בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

שר חוזרת עם 'תה עם מוסוליני', אבל גם כריס אודונ'ל נראה לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים רציתם ללכת לסרט חדש שעלה בדיוק היום, יום חמישי, אבל מלבד כמה שורות המגוללות את סיפור העלילה בקצרה, ושני סופרלטיבים בסגנון "נהדר!" ו"מרגש!" לא היה לכם מושג אם שווה לראות את הסרט או לא?
אל דאגה, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי לעשות סדר בבלאגן ולהראות לכם מה חושבים המומחים: שבועון הבידור האמריקאי `אנטרטינמנט וויקלי`, העיתון אל-איי וויקלי והאתר Film.com על הסרטים החדשים שהגיעו רק היום לארץ.
 

תה עם מוסוליני

השחקנית שר מתוך `תה עם מוסוליני`
 השחקנית שר מתוך `תה עם מוסוליני`   
סיפור התבגרותו של לוקה, בפירנצה איטליה, לפני ובמהלך עלייתו של מוסוליני. לוקה הוא יתום שננטש על ידי אביו לאחר מות אמו. מזכירתו האנגלייה והמבוגרת של אביו (ג`ואן פלורייט) ,לוקחת אותו תחת חסותה. היא וחברותיה האנגליות, בינהן גם אומנית בוהמינית (ג`ודי דנץ`), מגדלות אותו. לעזרתן נחלצת אלזה (שר) יהודייה אמריקאית הנשואה למיליונר איטלקי, וחברתה הארכיאולוגית חובבת הנשים (לילי טומלין).
בימוי: פרנקו זפירלי
 
 
 
אל.איי וויקלי: סרטו האישי ביותר של פרנקו זפירלי. התבגרותו של הנער על רקע עליית משטרו של מוסוליני מתוארת ברגישות רבה. הנוכחות של שר, בתפקיד האמריקאית מלאת החיים, חזקה מאוד ומהווה מודל מושלם לטוב-לב והקרבה.

Film.com: זפירלי מתרפק על זיכרונות ילדותו. צוות השחקניות המדהים מוסיף נופך של איכות לסרט. לסרט אין סיפור מסגרת ברור ולכן למרות שהוא מציג שורה של דמויות מיוחדות הוא משאיר גם כמה תעלומות לא פתורות.

אנטרטינמנט וויקלי: זוהי דרמה מיופייפת בלי שום עומק או בהירות היסטורית. ציון: שש. זפירלי כנראה התכוון לעשות מחווה לנשים האנגליות שגידלו אותו ולכן תיאר באהבה את המוזרויות המיוחדות של כל אחת ואת עיוורונן אל מול עליית הדוצ`ה. הבעיה היא, שקשה להבדיל בין המחווה מלאת הרגש לבין סתם תיאור צבעוני, מלא התעסקות עצמית.
 

רווק על תנאי

רווק על תנאי
 רווק על תנאי   
ג`ימי שאנון (כריס אודונ`ל) אמנם מאוהב באן (רנה זלוגר) וכבר יוצא איתה שלוש שנים, אבל חתונה בעיניו היא מילה גסה. יום לפני יום הולדתו השלושים סבו נפטר והוא מגלה כי הוריש לו מאה מיליון דולר אותם יקבל רק אם יהיה נשוי בטרם ימלאו לו שלושים. כשאן מסרבת, מתחיל ג`ימי הנואש לחפש כלה בכל מחיר, והעסק רק הולך ומסתבך. במאי:גארי סיניור
 
 
אל איי וויקלי: דמויות הנשים בסרט, ציידות הבעלים, מוצגות בצורה סטריאוטיפית ביותר (מכלבות שתלטנית ומניפולטיבית, דרך אישה פתטית וזקנה ועד ביג מאמא אפרו-אמריקנית) . שווה לחכות להופעות האורח המשעשעות של ברוק שילדס ומאריה קארי כחברות לשעבר של ג`ימי אליהן הוא פונה במסגרת ניסיונותיו הנואשים למצוא כלה במהירות.

Film.com: לעומת אודונ`ל, שהנוכחות שלו וגם הכשרון הקומי שלו מוטלים בספק, באה זליגר, קומיקאית מצוינת והכוכבת האמיתית של הסרט - מצחיקה ונהדרת בצורה עוצרת נשימה. מוטב היה לו כריס אודונ`ל היה דבק רק בתפקידים דרמטיים בהם הוא טוב (`ניחוח אישה`, למשל).

אנטרטינמנט וויקלי: זהו עיבוד מחודש לסרטו האילם של באסטר קיטון משנת עשרים וחמש - `שבעה סיכויים`. למען האמת, מספר סצינות שהיו יכולות לעבוד נהדר בשנות החמישים, פשוט לא עוברות כמו שצריך בשנות התשעים. סרט קליל ולא מחייב. ציון: שש.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by