בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-GHB כבר לא חוקי 
 
 
מערכת מיקסר

ועדת העבודה והרווחה החליטה להוציא את סם המסיבות הפופולארי, שנודע גם ככלי עזר לאנסים, אל מחוץ לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת העבודה והרווחה של הכנסת נענתה אתמול לבקשת משרד הבריאות, והורתה להכניס את ה-GHB לרשימת הסמים המסוכנים, שהשימוש בהם אסור.

ה-GHB (ר"ת של Gamma Hydroxybutyrate), ידוע במקומות כמו מסדרונות משרד הבריאות כ"סם האונס", הוא סם מסיבות פופולארי, שהשפעתו מזכירה, במינונים זהירים, את זו של האלכוהול, ובמינונים נדיבים יותר, את זו של האקסטזי. הוא מוצע לרוב בצורת נוזל, ופחות נפוץ כאבקה.

הסכנה העיקרית ב-GHB היא שטווח המינונים הרצוי שלו לא גדול, ובמינונים לא זהירים, כמו גם לצד שתיית אלכוהול, הוא עלול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות, כמו שיתוק זמני, קבוע או מוות.

GHB הוצא מחוץ לחוק בכל רחבי ארה"ב בשנת 2000, אולם מדינות רבות דאגו להכניס אותו לפקודת הסמים המסוכנים כבר ב-1997.

רפ"ק רינה לוי, מהמשרד לבטחון פנים, הסבירה לוועדת העבודה והרווחה כי מדובר ב"חומר תמים לכאורה, שהיום ניתן לטפטף לתוך משקה, וכי הוא קיים באופן משמעותי במועדונים ובמסיבות. מדובר בחומר שבמינונים קטנים גורם לעייפות ולהזיות, ובמינונים גדולים לאבדן הכרה, טשטוש ואבדן זכרון". לדבריה, זו הסיבה שנעשה בו שימוש כנגד קרבנות אונס".

על פי עו”ד איתן גורני מהרשות למלחמה בסמים, ה-GHB הוא חומר מסוכן, שגרם כבר למקרי מוות. לטענתו, לא ברור עד כמה הוא נפוץ אך ידוע כי יש ייצור שלו בארץ. עו”ד בועז וכטל, יו”ר מפלגת ”עלה ירוק” שהגיע לאחר שהישיבה ננעלה, לא הביע כל התנגדות להוצאת ה-GHB אל מחוץ לחוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by