצ'ה ויטה' והניאו ריאליזם" (בלגיה 1960). הפרק האחרון של סדרת הטלויזיה על פליני של הבמאי הבלגי אנדרה דלבו (לו מוקדשת מחווה בפסטיבל).

צ'רלי צ'פלין:

1. "צ'רלי - חייו ואמונתו של צ'פלין" (ארה"ב 2003). סרטו של המבקר ריצ'רד שיקל שהוקרן בפסטיבל קאן.

2. "זמנים מודרניים", עותק משוחזר של יצירת המופת.

לוצ'יאנו ויסקונטי:

1. "חייו ותקופתו של הרוזן לוצ'יאנו ויסקונטי" (בריטניה 2003). סרטו של אדם לאו הסוקר את פועלו של הבמאי האקסצנטרי באמצעות ראיונות עם שחקנים ויוצרים שעבדו עמו.

2. "מוות בוונציה". עותק משוחזר.

אנדרה דלבו:

מקבץ מסרטיו: "אשה בין כלב וזאב" (1979), "בל" (1983), "האלכימאי" (1968), "מפגש בברה" (1971), "בנבניטה" (1983) ו"לילה ברכבת" (1968).

מנואל דה אוליברה:

דיוקנו של הבמאי, שצילם חמישה סרטים עלילתיים בלבד במשך שבעים השנים הראשונות לחייו, ועוד תשעה-עשר סרטים בעשרים וחמש השנים הבאות, דרך שלושה מסרטיו האחרונים. דה אוליברה, חביב הפסטיבל, יצר סרטים כמו "עמק אברהם" (93'), "המנזר" (95'), "מסע אל ראשית העולם" (97'), "המכתב" (99') וכמובן "אני חוזר הביתה" (01').
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by