בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא בת 17" זכה בפסטיבל חיפה 
 
 
מערכת מיקסר

בפסטיבל ה-19, שהסתיים אמש, הוענקו פרסים גם ל"הללויה" של דני סירקין ו"הצומת" של אילן זיו. בפרס עוגן הזהב מתחלקים "סוס הרוח" ו"חתונתה של רנא"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, שננעל אתמול, הוענק הפרס לסרט העלילתי הטוב ביותר ל"לא בת 17", בבימויו של יצחק צפל ישורון. "זהו סיפור פשוט ומורכב מאוד של חלום ושיברו", נימק חבר השופטים. "זה בצד זה הקיבוץ והפרט מופשטים מערכיהם וסודות מן העבר מאיימים על החיים בהווה. כל המציאות הקשה הזו, נפרשת לעיננו ללא דרמטיזציה, בצילום ריאליסטי ובאמצעות צוות מצוין של שחקנים ושחקניות". הפרס לסרט הזוכה הוא על סך 100,000 ש"ח.

מענק לדרמת טלוויזיה ע"ש שרון עמרני, בסך 30 אלף שקל, ניתן ל"הללויה" של דני סירקין ("שתי דקות מפארדיס", "שוטטות"). "זוהי סאטירה קלילה ומצחיקה על כמה מהתסביכים הלאומיים הגדולים שלנו", מסבירים השופטים. "הצבא, הגבר המאצ'ו הישראלי , מכוניות מתוצרת כחול לבן, ובעיקר - הצורך הלאומי שלנו לזכות באירוויזיון למרות שאנחנו בכלל לא באירופה והעולם כולו נגדנו".

פרס יקבי בנימינה לבמאי התיעודי ניתן לאילן צין על "הצומת", שמביא את סיפוריהם של חייל ישראלי וצעיר פלסטינאי שנהרגו בצומת נצרים יומיים לפני פרוץ אינתיפאדת אל אקצה.

מענק, בסך 20,000, לפיתוח סרט תיעודי ניתן לדוד בלחסן ואשר נחמיאס על "ילדי הגזזת", סרט החוקר את הטיפול האגרסיבי במחלה בה לקו ילדים שעלו מארצות צפון אפריקה. "באמצעות עדויות קשות, מסמוך, חומרים ארכיונים וראיונות עם אנשי רפואה - מציב הסרט שאלות נוקבות על היחס לבני עדות המזרח. הבמאי השכיל לא רק להציג גילוי, אלא לגעת בעצב חשוף של מדינת ישראל הצעירה בימיה הראשונים".

בתחרות עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני חולק הפרס לשני סרטים: "סוס הרוח", הפקה מרוקנית/צרפתית של דאוד אאולד סיעד, המספרת את סיפורם של שני גברים שיוצאים למסע פיזי ורגשי, איש איש מסיבותיו, במרוקו; ו"חתונתה של רנא", סרטו של הבמאי הפלסטינאי האני אבו אסד. חבר השופטים, שמנה את קלאוס מריה בראודר, יבגניה טרידטאובה, קרולוי מאק, פרופ' מיכל פרידמן ופרופ' אברהם הפנר, הסביר ש"שני הסרטים נבחרו משום על כך שהעיזו לעמוד מול השמש".

את הפרס לסרט קצר ע"ש אלי גלפנד קיבלו יניב שחם ודן ברומר מקאמרה אובסקורה על "אודישן". ציון לשבח בקטגוריה הזו קיבל "שיבולת בקפה" של טליה לביא מסם שפיגל. אוריין גנות מבצלאל קיבלה את הפרס בקטגוריית האנימציה על "הצד האחר של הסיפור". אולגה אהרונוב קיבלה ציון לשבח על "טריטוריה של המידע". את פרס ג'ק טיילור לצילום, קיבל יואב קוש על עבודתו ב"חיים זה חיים" של מיכל בת אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by