בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכי יומית 
 
 
צביקה בשור

צביקה בשור נותן ברכת "אחלה סרט" ליציאה החדשה של רידלי סקוט וניקולס קייג', "אנשי המזימות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוי וולר (ניקולאס קייג') הוא אמן תרמיות מזדקן. פעם הוא עשה כמה מכות גדולות, שמילאו בשטרות ירוקים את הכספת האישית שלו בבנק, אבל היום הוא מסתפק בלרמות בעיקר עקרות בית פרבריות, ביחד עם השותף הצעיר שלו, פרנק מרסר (סאם רוקוול). הכסף הקטן מספיק לו כדי לנהל חיי בורגנות בודדים, בבית נקי תמיד שקול שירתו של פרנק סינטרה מתגלגל בו.

טוב, זה לא שלרוי אין בעיות. לא חסרות לו, למעשה. הוא אובססיבי ונאלץ לקיים את חייו על פי טקסים מפרכים, כמו פתיחת הדלת שלוש פעמים לפני שהוא מסוגל לפתוח אותה לרווחה ולצאת דרכה. על מערכות יחסים עם נשים אין בכלל מה לדבר. רוי חי על כדורים, וביום שאלה אוזלים והרופא שלו נעלם, הוא לא מצליח לצאת מהבית.

למזלו הטוב מסדר לו פרנק שותפו איזה פסיכיאטר טוב, שלא רק נותן לו מרשם חדש, ולא רק מתחיל לטפל בבעיות האמיתיות של רוי, אלא גם מפגיש בינו ובין אנג'לה בתו בת ה-14, זו שמעולם לא ראה ואפילו לא היה בטוח כי היא קיימת. ואנג'לה הזו, כדרכם של בני נוער אבודים במפגש עם מבוגרים אבודים בסרטים אמריקניים, משנה לחלוטין את חייו של הרמאי הבודד. השינוי בחייו גורם לו לרצות לצאת לעוד מסע מרמה גדול אחד אחרון.

"אנשי המזימות", סרטו האחרון של רידלי סקוט, הוא באמת בידור נפלא. סקוט האנגלי כבר מזמן לא רוצה לעשות סרטים הגותיים ומוחשכים כמו "בלייד ראנר" או "הנוסע השמיני" והוא מתרכז בסרטים מרובי סצינות מרדפים ולחימה, לתאוות הקהל. הפעם הוא מוותר גם על אלה (מלבד סצינת מרדף קצרצרה אבל אפקטיבית במגרש חניה) ומתרכז בעיקר בדרמה משפחתית מצחיקה למדי ואפילו כמעט מרגשת בין רוי ואנג'לה בתו.

סקוט, כהרגלו, מעצב סרט מרהיב לעין. בדרך כלל סרטי מזימות מצולמים באפלולית מסויימת, אבל סקוט פוער את צמצמו לכל האור שלוס אנג'לס, בה מתרחש הסרט, יכולה להציע. המראות המוארים, ביחד עם המיקום הפרברי של הסרט והשמרנות המשפחתית (והמוסיקלית) של רוי, משווים לסרט מראה שנוגע מעט בשנות החמישים של אמריקה, מייצרים איזו תמימות אינסטנט המתנגדת באופן מובהק וכמעט צורם לסוג החיים שרוי מנהל.

ניקולאס קייג', גם הוא כהרגלו, נותן הופעה מרובת טיקים ועליות קול דרמטיות, שמתאימה לדמותו האובססיבית וסוחבת על גבה את הסרט החביב באמת הזה. ובכלל, אין מילה אחת רעה לומר על מקצוענות לקויה בסרט הזה. כולם – הבמאי והתסריטאי והצלם והעורך ועד אחרון השחקנים, כולם עושים עבודה מקצועית ורהוטה. שום דבר מרגש מדי, אבל רחוק מאוד מלהיות כישלון יבשושי או מופרך. אחלה סרט, נאמר.
____________________________
אנשי המזימות, ארה''ב 2003, 112 דקות
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by