בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנזיר עם הסובארו בז', אתה חוסם את הכניסה 
 
 
אורן הוברמן

אורן הוברמן הטריח את עצמו למסע רוחני בעקבות חתימתו של הגורו הספרותי שמכר את הפרארי שלו, רובין ס' שארמה. היה מעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זהו את השארמה
 זהו את השארמה   
אם היה עלי לבחור את השעה הבזויה ביותר בשעון, הייתה זאת ללא ספק השעה 7 בבוקר. לא משנה היכן אתה בעולם ואיזה אטרקציות מרעישות מחכות לך ביום - השעה שבע בבוקר לעולם תהא מוקדמת מדי, ופי כמה וכמה כשמדובר בפעילות בלתי-נעימה כהתעוררות. לרוע מזלי, נאלצתי גם אני לקום בשעה-איומה זאת, הפעם לרגל אפסון רכב בגיהינום-הנהגים, היכן שכל לכלוך דינו כחסימת-מנוע-קריטית, כל נזילה משולה לדליפת שמן חמורה ומנחיריו של כל עובד מאיים לזנק עלייך סבך שיער ארוך ומקורזל. הייתי בדרכי למוסך.

"המאייד שלך שרוף וול-דאן", הלקה בי המוסכניק, "גם הבלמים, משוחררים לגמרי. איך נסעת על זה? זה כמו רכבת-הרים בלי מסילה", הוסיף והחמיא על כישורי הכביש שלי. כמה דקות מאוחר יותר, לאחר צקצוק מזויף של השתתפות בצער, זרק לאוויר כלאחר מחשבה עמוקה "יאללה, זה סיפור יקר" וזאת תוך כדי נתינת-מבט רב משמעות בי ובמכונית לסירוגין. באותו הרגע הבנתי שניטשה צדק, ויש גם בהחלט מצב שאנחנו שנינו באותו המוסך. "באמת שמתי לב שהאוטו מקרטע לאחרונה", המשיכה וחיממה ידידתי ל' את המוסכניק תאב-המזומנים.

ביום ההוא החלטתי שאני חייב להפטר ממנה, ויהי מה. על אף הודעות המכירה בעיתונים היומיים, התמונות שפרסמתי במבחר פורומים והמלצות חמות שכתבתי עליה בתאי-שירותים ציבוריים נחשבים, לא עזר דבר – אף אחד לא נראה מעוניין, גם לא בחינם. בסוף, ירדתי מהעניין והחלטתי למכור את המכונית.

כאות משמיים התקשר אלי העורך ובפיו בשורה מרעישה: "היום יחתום על ספריו רובין שארמה, ההוא שכתב את 'הנזיר שמכר את הפרארי שלו', אתה הולך". על אף שאיני מכיר את האיש ופועלו, ליבי נמלא אושר והעצבות עזבה את נשמתי לאלתר. סוף-כל-סוף אדם המבין במכירת מכוניות להתייעץ בו, ועוד בחינם. כמובן שהסכמתי ללא היסוס וכיתתי רגליי למקום המאורע – קניון-איילון. למי שלא מכיר, איילון הוא אחד משרידיהם הבודדים של שנות השמונים, אחד הנדירים שצלח את השנים תוך שמירה עיקשת על צביונו הכעור, זאת על אף מאות שיפוצים לאורך העשור כולו. סוג של יובל כספין של הקניונים, אם תרצו.

חתימת ספרי-המעריצים נערכה בחנות הספרים "סטימצקי" בקניון, שדאגה כהרגלה לגבות מחירים מופקעים (שמונים שקל ומעלה) עבור כל אחד משלושת הספרים של הגאון. נזיר? תעשו לי טובה. בתפקיד "הנזיר" עמד וחתם על הספרים רפי אמזלג, העבריין הקירח והחינני מ"זינזאנה", כשהוא מדגמן מבטא אמריקאי מושלם ומפזר חיוכים צחורי-שיניים לכל עבר. "רפי?! זה אתה?" שאלתי אותו מופתע. הנזיר מצידו הביט בי בחוסר אונים ועשה סימן קל למאבטח שיבדוק העניינים. "אה, כולם מתבלבלים" הסביר לי אחד המוכרים במקום. "הרוב מבקשים שיחתום 'מרפי באהבה!', אנחנו אומרים לו שזה 'אהבנו את ספרך!', וככה כולם יוצאים מרוצים", סינן לעברי מוכר מתוסכל אחר.
 
מסתבר אגב, שאין המדובר באותו שחקן מוכשר, אלא בסוג של כפיל-אמריקאי שעשה קריירה ממדריכים טרנדיים לחיים טובים יותר. רובין שארמה שמו, הסבירו בחנות, וגם הספר החדש שלו, "מי יבכה שתמות" לוהט משהו-משהו. 'המלצות למכירת-הרכב כבר לא אקבל', התבכיינתי כתינוק שגנבו לו את העגלה בעודו בתוכה, התבכיינות שהופסקה באכזריות בידי גדולת-מידות שהתנפלה על שוארמה בחיבוקים ומזמוזים מתמשכים. "יו אר גרייט! איי לאב יור בוק! איי דונט קר אנימור איף סמוואן מובס מיי ציז'!" צעקה הגברת. "זה לא הספר שלי", הגיב שוארמה בנימוס אצילי ועבר לבאה בתור.

סוג האנשים שהגיע לקבל חתימה נע בין פקידות-נרגשות ממשרד-הביטחון למשפחות מרובות ילדים שבאו במיוחד בכדי להחתים את המסכן בערמות ספרים שאינם קשורים אליו כלל (היומן של 'משחק החיים' למשל). בתחילה, כשניסה להתמרד, הבהירו לו הלקוחות שלא אומרים לא לבעל-הבית, ובכלל, שהסיבה היחידה שלא פרצו לו לרכב היא רק הגב של אמזלג ברמת-גן. למשמע האזהרות, חדל שוארמה מלהתעסק בשטויות רוחניות והתמקד בדברים שחשובים באמת: לשרוד. לזכותו יאמר שמאותו הרגע חתם שארמה כמו גדול וקשקש בחברותיות עם כל לקוחות המקום.

האוטו שלי אגב, עדיין במוסך. "הכל עניין של חשיבה חיובית", אמר לי שארמה כשחלקתי איתו את מר גורלי. "תגיד את זה למוסכניק", יללתי. לפני שעזבתי את המקום הרגשתי תפיחה קלה על שכמי. "אל תדאג נשמה, אמזלג יסדר" נפלט לו, בליווי קריצה כמעט בלתי רצונית. פתאום הכל נראה לי ברור.
__________________________________________
רובין ס. שארמה חותם על ספריו בקניון-איילון, רמת-גן
מחיר: 82 שקלים בממוצע לספר.
מטבח: נקניקיות פגז בדיליקטיב השכנה.
חנייה: צמוד ל- BMW של שארמה.
ציון בסולם 1-10: 8.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by