בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחה, טעות: יהודים לא יעשו הכל בשביל כסף 
 
 אומה וקוונטין בפרמיירה של ``Kill Bill``   
 
מערכת מיקסר

ה"ניו ריפאבליק" התנצל על פרסום קטע בעל ארומה אנטישמית, בה נטען שהמפיצים היהודים של טראנטינו החדש מוכנים לסחור באלימות מפני שהם מעריצים כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון "ניו ריפאבליק" התנצל על ביקורת שכתב בעל הטור גרג איסטברוק בנושא "קיל ביל", הסרט החדש של טראנטינו, ממנה נדף ריח אנטישמי לא נעים.

בביקורת שלו התייחס איסטברוק ל"Kill Bill" כאל מייצג תופעת הגלוריפיקציה של האלימות בהוליווד. בטקסט האשים איסטברוק מפיקים ואנשי עסקים יהודים - ובראשם מייקל אייזנר מדיסני (שמפיצה את הסרט) והארווי ווינשטיין ממיראמקס - שמעריצים כסף יותר מכל דבר אחר, ומוכנים, לשם כך, לעשות הכל - כולל הפצת אלימות משולחת רסן.

בהתנצלות רשמית שפורסמה שלשום באתר ה"ניו ריפאבליק", נכתב באנדרסטייטמנט מתבקש כי "קוראים רבים מצאו את ההערה הזאת מעליבה. הם צדקו. המשפט הזה נקלח הישר מהלקסיקון של האנטישמיות המודרנית, ואנחנו לא עומדים מאחוריו בשום צורה. מה שכתב איסטברוק היה שגוי ומכוער, ואנחנו - כמו גם הוא עצמו - לא מתכוונים למצוא לכך צידוקים".

איסטברוק התנצל מעל גבי הבלוג שלו באתר, שבו גם נכתב הקטע המקורי. "בקטע שכתבתי תהיתי ביני לבין עצמי איך זה שחברות כמו דיסני או מיראמקס נותנות את ידן להפצת בידור אלים שכזה, שמחקרים הוכיחו מעל לכל ספק שהוא מוביל לגילויי אלימות בקרב צעירים. האם הם נוצרים? איך יכול נוצרי, מבחינה מוסרית, לחפש אחר רווחים באמצעות סרט שבו הורגים בני-אדם בשביל הכיף?"

"אבל אלה שמנהלים את דיסני ומיראמקס הם לא נוצרים. הם יהודים... תהיתי איך זה יכול להיות שדווקא היהודים, שסבלו כל כך לאורך ההיסטוריה, נותנים את ידם להפצת אלימות בלתי נסבלת?".

איסטברוק אומר שהוא עדיין עומד מאחורי כל מה שכתב בקטע ההוא, אבל מתנצל מכל הלב על בחירת המילים הקלוקלת, שבעטיה נוצר הרושם כי מדובר בטקסט אנטי-יהודי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by