בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דפוק וזרוק 
 
 
צביקה בשור

צביקה בשור מזהיר: יש לכם רק הזדמנות אחת להתעלף מצחוק ב"אכזריות בלתי נסבלת", החדש של האחים כהן. נצלו אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צפייה ראשונה בסרט של האחים ג'ואל ואיתן כהן שנעשית במטרה לחוות עליו דעה, היא תמיד משימה נואלת. מה שלא תעשה, איך שלא תבוא, ברור לך שתיכשל. אם מחד תבוא אפוף בציפיות, דעתך מוקשחת מהצפייה בסרט הקודם שלהם, הרי שתבזבז מחצית מזמן הצפייה בניסיון להפסיק ולהתאכזב מכך שהסרט הנוכחי שונה כל-כך מהציפיות שלך. אבל אם מאידך תבוא משוחרר מציפיות, גמיש כנער גומי מנטלי, עלול מצבך הנפשי הרפוי לכבות גם את חוש הביקורת שלך. ובכל מקרה, מה שלא תעשה, נכשלת.

חמש פעמים ראיתי את החדש התורן של הכהנים מתוך קשיות מרובת ציפיות, וחמש פעמים פספסתי סרט גדול. מ"בארטון פינק" ציפיתי שיהיה זריז לשון כמו "צומת מילר" – והתאכזבתי; מ"הקפיצה הגדולה" ציפיתי שיהיה הגותי ואפל, והתאכזבתי; "פארגו" נותר בגדר אכזבה עד היום, מה שהקל על קבלת "ביג לבובסקי". וכן הלאה וכן הלאה. הפעם, נשבעתי, אני הולך לראות את החדש של האחים כהן מתוך אפס ציפיות.

"אכזריות בלתי נסבלת" היא קומדיה שעוסקת במלחמת המינים. מיילס מאסי (ג'ורג' קלוני) הוא עורך דין סופר מצליח לענייני גירושים. יום אחד מופיע אצלו רקס רקסרות', איש עשיר שבגד באשתו, נתפס על חם, ועכשיו רוצה להתגרש בלי לשלם לאשתו הצעירה דבר. מאסי המבריק מצליח לסדר לרקסרות' את מבוקשו, אבל בדרך נופל לבו קורבן לקסמיה של האשה הנבגדת, מרילין (קתרין זטה-ג'ונס). מכאן ואילך מתפתלת העלילה מספר פעמים, עד לסיכום המתבקש.

זו הפעם הראשונה שהאחים כהן עושים קומדיה אמריקנית מוצהרת, כזו בה מותר לבדיחות לבצבץ מעל לעלילה, בה מותר לקטעים המצחיקים להיות אפילו מעט מאולצים. והסרט אכן משופע בקטעים קומיים, מילוליים כמו גם פיזיים, שנדמים כמחוות לקומדיות אמריקניות ישנות. לכן התוצאה מצחיקה מאוד, ויש לא מעט קטעים שמצליחים להרים אולמות קולנוע אל גבהים סבירים של געיות. ההופעה של קלוני מבריקה וריקה, בדיוק כפי שדורש התפקיד.

ובכלל, דומה שהסרט הזה, דווקא הסרט בו עוסקים האחים באופן הישיר ביותר ביחסים בין המינים וברומנטיקה, הוא סרטם חסר הלב ביותר. גם בסרטים האפלים ביותר שלהם, גם כשהגיבור מאבד את לבו, הרי שלבו של הצופה חש בצביטה. ב"אכזריות בלתי נסבלת", כששתי הדמויות הראשיות אמורות לסחוף אותנו במסען אל מחוזות האהבה, נותר הצופה בלתי מעורב, מביט מנוכר אל התרמית הרומנטית הגדולה, תחליף אהבה קר שעומקו כעומק האמירה "אני אוהב/ת אותך".

ולכן, למרות ההנאה הגדולה שברק הסרט גורם לצופה בצפייה הראשונה, ספק אם יש בו את הרובדים הרגשיים והאינטלקטואלים שיחזירו אליו את הצופה לסיבוב נוסף, ולעוד אחד. יכול מאוד להיות שכמו השיר הכי קליט באלבום, גם "אכזריות בלתי נסבלת" ימצה את עצמו במהירות הגדולה ביותר. ומצד שני, אתם כבר יודעים מה אני חושב על חוות דעת ראשוניות על סרטים של האחים כהן.
____________________________________
אכזריות בלתי נסבלת, ארה"ב 2003, 100 דקות
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by