בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מכתב הסרבנים - הטיוטה המקורית 
 
 שניים מהחותמים על הטיוטה   
 
דרור נובלמן וארן אונגר

דרור נובלמן וארן אונגר חושפים לרגל היום הנורא את הטיוטה הבלתי משוכתבת של מכתב הטייסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לכבוד הרמטכ"ל בוגיל'ה שלום.

אנחנו 27 טייסים מחיל האוויר שלא מוכנים יותר לסבול את מדיניות צה"ל.

הכל התחיל כשבמהלך החופשה החודשית שלנו במיקונוס, התקשרו אלינו מהבסיס וזימנו אותנו למילואים. הזדעזענו. אפילו לא הספקנו לעבוד על קו השיזוף שלנו! עידן הנווט בכה כל הלילה.

לא תאמין איזו משימה הפילו עלינו בבסיס, בוגי: מבצע חיסול! בהתחלה שמחנו, כי חשבנו שמדובר במבצע חיסול בקניון ארינה בהרצליה (יש להם ורסצ'ה משגע), אבל אז הסבירו לנו את הכוונה האמיתית ונכנסנו לשוק. הרי במשך שנים שימשנו בתור שירות ההסעות של משפחות קציני צה"ל הבכירים, היינו מטיסים אותם לאירועים משפחתיים, כנסים, בר-מצוות. שיגעון.

פתאום אנחנו צריכים לבצע חיסולים? זה אבסורד! לאיזה עוד שירות הסעות נותנים לפוצץ דברים? למה שלא יתקינו לנהגי הבוס רובי מאג על הגג של האוטו וישלחו אותם לשכם?! ביררנו עם כל הקולגות שלנו - KLM, לופטהאנזה, ארקיע - אין שום חברת תעופה אחרת שמפוצצת אנשים.

אתה חייב להבין, בוגיל'ה, שהתנאים בחיל האוויר פשוט איומים. שמעת פעם על מטוס בלי דיילים?! בלי כלכל?! בלי עגלת דיוטי פרי?! ברור שאנחנו לא מוכנים לצאת למשימות ככה. נכון שבתא הטייס יש מוניטורים קטנים, אבל אתה יודע מה מקרינים שם? כל מיני קווים ירוקים ונקודות מרצדות. מה זה?! בבריטיש איירווייז מקרינים את מיטב הסרטים, ואנחנו בכלל לא מזכירים את העובדה שבמשימות החיסול האלה תמיד ממריאים ונוחתים באותו שדה תעופה. פויה. למה אי אפשר לגוון? לנחות בקופנהאגן מדי פעם? טיסות בשמי הארץ זה כל כך אייטיז.

בינינו בוגיל'ה, זה לא סוד שאנחנו גרועים במשימות האלה. כמעט תמיד אנחנו מפספסים. זה בגלל שאנחנו עוצמים עיניים בטיסה. אמא תמיד אמרה שאם מפחדים כדאי לעצום עיניים, ועזה נורא מפחידה אותנו.

משום כך אנו רוצים להיות פטריוטים ולסרב לטוס, ככה אנחנו חוסכים לצבא את עלות הטילים האלה, שמתבזבזים סתם. תחשוב על זה.

אנחנו יודעים שבצבא מתנגדים למהלך שלנו. מפקד חיל האוויר אפילו ניסה להעלות את המוטיבציה ע"י הקרנה פומבית של "טופ גאן", אבל זה רק קומם אותנו עוד יותר. למה לאמריקאים יש חתיך סוף הדרך כמו טום קרוז, ואותנו מקיפים בכל מיני פקמ"ציות בלונדיניות? נכון, זו הדרך היחידה למנוע הטרדה מינית שלהן בצבא, ועדיין זה לא פייר.

תבין, בוגי, אנחנו נדפקים מכל הכיוונים, מצד אחד הבומים מהרעש של הפיצוצים עושים לנו כואב באוזן, וזה מפריע לנו ליהנות מהמערכת החדשה במועדון קצינים, ומצד השני, מופז מאיים שימכור את הבסיס שלנו בשדה דוב. מה זה צריך להיות?! איך נחיה בלי בסיס ליד הקניון ברמת אביב?! בתנאים כאלה אנחנו לא מוכנים לטוס וזהו זה. למשימות החיסול תשלח חי"רניקים. הם זולים, ברבריים, ובעיקר לא יכתבו לך מכתבי סרבנות (בגולני לא יודעים לכתוב בכלל). אנחנו מודיעים חד משמעית - אם התנאים לא ישופרו לאלתר, אנחנו מוציאים את המכתב לעיתונות, ואם גם זה לא יעזור, לא נהסס לפנות למשקיות הת"ש.

בברכה, טייסי חיל האוויר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by