בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם אריק סיני מתכונן ליום כיפור 
 
 
ניר נון נוה

הזמר המתקאמבק יצטרף לשיט תענוגות בסופם של הימים הנוראים, וחונך מופע חדש שלא מפסיק לרגש אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע יוצא אריק סיני, שדפק השנה את אחד הקאמבקים הגדולים של כל הזמנים עם האלבום החדש והמעולה "נאהב עד שנמות" (שאף נבחר ע"י ערן דינר לאחד מחמשת האלבומים העבריים של השנה החולפת), במופע המבוסס על התקליט, והוא כולו קורן ומאושר.

ביום שבת תתקיים ההופעה הראשונה, והעיסוק המרכזי של סיני בימים אלו הוא בחזרות. "זו הרגשה פנטסטית" אומר סיני, "זה ערב מעורב, של שירים מהאלבום החדש ושירים ישנים. יש התרגשות רבה, צוות חדש, אנשים שתווספו, ואני כולי מאוד נרגש".

"נאהב עד שנמות" הוא האלבום הראשון של סיני לאחר 11 שנות דומיה. אבל לא מדובר בתקליט עליו עבד במהלך כל השנים, ורק עכשיו הבשיל. "מדובר בקיטור של השנים האחרונות. היו נקודות שבאמת חשבתי שאני פורש לגמרי, ואז הגיע רגע שהייתי צריך להחליט, או שאני הולך על זה או שאני זונח לגמרי. והחלטתי שאני הולך על זה. זו לא הייתה החלטה קלה, הרבה זמן לא עשיתי מוסיקה, לא הייתה מאחורי חברת תקליטים תומכת. אבל הלכתי על זה. והיתה לי את התמיכה של חיים שמש, שעבר מהד ארצי ל-NMC".

"בשנתיים האחרונות פשוט נסחפתי לחומרים ולעבודה. זה ריגש אותי. וככה אנחנו גם מתייחסים להופעה, הכל נעשה עם עומק, אנחנו מקפידים שהמופע יעבוד עלינו. זו גישה קצת שונה, פחות מסחרית ויותר אמיתית. אנחנו הולכים על מה שאנחנו מאמינים בו, על מה שאנחנו מרגישים הכי נכון מוסיקלית, ומאמינים שבסופו של דבר גם הקהל יאהב. המופע עצמו כולל שבעה שירים מהאלבום החדש, ו-15 שירים מהקלאסיקות. לקחנו שירים ותיקים וריעננו אותם. לא הפכנו אותם למשהו זר לאנשים, אלא למשהו עדכני יותר".

בין העיבודים היותר מעניינים שצפויים במופע החדש מציין סיני את "ערב מול הגלעד", שיועלה עם צ'לו וקלידים וקיבל, לדבריו "צבע עוצר נשימה"; וכן את "סוף מעגל" בליווי צ'לו פסנתר ובס. "מדובר בעיבודים מרעננים, אקוסטיים. מבחינתי זה הטיפול הכי יפה שהשירים שלי קיבלו מעולם".

ללא כל קשר למופע, בימים אלו מתכונן סיני גם להפלגת יום כיפור של חברת התיירות הספנות "כספי". הוא מסביר שלא מדובר בשום דבר מהותי. "זו עסקת בארטר. במקום לשלם על השיט אני שר שם כמה שירים. שום דבר רציני, רק בשביל לנוח בלי לשלם. גם טל שגב יהיה שם".

סיני מבהיר כי ההופעה לא תתקיים, כמובן, ביום כיפור עצמו. חוצמזה, יש לעסק גם הכשר רשמי. "זוגתי שומרת מצוות והרב של הרצליה אמר לה ולי שאין בעיה עם זה, כל עוד הצוות של האניה מורכב מגויים".

למעוניינים, מדובר בשיט בן ארבעה לילות, כולל עצירות ברודוס וקפריסין, שלוש ארוחות ביום (גם ביום כיפור עצמו, כמובן), אבל כשרות (אין משגיח כשרות, אבל המזון נקנה בארץ מחברות מזון עם הכשר). העלות נעה סביב 300-400 דולר לאדם בחדר זוגי. כמה שירים של אריק סיני וטל שגב כלולים במחיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by