בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
20 אלף מייל מתחת לכל ביקורת 
 
 
צביקה בשור

צביקה בשור מצהיר שאם תיהנו מ"ג'נטלמנים מובחרים" אתם כנראה מאוד גבוליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים את המעגל של דן שילון? היה בא אדם, חבר-כנסת אולי, יכול להיות ספורטאי, ומתבקש לשיר. כי הרי אתה חבר-כנסת או ספורטאי, אבל למעגל יש כרגע צורך בבדרנים, ואם תואיל בבקשה, נשמח מאוד, ואם לא, אז כידידים. ואותם חברי-כנסת, ואותם ספורטאים, דווקא לא הראו סימני מרידה בתפקידם החדש, וחלקם אף אימצו גינוני בדרן בחייהם המקצועיים, לשמחת הקהל בקולוסיאום.

עברה תקופה, המעגל פיצל את עצמו לאלפי תאי-משנה ומת, משאיר לנו את ירושת הסלברטאים הטלוויזיונים, שאין להם כישור מלבד מוּכרוּתם ונכונותם לשמש כבדרנים לרגע, לשחק טניס מול עמוס מנסדורף או מול דב קוטב. חברת הכנסת מהימין וזו מן השמאל חדלו מלהיות חברות כנסת, והפכו לרוכבות על סוסים ללא אוכף. הציבוריות היא קרקס, ולטובי הבנים הזכות להפוך בו לליצנים.

שלל הדמויות המרכיבות את "ג'נטלמנים מובחרים", שמככבת בסרט הנושא את שם החבורה, מפורסמות כבר, אפשר לקרוא להן סלבז. אלן קווטרמיין הצייד הוא גיבור ספריו של ה. ריידר הגארד, והופיע כבר בשלושה סרטים, ביניהם 'מכרות המלך שלמה' בכיכובו של ריצ'ארד צ'מברלין. קפטן נמו של ז'ול וורן הופיע כבר ב-13 סרטים על פי IMDB. למינה הרקר מ"דרקולה" של סטוקר זה הוא הסרט השלישי. דמותו של דוריאן גריי יצאה את דפי ספרו של אוסקר וויילד לא פחות מ-16 פעמים (כולל פעם אחת כאשה) כדי להופיע בסרט. את ד"ר ג'קיל בוודאי אין צורך להציג, אחרי לא פחות מ-34 הופעות על המסך הגדול, כששכנו לגוף מיסטר הייד כבר צבר 37 הופעות.

ולא נשכח את תום סויר של מארק טוויין לו 29 הופעות (גם כן אחת כאשה). מיטב בניה ובנותיה של הספרות האנגלית של המאה ה-19, עם מטען של ספרות אנגלית במאה ה-19, ועוד אמריקני אחד ממוטען גם הוא. חבורה נכבדה, שהגיעה למעגל דנשילוני אחד כדי לדון בדרך הטובה ביותר לפוצץ את ונציה (אגב, המסקנה היא שצריך לשים מלא חומר נפץ מתחתיה). אכן, "ג'נטלמנים מובחרים" מכנס את כל הכבודה הראויה הזו והופך אותה לצבר גיבורי-על, היוצאים להלחם ברוע המאיים על שלמות העולם.

כך משתמש קווטרמיין בעורמתו וקשריו הטובים עם מיעוטים כדי להנהיג את החבורה. נמו המוזר למראה הוא אשף אמנויות לחימה ומכונאי לא רע. דוריאן גריי הוא שְווה הזיון והוא גם בן אלמוות (ספוילר: לא הוא לא). מינה הרקר היא ערפדית מוכשרת שמחלטרת כאחות רחמניה וכסמל מין. הג'קיל הוא בכיין שלא טוב אלא כדי לשאת את אדוארד הייד הנודע והמפלצתי (ולא נעיר בכלל שבמקור הספרותי היה אדוארד הייד איש קטן גוף), שיכול להביא מכות למלא אנשים בו זמנית. לכולם יש גם עקב אכילס שאם היריב יכה בה לא יעמוד להם כל כוחם. כך למשל קווטרמיין אכול רגשות אשם על מות בנו, והוא מאמץ לו את סוכן הביון האמריקני (!) תום סויר לבן החלופי שיגאל אותו מייסוריו. גריי פגיע אם מראים לו את תמונתו, הרקורט היא ערפדית נעיצה מהזן הרגיל.

זהו המעגל של יגאל שילון, לכאן מגיע כל מפורסם כדי להשתטות במכאניות, לשאת חן. כאן הימאי הרצחני מן הימין והערפד צמא הדם מהשמאל הופכים למומחי חבלה. זו הזירה הגדולה אליו שולחת התרבות המובלת על ידי אמריקה את גיבוריה כדי שיהפכו לקרטון מנופף בידו. איזה תותח המיסטר הייד הזה, אה? איך הוא מעיף את הרעים למים, או על קיר. איזה עבודת רגליים יש על הקפטן נמו הזה. איזה חתיך הדוריאן גריי הזה. איזה עצבן האלן קווטרמיין הזה. איזה סרט פצצה "ג'נטלמנים מובחרים" הזה. בית קברות לאינטיליגנציה.
______________________________________
ג'נטלמנים מובחרים, ארה"ב/גרמניה 2003, 110 דקות
למידע על זמני ההקרנות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by