בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיחי גיחי, צחוק של פסיכי 
 
 ``גיקים הם בסך הכל כלים להעביר קומיקסים של גארי לארסון``, דאגלס קופלנד   
 
מערכת מיקסר

כמעט עשור אחרי שפרש, מוציא גארי לארסון אנתולוגיה מקיפה, עם כל יצירות הקומיקס המבריקות שפרסם מאז 1980

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תשע שנים אחרי שפרש מציור קארטונים יומי, מוציא גארי לארסון את האוסף הכפול האולטימטיבי שלו, צמד ספרים עבי כרס שמאגדים את כל עבודותיו ב-14 שנות יצירה של "The far side" - מעמודי התווך של ההומור.

הספר, שמחירו הרשמי הוא 135 דולר, אך מוצע באמאזון בארבעים דולר פחות, נפתח בקריקטורה הראשונה שפרסם לארסון, בראשית 1980. בקריקטורה נראים שני סרטנים מביטים בילדים בונים ארמונות בחול, ואומרים "הם מאוד משונים בשלב הגולם" - ומסתיים באחרונה, שהתפרסמה בניו-יורק טיימס, בה נראים זאבים ליד ארון קבורה כשאחד מהם אומר "כן. כולנו נתגעגע אליו, אבל לואיס מת כשטבח בתרנגולות, וכולנו יכולים להתנחם בעובדה שהוא הלך כשעשה משהו שהוא אוהב".

ההומור המשונה והגיקי של לארסון משך במהלך השנים מעריצים אדוקים וגם שונאים רבים. הסטריפ שלו נבחר באופן קבוע במשאלים כגאוני ביותר, אך גם כגרוע ביותר. באנתולוגיה המקיפה מופיעים מכתבי תלונה שקיבלו מערכות עיתונים, דירוגים של לארסון כמאייר אהוב וגם כאויב ציני ושנוא.

ב-1994, כשהוא בשיא הפופולריות שלו וכש"The Far side" מתפרסם בסינדיקציה ביותר מ-1,900 עיתונים (כולל "ראש 1" הישראלי), התפטר לארסון משום שפחד ש" אם אמשיך עוד הרבה שנים, הציורים יתחילו להתדרדר, או לכל הפחות להתמקם בבית הקברות של הקארטונים הבינוניים". בסוף שנות התשעים שלח לארסון באמצעות עורך-דינו מכתב למנהלי עשרות האתרים שהוקדשו לו ברשת, וביקש מהם בנימוס להוריד את יצירותיו. מאז, לא פשוט למצוא מאגר מקיף מעבודותיו הגאוניות באינטרנט.

לארסון אומר שכשהוא מביט ביותר מ-4,000 העבודות שלו, הוא מרוצה מהן, אבל "משהו השתנה בפנים. אתה צריך לשמור על האיזון בין פחד לבטחון, חשבתי שאולי אאבד את הפחד ואתחיל לדשדש".

באחד מ-14 המאמרים שמופיעים בספר כותב לארסון שאינו מתגעגע לציור קומיקס, בגיל 53 הוא מקדיש הרבה מזמנו לנגינה ואפילו מופיע במועדונים עלומי שם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by