בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרק עושים באהבה, או שלא עושים בכלל 
 
 
מערכת מיקסר

סקנדל חדש מסעיר את עולם האמנות: האם השכפולים שעשו עוזריו של אנדי וורהול מהיצירות המקוריות שלו נחשבים לאוריגינל או להעתק?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה חדשה בעולם האמנות: הגוף שתפקידו לאשר את אותנטיות יצירות האמנות של אנדי וורהול, קבע כי רק עבודות שהאמן היה מעורב באופן ישיר ביצירתן, ראויות להיחשב לאוריגינליות.

על פי ה"אינדיפנדנט" הבריטי, שמדווח על הסקנדל המתהווה, וורהול הרבה לתת לעובדיו יד חופשית בשכפול המוני של עבודותיו, ביניהן כמה מהיצירות היותר מפורסמות שלו, כמו הדפסי הפחיות של מרק "קמפבל".

המשמעות של ההחלטה הנוכחית היא שאספני אמנות רבים תקועים כעת עם וורהולים שנקנו כמקוריים, אך כעת מוכרזים בהעתקים, וערכם בשוק יורד בצורה דרסטית. מבין העבודות שנבדקו על ידי המועצה, כ-15% נתגלו כלא מקוריים, ועל פי העיתון, כמה מהאספנים שוקלים כעת צעדים משפטיים. לטענת חלק מהם, המועצה לאותנטיקציה מסרבת לאשר את האוריגינליות של היצירות המשוכפלות בניסיון להשאיר את רמת המחירים של יצירות וורהול בשוק בגובהה הנוכחי.

וורהול עצמו פקפק בענק בחשיבותה וברעיון הכללי של אמנות אוריגינלית, והשכפול ההמוני של עבודותיו היווה חלק מהאמירה האמנותית שלו. רבים מההדפסים שלו שוכפלו תחת פיקוחו הישיר ב"פאקטורי", מהמוסדות האמנותיים הידועים ביותר בניו-יורק של הסיקסטיז, אולם חלק מההדפסים שוכפלו על ידי אמנים שמעולם לא פגש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by