בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קרטוֹן נטוורק 
 
 
מורן שריר

בעקבות הספיישל המחריד לבחירת 10 הרווקות המבוקשות בישראל, מבקש מורן שריר ממיכאל הנגבי ועפר שכטר לחזור למחילות ה-SMS שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשייסתם הגולל על ערוץ 10, כשיסכמו את הישגיו ומפלותיו, כשרינו צרור יספיד עוד מקום עבודה, אולי יתפנו להקדיש שורה או שתיים לספיישל "10 הרווקות המבוקשות בישראל". באלבומי הניצחון או התבוסה של הערוץ יכתב כיצד הועלתה תוכנית ללא תקציב וללא כישרון, וככח צביקה בשעתו, עשתה רעש כמו של אוגדה שלמה או לפחות של ספיישל ערוץ 2 מושקע. עכשיו השאלה הנשאלת היא האם האויב הרשע אך טיפש (הצופים) קנו את הונאת הקשר.

עופר שכטר ומיכאל הנגבי לקחו על עצמם את המשימה להכתיר ולדרג את עשרת הרווקות המבוקשות במדינה. לא קשה לדמיין שסופרות צעירות לא כיכבו ברשימה, שככל הנראה הורכבה בעת עיון לא מוקפד בכמה מהגיליונות האחרונים של "רייטינג". אין לי בעיה עם הרעיון של התוכנית ואין לי שום כוונה לתקוף אותו מהכיוון הפמניסטי או מכיוון התרבות נמוכה/גבוהה. לכולם ברור שמפיקים פה ערב פאן שאמור לקבץ כמה שיותר בני 13-22 כדי שיראו את הפרסומות של אסקייפ. זו הרי טלוויזיה. השאלה היא איך עושים את זה - והתשובה היא, לא ככה.

להלן השיטה ליצור תוכנית אין מאין: טול שני מנחים מרצועת הצהריים 'אקזיט', טול את האולפן של אבי רצון, טול המון חן נעורים ושתי בוהדנות, ולכאורה, בידינו ספיישל מתוקתק. אבל התוצאה הייתה בעיקר מביכה.

לערוץ 10 אין כסף להפיק תוכנית מושקעת, זה ידוע לכל. לא ברור אם כן, למה הם מנסים. כמה מהתוכניות הטובות בטלוויזיה הישראלית, נוצרו מתוך מצוקה תקציבית ומשם גם מקור החן שלהם. אני זוכר את גיא מרוז ויוני להב יושבים ב"נייס גיא" על ניילונים, כי הכיסאות היו מושכרים, וזה היה מבריק. אפילו סאות'פרק נראה כמו שהוא נראה כי ליוצרים שלו לא היה זין וכסף לשבת לצייר כל כך הרבה פריימים בשניה. מה שאני אומר, בעצם, זה שכשאין כסף צריך להראות שאין כסף ולא לעשות כאילו, כי אין דבר יותר פאתטי מעושר מזויף. אם אתה מנסה להיראות כספיישל מפואר והתחת שלך לא יכול לפדות את הצ'קים שהפה רושם, אז אתה בצרות.

אבל עזבו, כסף זה בכלל אובר-רייטד. אפשר לפצות בקלות על מצוקה תקציבית אם יש לך את הדבר הזה שבא בחינם. כישרון – שנעדר לחלוטין מספיישל הרווקות. שכטר והנגבי, כביווס ובאטהד בשעתם, עומדים ומצחקקים מול החזה של מורן אייזנשטיין. מצחיק, לא? מצחיק טיל. הרי מי לא עומד ומצחקק מול החזה של מורן אייזנשטיין? ובכן, מי כן? מה יש לצחקק פה? כולה שדי ענק. אם אתה בגיל בו ניצני ערווה מתגלים במפשעתך, הגיוני שתצחקק מול הרי הבשר של האייזשטיינית, אבל אם אתה בן 18, מה זה אומר על קצב ההתבגרות שלך או על מספר הכרומוזומים שלך? לא דברים טובים.

מעל הצופים חגו ונחתו מיני בדיחות טורדניות כיתושים בסגנון "מיכאל ניסה להתחיל איתך? כמה לא מקצועי מצידו. תגידי, מורן, רוצה לצאת איתי?" או "גם לי יש עבר בתאטרון"; "סדרן לא נחשב", שהייתה ככל הנראה הבדיחה השנונה ביותר של הערב. תסריטאי בשם דב שרמן (איך אפשר שלא להיות שמן עם שם כזה) אחראי לטקסטים שאם להדרש לקלישאת המבקרים השחוקה, מתאימים לערבי הווי של כיתה ז'.

למי שכן מתעניין בתוצאות התחרות, פספס את התוכנית ולא התעדכן ב-SMS, הרווקות הנבחרות (בסדר אקראי) הן: שרית חדד, ענבל גבריאלי, מיטל דוהן, יעל בר-זוהר, יעל אבקסיס, רומי אבולעפיה, יונית לוי, קארין מגריזו, מורן אייזנשטיין ומירי בוהדנה, אשר הוכתרה כרווקה המבוקשת ביותר על אף שיש לה זוג שדיים שאפילו ילד בן חמש-עשרה היה משתעמם לשחק איתם.

רוב הרווקות יוצגו בתוכנית בדמות קרטון בגודל כמעט טבעי (אני עומד בפיתוי ולא זורק הערה פמיניסטית) ואילו אייזנשטיין, מגריזו, דוהן ובוהדנה הבלתי נלאות באו במלוא בשרן ורוחן לאולפן, הפגינו בעיקר מבוכה והשאירו אימפקט זהה לזה של הקרטון.

אם ארז טל הוא חלוץ ספיישלי הרהב של ערוץ 2 אז רן תלם הוא מביא בשורת הספיישלים הזולים. טוב יהיה אם ביווס ושכטר לא ילמדו מהתלמיד, אלא הישר מהרב, שכשהיה לו כסף הוא פיזר אותו וכשלא היה לו (ר' "העולם הערב") הוא הראה שאין לו והשתמש בכישרון נטו. עד אז, חזרו בבקשה למחילות ה-SMS שלכם ותקחו את ההומור המחוצ'קן איתכם.
_________________________________________
10 הרווקות המבוקשות בישראל, יום חמישי בערוץ 10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by