בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במבה להמונים 
 
 
מורן שריר

מורן שריר נקלע עם אחייניתו הקטנה להפקה הבימתית של "כוכב נולד" ולמד בדרך הקשה שילדים אינם זקוקים לנראטיב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסוכות הנוכחי מגיעה לשיאה חליבת פרת הזהב של "כוכב נולד". עד כדי כך שאם 'טדי הפקות' ימשיכו לחלוב אותה גם בחנוכה, בפורים יהיה להם פגר בידיים.

המתקפה החלה בשידורים חוזרים וספיישלים טלוויזיוניים המלווים את השקת הדיסק והדי.וי.די אבל את רוב ההרעשה הארטילרית מספק כרגע 'כוכב נולד', המופע.

המופע הזה לא צריך הסברים. הוא לא צריך נראטיב, קטעי קישור, או סיבה. הוא צריך קהל מכור וזה מה שיש לו. מאות ילדים אשר יבהו בי בעיני עגל אם רק אזכיר את המורדים (כי זה היה לפני חודשיים ומי זוכר את זה בכלל), התרגשו, צרחו ובכו, ולא אכפת להם אם גבסו יעלה וידקלם אל מלא רחמים בסגנון עדות שרפי.

כעיתונאי החוקר שאני, הצטיידתי בטינאייג'רית בת 10 (שתייצג את קהל המטרה) וברצון בוער שלא ליהנות (לשם הסיקור המקצועי) - אבל כבר בדרך מהאוטו לאולם בקיבוץ נצר-סירני התרגשנו שנינו כשאמא של נינט – מעין שרון אוסבורן של קרית גת - הלכה לידינו וסיננה "לא יכלו למצוא חור יותר רחוק?".

במשך שעתיים עולים ויורדים מהבמה הכוכבים הטריים, מינוס ינעם כביר וכברה קסאי, אשר מאז המלחמה בעיראק נעלמו עקבותיה. במופע אין הפסקה, אפילו לא מרווח קצר בין השירים ואני מתקשה לעמוד במסה הזאת. אבל את הילדים כנראה זה תופס. מארגני המופע הבינו שילדים, כמו דגים, אם תפסיק להם את הגירוי ולו לרגע, הם יאבדו עניין וישחו למקום אחר.

לשמוע ביצוע עטוף במתיקות ל'עטוף ברחמים' זה לא בדיוק הרעיון שלי לערב מבריק אז אני מנצל את הזמן הפנוי (וכל זמן בו הבמה ריקה מנינט או שירי הוא פנוי מבחינתי), להגג במעמדות שנוצרו בין המתמודדים. ניתן לראות לפי מבנה המופע ותגובות הקהל, שראש החץ מורכב משירי הכוסית וגבסו המאוד-חמוד אבל זמר-מאוד-בינוני כאשר נינט שולטת!!! בחוד. במעמד הביניים ישנם בן שרעבי, שי רביזדה וגיא שרפי אשר קנה את עולמו בגירסת דאנס ללהיט הקאמפי, "זודיאק".

מתחתיהם בשרשרת המזון מצויים בוריס סולטנוב, מעיין שקד, טלי לופסקו, לירז רחמין, אסתי שייבין, התאומים הקריפיים לבית אבזירוב ומאיה ממן העגלגלה בעלת הקול המעולה אשר נפלה קורבן לעולם בו הירואין זה שם של שיק.

חמישה עשר הכוכבים הטריים מוכשרים ומקצועיים כולם אבל גם מאוד נרגשים. אפשר לראות עליהם מקילומטר שהם בתחילת דרכם ולא לגמרי מאמינים שכל כך הרבה אנשים שילמו לראות אותם. יכול להיות שזה בגלל כוכבות האינסטנט שלהם. הרי אף כוכב לא עבר בחודשיים מסלול כזה מאלמוניות לכוכבות. כשזה קורה, לרוב הדרך חזרה למטה היא לא פחות מהירה. רגע כזה של שבר היה בביצוע של שירי ושרפי ל"טיפת מזל". שירי רעדה קצת וברחה מהלחן ומיד באינסטינקט התקרבה ונצמדה אל גופו של שרפי אשר מיהר לגונן עליה כמו שרק שרפי יודע. אני אישית סלחתי לה על זה. גם בגלל היכולות הווקאליות המפתיעות שלה וגם בגלל שהיא נראית ממש טוב ויודעת לרקוד ולזוז.

אבל נראה שלילדים בקהל זה לא הזיז. הם בסך הכל באו לראות במציאות אנשים שהיו בטלוויזיה וזה לא משנה מה ואיך הם ישירו. האחים אבזירוב למשל, לא ממש יודעים לשיר. טוב, אולי כן אבל אני לא יכול לדעת כי אף פעם לא שמעתי אותם. בכל פעם שהם פתחו את הפה יכולתי לשמוע את מוסיקת הרקע בלבד, וזו כנראה הסיבה שהם לא מופיעים בדיסק.

אבל למופע יש יתרונות שאין בדיסק. ההערכה לבן שרעבי רק גדלה כשרואים מה הוא יודע לעשות עם הגוף הזעיר שלו וגיא שרפי 'עושה אהבה עם הקהל' אם להיות לרגע יוסי חרסונסקי.

נותנים עבודה, הצעירים האלה, ובסך הכל הם פראיירים - כי הם לא חייבים. הקהל מכור והוא ישתה כל מה שיתנו לו וגם ישכנע את ההורים שלו לקנות נדל"ן אם כתוב על זה 'נינט' ומוכרים ליד הקופות. אז אני יכול להגיד עד מחר שצריך להעיף את הסטייליסטית של נינט על טיל כי היא נראית כמו דודה ושגבסו לא שר מי יודע מה אבל זה לא משנה. כשאני רואה ילדים בני אחת-עשרה שרים שלמה ארצי בקולי קולות, אני מבין שאם אני רוצה או לא, יש פה סיפור ואני לא חלק ממנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by