בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גבסו: למי נשפך קמח על הראי? 
 
 
מערכת מיקסר

הפופ של היום יישר קו לחלוטין עם "אל-סם" ומוותר על כל נסיון לעודד אותנו להשתמש בסמים. מחקר חדש מנסה להבין לאן נעלמה חדוות החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי אמר סקס, סמים ורוקנ'רול, ולא קיבל? ובכן, מסתבר שבעיקר אנחנו. על פי מחקר חדש שמתפרסם בארה"ב, המוסיקה של הצעירים של היום תומכת פחות מאי פעם בשימוש בסמים, קשים וקלים כאחד.

מאז מהפיכת הרוקנ'רול של הסיקסטיז, הולכים ומתברגנים יוצרי המוסיקה הפופולרית, ונענים יותר ויותר לדרישות הממסד למיתון הרמיזות הנרקוטיות בשירים. על פי המחקר, שהתמקד בארה"ב ונערך באוניברסיטת טקסס באוסטין, המוסיקאים היום תומכים יותר מאי פעם במלחמת הממסד בשימוש בסמים.
למעשה, למרות שכמעט תמיד הייתה עויינות כלפי הרואין וסמים קשים אחרים, הרי שבמוסיקה לה מאזינים בני הנוער כיום יש יותר מסרים שליליים בכל הנוגע למריחואנה, אל.אס.די ושאר מרחיבי תודעה, מאי פעם.

על פי ה"גארדיאן" הבריטי, המחקר בדק 784 שירים שעסקו בסמים, משנות השישים ועד ימינו אלה. מניתוח התמלילים שלהם עולה כי עולם המוסיקה בוחל יותר ויותר בסמים. כ-100 שירים עסקו בהרואין, לדוגמא, יותר ממחציתם יצאו בשנות התשעים, והם מראים קפיצת מדרגה בעיונות כלפי הסם בעשור החולף.

יותר מ-200 שירים עסקו בקוקאין, וגם כאן רובם נושאי מסר שלילי. אם בשנות השישים והשבעים היו שירים בעלי אופי אוהד או בעלי מסר נגטיבי מתון, כמו שיר הנושא של האבקה הלבנה, בביצוע אריק קלפטון, או "Drivin' that train, high on cocaine" של הגרייטפול דד, הרי שבשנות התשעים הגישה השתנתה פלאים, והקוקאין והקראק מוצגים כסם של לוזרים.

עוד יותר מפתיע - החוקרים טוענים כי הגישה כלפי מריחואנה ואל.אס.די עברה שינוי מהותי וקיצוני של ממש, בעיקר בכל הקשור לאל.אס.די. מאהדה וסימפטיה בשנות השישים השמחות לכדי עוינות וסלידה בימינו אנו, עד כדי כך ש-80 אחוז מהשירים שנכתבו מהאייטיז וצפונה ועוסקים בתרכובת המהפכנית של ד"ר הופמן, עויינים אותה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

אפילו היחס למריחואנה ונגזרותיה, שהיו בגדר מוהיקני אחרון בתחום, השתנה בשנים האחרונות לרעה, והפך לפחות לאמביוולנטי. "במוסיקה של שנות התשעים", מסכמים החוקרים, "אין שום נקודות אור בסמים. אין סמים חיוביים, אין סימפטיה, ואין סמים שהם בסדר, כמו מריחואנה או אל.אס.די, ורבים מהשירים מקשרים בין קנאביס לסמים אחרים כמו קוקאין או הרואין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by