בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

גריין מייל בכיכובו של טום הנקס, אנה והמלך עם ג'ודי פוסטר, אנשים מושלמים עם רוברט דה-נירו ובואנה ויסטה קלאב: במה לבחור? התשובה כאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים רציתם ללכת לסרט חדש שעלה ביום חמישי, אבל מלבד כמה שורות המגוללות את סיפור העלילה בקצרה ושני סופרלטיבים בסגנון "נהדר!" ו "מרגש!" לא היה לכם מושג אם שווה לראות את הסרט או לא?
אל דאגה, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי לעשות סדר בבלאגן ולהראות לכם מה חושבים המומחים, האתר Film.com, שבועון הבידור האמריקאי `אנטרטינמנט וויקלי` ומדריך הסרטים של מיסטר שואוביז, על הסרטים החדשים שהגיעו ביום חמישי לארץ.
 

גרין מייל

טום הנקס מתוך `גרין מייל`
 טום הנקס מתוך `גרין מייל`   
פול אדג`קומב (טום הנקס) הוא השומר הראשי באגף הנידונים למוות בכלא בלואיזיאנה. לאגף, שבזכות המרצפות הירוקות שלו זכה לכינוי `המייל הירוק`, מגיע ג`ון קופי (מייקל קלארק דאנקן), נידון למוות גדל-גוף ובעל יכולות על טבעיות במסגרתן הוא מרפא אנשים ועושה נסים. במאי: פרנק דרבונט (חומות של תקווה)
 
 
 
Film.com: הבמאי חשב בגדול ולכן ניסה לתפוס בסרט אחד (ארוך במיוחד) את כל משמעות החיים ולטפל בנושאים כמו נוכחותו של אלוהים ונסים בעולם. צילום מצוין ומשחק מעולה של טום הנקס. הניחוח המיסטי שעוטף את הסרט הוא קצת מוגזם. מזכיר מאוד את הסרט `חומות של תקווה` שגם הוא מתאר הווי בתי כלא ובוים גם הוא על ידי דרבנט.

מר שואוביז: עוד לפני שהסרט דן את הצופים להתרוממות רוח אינסופית, הוא מספר סיפור מרגש. קשה להתעלם ממידת הנדושות של הסרט, שהופכת לבולטת ככל שהוא מתארך יותר. הדמות של קופי היא מאוד סימבולית. ( ראשי התיבות של שמו (J.C) הן יותר מקריצה לישו הנוצרי).

אנטרטינמנט וויקלי: שלוש שעות במהלכן כוחות הרשע מנוצחים על ידי כוחות הטוב, בלווית סצנות אלימות מפורשות, נסים ואפקטים מיוחדים. ציון: שמונה. עכבר השעשועים של האסירים גונב את ההצגה. הסרט אולי קצת גדוש מדי בדרמה ובסמליות אבל הוא בכל זאת שווה צפייה.
 

אנה והמלך

ג`ודי פוסטר וצ`או יאו פאט ב`אנה והמלך`
 ג`ודי פוסטר וצ`או יאו פאט ב`אנה והמלך`   
סיפורה של אנה ליאונאוונס (ג`ודי פוסטר) כמורה לאנגלית, צעירה ואלמנה שנוסעת עם בנה לסיאם. היא נשכרה לשמש כמורה לחמישים ושמונה ילדי המלך מונגקוט (צ`או יאו פאט). המפגש בין אנה המלך, כמו גם בין התרבות המערבית למזרחית, מוליד ידידות מופלאה. במאי: אנדי טנאנט
 
 
Film.com: למרות שהוא שונה לגמרי מגרסת המחזמר המוכרת של הסיפור, מלווה את הסרט מוסיקה איכותית משלו. הבמאי יצר סרט בעל מראה נאיבי של אפוס הוליוודי היסטורי. השחקן המגלם את המלך הוא בעל קסם אישי לא מבוטל.

מר שואוביז: מזרח פוגש מערב בתאונת דרכים חזיתית. למרות קטעי המשחק המצוין וצילומים של מראות ומחזות עוצרי נשימה, הסרט ארוך מדי.

אנטרטינמנט וויקלי: ציון : שבע . הסרט לא מתכוון להביא את הזוג לשיאים רומנטיים כי אם מדגיש את העושר שבמפגש בין מזרח למערב, את האינטריגות הפוליטיות והניהול המדיני שבממלכה. למרבה הצער, עם כל הכבוד להערכה ההדדית שאנה והמלך רוחשים זה לזה, זה לא מספיק, הקהל רוצה להרגיש יותר את התשוקה ולראות אותה מתממשת.

 

אנשים מושלמים

רוברט דה-נירו ופיליפ סימור הופמן מתוך `אנשים מושלמים`
 רוברט דה-נירו ופיליפ סימור הופמן מתוך `אנשים מושלמים`   
וולט קונץ` (רוברט דה נירו) הוא איש ביטחון בפנסיה, מאצ`ו אמיתי. ראסטי (פיליפ סימור הופמן) הוא שכנו הצעקני, שמתפרנס מהופעות דראג. בעקבות שבץ מוחי, מאבד קונץ` את יכולת הדיבור כמעט לחלוטין והופך למשותק בחצי גופו. בעצת חברו, הוא לוקח את ראסטי כמורה לזמרה, כדי לשפר את יכולת הדיבור האבודה. המפגש בין ההומופוב השמרן והדראג-קווין המשוחרר, שנראה בהתחלה בלתי אפשרי, מלמד אותם דבר או שניים על עצמם ועל העולם.
 
 
אנטרטינמנט וויקלי: למרות שעלילת הסרט צפויה מראש הוא עדיין שובה לב. ציון: שמונה וחצי. דה נירו מפגין רהיטות רגשית כאדם שנאבק לבטא את עצמו. הופמן מגלם דמות מורכבת כועסת ורגישה ולא נגרר לגילום צעקני של מלכת דראג קלישאתית.

Film.com: הסרט נטול-הפתעות (סיפור האהבה, מרדף המכוניות ועוד). השחקנים מבצעים היטב את תפקידם שנראה כאילו נכתב במיוחד לאוסקר. כמו כן מאכלסת את הסרט שורה מכובדת של שחקני משנה מוכשרים.

מר שואוביז: קשר יחיד במינו שנרקם בין גבר שבגברים, איש אבטחה, לבין גבר שבעצם חולם להפוך לאישה. חבל שהבמאי נגרר והפך את הסרט למותחן במקום להתמקד רק בדרמה העדינה של היחסים בין הדמויות.
 

בואנה ויסטה קלאב

בואנה ויסטה קלאב
 בואנה ויסטה קלאב   
סרט תיעודי העוקב אחר מסעו של המלחין האמריקני, ריי קודר ובנו לקובה על מנת לאתר את עקבותיהם של כמה המוזיקאים המוצלחים ביותר שפעלו בקובה בשנות החמישים. אנשים אלו היו במרכז ההוויה התרבותית לאומית של קובה והיוו מעין סמל לג`אז הלטיני. לאחר שקיבץ את המוזיקאים שגילם עולה על שבעים, מקליטה החבורה אלבום (שזכה בגראמי) ויוצאת למסע הופעות עולמי.
 
 
Film.com: זהו ממש מוסיקומנטרי (על משקל דוקומנטרי).המוסיקה של הלהקה, המלווה את הסרט, היא פשוט תענוג צרוף. קטעי הראיונות וסצינות הרחוב מעמעמים את שדה הכוח הארוטי והמלא תשוקה שלה.

מר שואוביז: סופר אבואלוס, להקת הג`אז הלטינית שחבריה לא ניגנו מעל עשר שנים וגילם הממוצע נע בסביבות התשעים, פשוט מצוינת. הכוח העיקרי של הסרט מקורו בחברי הלהקה שהם כולם אופטימיים ורומנטיקנים חסרי תקנה.
וונדרס מצליח לקלוט את הדרמה של חיי היומיום בהוונה של סוף המאה העשרים, לצלילי המוסיקה החמה והקצבית.

אל. איי וויקלי: כשיש סיפור חזק ודמויות שקל להזדהות עימן, המיומנות הטכנית, שאינה מהמוצלחות בסרט זה, הופכת לעניין בעל חשיבות משנית. ונדרס גורם לנו לראות את המוסיקה גם בתנועותיהם ודיבורם של המוזיקאים עצמם.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by