בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יגאל, למה אתה לא ראש הממשלה? 
 
 
מורן שריר

מעדיף ברונטיות אבל יוצא עם בלונדות, מחפש מישהי שתגיד לו שהוא מזיין בשכל ולחלוטין לא מחזיק משרון סוג של כוסית. מורן שריר מגיש ראיון חג נרחב עם יגאל אלטשטטר, איש השנה של מיקסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדרך לראיון עם יגאל ראיתי את עידן יסקין, אקס היי-פייב, הולך ברחוב ומדבר בפלאפון, בוודאי מנסה לשכנע מישהי לצאת איתו. תהיתי אם כך יעלה גם בגורלם של היגאלים של שרון - ללכת בשבת בצהריים בריינס ולהסביר למישהי בטלפון שהם פעם היו אחד מחמישה-עשר הגברים הנחשקים בארץ. ברור שלא דין יוחאי רביב כדין יואב שוורד ולא דין רון מור כדין מרמת אביב ג', אבל עדיין, אלה בכל זאת האלמונים שלמשך קיץ אחד הכניסו את המדינה לשגעת.

יגאל אלטשטטר מייצג בעיניי את הריאליטי-טי וי במיטבה. אם יואב הוא דוגמא ליציר טלוויזיוני הנטול קיום במציאות וגדי אינפלד הוא דוגמא לאדם מהישוב, מהצבא או מהאוניברסיטה המשולל תכונות טלוויזיוניות - יגאל הוא שילוב מנצח. אמיתי, ישיר, אותנטי ועם זאת פוטוגני, אטרקטיבי ומרתק. מאז נפל ראש-ממשלה בישראל לא קם לנו יגאל שעשה כל כך הרבה כותרות ולראיה הקמפיין שהגברים של שרון עושים לאתר ההיכרויות קופידון. על פי הנתונים האחרונים, זכה יגאל למעל עשרת-אלפים פניות - הרבה יותר משאר הגברים. נשים רוצות להיות איתו וגברים רוצים לעשות איתו מילואים. מבין כל המועמדים היו בו באופן יחסי, הכי הרבה ריאליטי והכי הרבה טי וי ועל כן הוא האיש שמסמל יותר מכל את הקיץ שעבר עלינו, הקיץ של שרון.
 

יהודה לוי זה משחק. אני הדבר האמיתי

התמונה בקופידון. בארמן מדליק!
 התמונה בקופידון. בארמן מדליק!   
- לפני שלושה חודשים חשבת שככה יראו החיים שלך בסוף הקיץ?
"לא היה לי מושג, ממש לא. אמרו לנו כל הזמן, התוכנית הזאת הולכת להיות הדבר החם של הקיץ עם אחוזי צפיה הכי גבוהים שיש, תבינו את זה ותפנימו את זה. אמרנו 'כן, כן, בסדר', כמו גלמים".

- ואז?
"ואז הגיע הפרק הראשון."

- ו?
"ובום, וואו, הכל מתפוצץ לך בפרצוף. אתה הולך ברחוב, "הנה ההוא". אתה הולך לבר, בחורות מתחילות לתפוס אותך וכל פרק ופרק רמת התגובות רק עולה. אם זה ברמת הזיהוי או רמת ההתערבות ועד שאנשים נהיים מעורבים רגשית עם הדמויות. ניגשו אליי ברחוב אנשים מהחתך היותר גבוה במדינה והבנתי שהם ממש נכנסו לזה. השבוע במסיבה בבאר-שבע ניגש אלי בחור, סטודנט באוניברסיטת באר-שבע, ואמר לי שעיצבנתי אותו כשאמרתי לה שאני מבין".

- הא?
"זה מה שאני שאלתי. מסתבר שהציק לו שכששרון אמרה שאנחנו ידידים קרובים ולא מעבר, אמרתי שאני מבין אותה. עד כדי כך הוא היה מעורב רגשית. כנראה שלהיות כן ופשוט זה ערך כל כך נעלה בימינו שלוקחים אותנו מגלמים את עצמינו ומעריצים את זה. אתה יודע מה, למה מעריכים את יהודה לוי? על משהו שהוא משחק ואותי על משהו שאני באמת. אז למה אני פחות טוב?"

- לא אמרתי. איך אתה מנצל עכשיו את המעמד שלך לדפוק את המערכת?
"לפני ואחרי שהייתי עצמאי והיה לי הרבה כסף - וגם כשלא היה לי הרבה כסף - דם אדום תמיד זרם ויזרום בעורקי. זה לא משנה מה אני אהיה בחיים. אז אני מבין שהעברתי משהו בתוכניות, שהייתי טיפוס. זה מתבטא בפניות לאתר של קופידון שאנחנו עושים לו קמפיין עכשיו. בערך על כל פניה אחת לכל גבר אחר, אני מקבל עשר ואני מבין, אתה יודע מה, בלי להתיימר אפשר להגיד שאחרי רודריגו (ריקרדו; מ.ש.), שלגבי הפרסונה שלו יש קונצנזוס, אני הוצאתי את התדמית הכי טובה".

- מה באמת הסיפור עם הכרטיס הזה של קופידון?
"לי אישית יש את הכרטיס הזה כבר שלוש שנים".

- בשביל מה אתה צריך כרטיס בקופידון?
"שמע, אני מאוד סוגר את עצמי בעבודה. גם אם אני משדר תדמית פתוחה של בארמן מדליק, עדיין, זו עבודה בשבילי ואני לא שוכח את זה לרגע - אז אני לא דואג לסדר לי זיון כל ערב למרות שגם לכלל הזה כבר היו יוצאים מן הכלל ברוח האלכוהול. חוץ מזה הכרטיס בקופידון הוא לא רק בשביל זה. נגיד שאני אוהב אותן רזות, בלונדיניות עם עיניים כחולות ושתי וילות בסביון, אז ברור שאם אני אראה את זה בכרטיס בקופידון, אני אחזיר תשובה, אבל מעבר לזה אני נותן את הכבוד לנשים שכותבות אליי. אם אני מקבל הודעה מאשה בת 55 או להבדיל מילדה או ילד בני 16 אז אני מבין שגם אם אין פה סקס, יש פה משהו יפה ואני אתן להם את הכבוד לקרוא את זה ולפעמים גם לענות".
 

תאכלס, לא רציתי להשתתף בתוכנית

- בתוכנית דווקא נראית זורק זין.
"לא רציתי להשתתף בתוכנית, בהתחלה אמרתי להם לא. אמרתי שלא מתאים לי טלוויזיה ובטח לא היכרויות. בעצם הלכתי לאודישנים כחוויה עד שיבינו שאין לי מה למכור להם. וזו הייתה ההתנהלות של האודישנים - שאלו אותי, "למה אתה רוצה להשתתף בתוכנית?" אמרתי, "אני לא רוצה". עשו לי משחק תפקידים, תשכנע את הבחורה שרוצה לנפות אותך שהיא עושה שטות. אמרתי, "את לא עושה שטות". ככה זה המשיך עד שגיליתי שהתקבלתי. חשבתי לעצמי, מה אני עושה עכשיו?".

- ואז הופיעה שרון וידעת שזה זה.
"ממש לא. שמע, שרון היא בחורה נפלאה. אני לא אכביר בסופרלטיבים אבל רק אגיד שהיא ממוצע גבוה של בחורה ישראלית טובה. אבל מה לעשות, היא לא הטעם שלי ויזואלית. וגיליתי את זה רק כשהיא הופיעה, בצילומי הפרק הראשון".

- אתה רוצה להגיד לי שאם היית רואה אותה לפני, לא היית ניגש לתכנית?
"לא."

- אני לא מאמין.
"באמת, איזה עניין יש לי להילחם על בחורה שכמה שהיא לא נפלאה, אני לא נמשך אליה פיזית?"

- אז למה לא פרשת?
"כי כבר הייתי בתוך המשחק וזה הפך מעניין."

- אז למה נכנסת מראש?
"כי לא ראיתי את שרון."

- מעניין מה שאמרת פה.
 
 

גדי מגיע, ומתעלם

"הו, הנה חבר שלך".

אני מסתכל אחורה ורואה את גדי אינפלד הולך ברחוב ליד בית-הקפה האלגנטי בו אנחנו יושבים. יגאל מסמן לו וגדי מתקרב,. אני מצידי מתחיל להזיע. בשבועות האחרונים כתבתי עליו מילה או שתיים שיכלו לפגוע והבנתי שהוא קרא והגיב בהתאם. אלוהים עדי שאני בנוי טוב, אבל לא התחשק לי להיכנס לקטטה עם שני מטר אפס שלוש. בכל זאת, מכירים אותי בשכונה הזאת.

גדי הגיע. קמתי, הצגתי את עצמי, לחצתי יד. עשרים הסנטימטר בינינו מעולם לא נראו כל כך קצרים. הוא טען בתוקף שהשם לא אומר לו כלום. אין דבר, כנראה שגם אנשים גבוהים צריכים להרגיש גדולים.
 

זה לא אני אמרתי, זה דקארט

- טוב, יגאל. נסיים בכמה שאלות קצרות ומשחק אסוציאציות לכבוד השנה החדשה.
"שוט".

- עם איזה סוג אישה היית רוצה להיות?
"עם זאת שתגיד לי, 'יגאל אתה מזיין בשכל'".

- בלונדיניות או ברונטיות?
"ברונטיות, אבל רוב החברות שלי היו בלונדיניות".

- יש אלוהים?
"כדי לחיות כולנו צריכים להיתפס באמונה מסוימת. כל אחד בשלו בשביל לשמור על התקווה".

- אז מה האלוהים שלך?
"אני. אבל זה לא אני אמרתי, זה דקארט".

- מה הרעל שלך?
"וויסקי סינגל מאלט, אוזו".

- פוליטיקאי מוערך?
"בגין. לא בזכות הדעות הפוליטיות אלא דווקא בגלל היכולות הרטוריות".

- ספר שאהבת?
"'חרפה' ג'. מ. קוטזי".

- סרט?
"'המשחק', סרט שגורם לך לראות אחרת את כל תפיסת המציאות שלנו".

- על איזה רכב אתה חולם?
"סמיטריילר"
 
- איזו תוכנית היית רוצה להנחות בטלוויזיה?
"'מסיבת גן'. הייתי רוצה לדבר עם ילדים בשביל לגלות את האינטלקט שלהם".

- לגרש את ערפאת?
"כן ולא, בעצם".

- קבוצת כדורגל אהודה?
"אין".

- איזה כישרון חבוי יש לך?
"אני די טוב בידיים, אוהב לבנות עץ".

- יעד מועדף בחו"ל?
"בשביל להתרוקן - סיני, בשביל להתמלא - אירופה. חציתי את ארה"ב על אופנוע".

- לגליזציה?
"אמביוולנטי. האיסור מפתה ודווקא בגלל זה ליגליזציה יכולה להראות לאנשים שזה לא כזה דבר נחוץ".

- אריאל שרון?
"הלך לאיבוד"

- שלמה ארצי?
"גבר הולך לאיבוד".

- יואב שוורד?
"שלא ילך לאיבוד".

- עיתון "רייטינג"?
"חביב ביותר".
 
- שרון איילון?
"חביבה ביותר".

- דינה איילון?
"פולניה הייתה ופולניה תישאר".

- ענת גידרון?
"מתוקה".

- גלגל"צ?
"מועדף".

- ציטוט מהתנ"ך לסיום?
"תפנה ליואב שוורד".

- חג שמח.
"שמח חג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by