בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנת הרעב מבית 

בשנת הרעב מבית

 
 
ערן דינר

ערן דינר בוחר את חמשת האלבומים העבריים שימשיכו איתנו הלאה מהשנה הקשה הזאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יאפים עם ג'יפים: בשנת החרב בחוץ והרעב מבית, (פאקט)

 
הנציג המוקדם ביותר ברשימה יצא בראשית השנה. הלייבל העצמאי "פאקט" שבו פעלו היאפים נסגר לפני מספר חודשים אך לא לפני ששיחרר את אחד האלבומים המדוברים של תשס"ג. ההופעות הבודדות של היאפים בתל אביב נראו אמנם כוועידות פסגה של כל אנשי השיק, אבל הם רחוקים מלהיות הייפ ברנז'אי ריקני.

על גבי טקסטים סרקסטיים ואפלוליים נמזגים פולק, רוק ובלוז לתערובת בלתי ניתנת לקיטלוג ומלאת דמיון והומור. הדיסק הקצרצר (35 דקות) מותיר תאבון גדול לעוד ותקווה שהיאפים ימצאו במהרה בית חדש. באשר ל"פאקט", נראה ש"בשנת החרב.." ישאר הריליס המשמעותי ביותר שנושא את הלוגו של הלייבל המנוח.

(ניב הדס על "בשנת החרב בחוץ והרעב מבית")
 

מוניקה סקס: חיות מחמד, (הד-ארצי)

 
שנתיים אחרי "יחסים פתוחים" המהוסס, שסימן את שובם לפעילות משותפת, מוניקה סקס ביססו את השנה את מעמדם כנציגים הבכירים של בני דורם ברוק המקומי. העבודה המשותפת עם שלום חנוך על "אור ישראלי" (ע"ע), האלבום והמופע, בוודאי סייעה לכך, אבל את עיקר העבודה עשה "חיות מחמד" - אלבום רוק ישיר ומיידי שהוקלט בלייב תוך ארבעה ימים בלבד וגם נשמע כך.

(עוד מערן דינר על "חיות מחמד")
 

שלום חנוך: אור ישראלי, (NMC)

 
מאגרי האנרגיה של שלום מעולם לא התדלדלו ממש. אין בקטלוג שלו אף לא אלבום אחד ממש לא מוצלח, אבל מאז הימים שבילה בפסגת הרוק הישראלי, במחצית השניה של שנות ה-80, נדמה שכוכבו הועם. הוא המשיך לכתוב שירים טובים ולהוציא תקליטים טובים ("ערב ערב" הבלוזי מ-97' היה אחד הבולטים שבהם, גם אם הצליח פחות מכולם), אבל רק השנה הקליט שוב אלבום גדול באמת.

מוניקה סקס, גם כאן, מספקים ליווי הולם ולא שתלטני שמזרים דם חדש בעורקיו של בכיר הרוקרים העבריים. החיבור המוצלח איתם (בהשראת השת"פ של ניל יאנג ופרל ג'אם בעשור הקודם) ואסופת שירים חזקה במיוחד משדרגים את "אור ישראלי" מעוד אלבום טוב של שלום חנוך לגדול תקליטיו מאז "משיח".
 
 

אריק סיני: נאהב עד שנמות, (NMC)

 
סיני, שהקריירה שלו החלה בהצלחה גדולה והמשיכה בדשדוש מדכא, היה במשך שנים ארוכות בבחינת מי שהיה, עד שגאל את עצמו השנה בסיועו הנמרץ מאוד של אסף אמדורסקי. שמותיהם של חברים טובים כיצחק קלפטר, יוסי פרץ ויהלי סובול ריפדו היטב אסופת שירים מאוזנת ונכונה וסייעו לסיני לחזור ולתבוע את מקומו בתמונת הפופ המקומית, אך לא במידה שעשה זאת עמיר לב שעומד מאחורי "מכור", הבלדה הלאונרד כהנית ברוחה שכבשה את הרדיו ללא קושי.

(עוד מערן דינר על "נאהב עד שנמות")
 

הבילויים: הבילויים, (NMC)

 
לחלק מהשירים באלבום הבכורה של הבילויים יש כבר זקן שמתחרה לא רע באלה של חברי ההרכב עצמם, ובכל זאת "הבילויים" נשמע טרי ועכשווי מאין כמוהו. בחסות הומור אבסורדי, פאנק, סקא וטאץ' מזרח אירופאי שאין לטעות בו, הם תוחבים את המחאה פוליטית והחברתית הבוטה שלהם היישר מתחת לאפם של אנשי הפלייליסטים. ברי סחרוף הפיק באיפוק ובטעם והתוצאה היא דליקטס מכל בחינה. עצם החתמתה של הלהקה הזאת על ידי NMC היא סימן שאולי משהו בכל זאת זז פה בזמן האחרון.

(עוד מערן דינר על "הבילויים")
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by