בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טעים? עוף-קורס! 
 
 קריספי צ`יקן. ש. אהבה!   
 
אורן הוברמן

שליח מיקסר לענייני חיים טובים נשלח לבדוק את התפריט החדש של מקדונלד'ס. התוצאות מהממות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כבכל יום שלישי, אני וידידתי היקרה ש. יצאנו לסעוד את ליבנו על חשבון-המערכת.

הפעם, בשונה מכל ארוחות השחיתות שבלסתי לקרבי כבהמה מטונפת, הייתה זאת סעודה מיוחדת. ידידתי ש. התחתנה בשבוע שעבר עם בחיר ליבה, ד.ג., שהוא בין שלל עיסוקיו הרבים גם תעשיין מצליח ואיש אשכולות רב פעלים. משום שבמערכת משלמים לי על פי כמות המילים, אוסיף ואומר כי הנישואין טרם הותירו בה חותם: היא עודנה חטובה וסקסית כעגבניה בשלה, פניה חלקות כשוקולד בלגי משובח (ונטול אגוזים!), פטמותיה עודן נושקות אל הכוכבים וליבה ממיס כמים רותחים הנמזגים על שלג דאשתקד.

ש. לא נשמעה נרגשת למשמע קולי בצידו השני של הטלפון, אך כשסיפרתי לה שאנו הולכים לאכול שוב על חשבוני חזרה בה אותה חיבה נושנה, וכולה נחפזה לדרוש בשלומי. סיפרתי לה שחזרתי שוב מקאן, ושהיה נפלא, מרענן וזוהר כתמיד. ש.ג. לא דגמנה התעניינות, דרשה שאחדל מלקשקש במוחה, ותהתה באם בכוונתי להגיע גם. רטט של אכזבה קלה נשמע בקולה למשמע תשובתי.

זה המקום לציין שקיצוצי המשק לא פסחו גם על מערכתנו היקרה. בשבוע שעבר, כשהלכתי למסעדת "דה-פיור" בקיסריה אהובתי, נאמר לי שבכדי לממן את ארוחתי שם נאלצו לפטר שני כתבי ספורט וצלם. נשמתי לרווחה כשהתברר לי כי לא פוטר הצלם משוש ליבי בוצ'אצ'ו, אחרת היה עוד עלול לערוף את ראשי ("הבייצי", לטענתו) כפי שהוא מאיים זמן רב.

לפיכך, הודיע לי ברשמיות העורך, אשלח אותך למסעדה עממית המחוברת-לעם. לחלוחית הרטיבה את אישוניי ובהתרגשות הסכמתי לקחת עלי את המשימה. שם המקום, "מקדונלד'ס". מסעדה אמריקאית אותנטית. "הסיבה לביקור היא התפריט החדש והמגוון של המסעדה", אמר לי, וליבי עלץ בקרבי. גם אנוכי, כאהובתי הנצחית מדונה, נוהג להתחדש מפעם לפעם, ועל כן כבר הרגשתי משיכה עזה למקום החדש.

נתחיל בבחירת המיקום: אמצע קניון איילון ברמת-גן, מרחק הטלת כידון מביתי. כיתתי את רגלי למסעדה הכה-פופולארית ואצתי לחקור את צפונותיה. אהובת ליבי ש. הביעה את הפתעתה מבחירת המקום אך לא נרגזה עליה דעתה, זאת אולי בשל הרעב שבער בה כמדורה בשדה קוצים.

התיישבנו באחד השולחנות וחיכינו למלצר. לאחר כמחצית השעה של ציפייה עיקשת פניתי לאחד מעובדי הניקיון, בן העדה הרוסית, והתלוננתי בפניו על השירות המזעזע. להפתעתי הגמורה הפנה אותי העובד לעמוד בתור להגשה עצמית. "מדובר במסעדה בסגנון קיבוצי?" שאלתי בעודי מפזר חיוכים עקומים לכל עבר. אחסוך מכם את תגובתו.

לתפריט המסעדה, כך נאמר לי, התווספו לאחרונה שלל סלטים בתוספות בשר מגוונות, זאת לאור ניסיון החברה לשפר את תרבות-האכילה העולמית שהרסה במו ידיה. "סלט קליפורניה בתוספת רצועות צ'יקן סטייק על גחלים" הוא אחד הסלטים החדשים, ועל אף שמו הארוך והבלתי מפתה בעליל החלטתי להזמינו בכל זאת. הסלט הוגש במהירות מרשימה אך הופיע בפני במלוא עליבותו כשהוא מונח בקופסת פלסטיק בלתי ברורה. מילא. הסלט עצמו היה עתיר חסות ועלי-גינה מרוטים, כשרצועות עוף חביבות שטו בתוכו בערגה. המנה הייתה לא יותר מסבירה אך נטרפה במהירות.

ידידתי ש.ג. הזמינה דווקא את הקריספי-צ'יקן החדש. מדובר בחזה עוף שנצלה על גחלים לוהטות, נמרח בביצה ונעטף בבלילה פחממנית יבשה אך מספקת, כשכל החגיגה העסיסית מונחת לה בנחת בתוך לחמנייה מעוטרת בשביבי סומסום, ומלווה בפרוסת עגבניה שנדמה כי ימיה הטובים כבר מאחוריה - כמו מדונה אהובתי רק להיפך.

ש.ג. מסרה, בעודה מתנפלת על העופיון האומלל, כי מדובר ב"שניצל משהו בנזונה". כשביקשתי ממנה להרחיב, איימה עליי כי "תרחיב לי את השושנית", כהגדרתה, דבר שהוביל לגדיעתה של שיחתנו בעודה באיבה.

לסיכום, הייתה זאת ארוחה נאה ביותר. לאור מבחר הקינוחים הדל במיוחד הסתפקנו בגלידה בשקל ותשעים, זאת מצידה הייתה רכה מדי ובעלת טעם דומיננטי להכעיס.

את הדרך הביתה, אם תהיתם, עשיתי ברגל תודות לאהובתי ש. שנעלמה בשוגג עם מפתחות רכבי המצועצע ונסעה לה הביתה לבדה בזמן ששהיתי בשירותי המקום. ודאי היה זה מיץ הענבים המדולל שסחרר את ראשה.
________________________________________
מקדונלד'ס, קניון-איילון רמת גן, ועוד במבחר מקומות
מחיר ארוחה: סביב ה- 38 שקלים לארוחה הגונה.
מטבח: אמריקאי.
חנייה: יש בשפע.
ציון בסולם 1-10: 8.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by