בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"על הפרק עומדת יוקרתה של מדינת ישראל" 
 
 
מערכת מיקסר

מנכ"ל פסטיבל ישראל דורש תמיכה של כשישה מיליון שקלים ומזהיר מפני איבוד המוניטין והיוקרה של מפעל תרבותי חשוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום תוגש להנהלה הציבורית של פסטיבל ישראל התוכנית האמנותית לשנת 2004, עם רשימה של עשרות אמנים מרחבי העולם שהסכימו להגיע לפסטיבל. מנכ"ל הפסטיבל, יוסי טל-גן, מבקש מההנהלה לאשר את התוכנית ואת התקציב, הכולל שישה מיליון שקל מתמיכה ציבורית. במקביל, מתריע טל-גן כי המשך קיומו של הפסטיבל אינו מובטח.

לדבריו, התוכנית לשנה הקרובה מהווה השלמה לפסטיבל 2003, שהופק במסגרת מצומצמת במיוחד בשל המלחמה עם עיראק והמצב הכלכלי. טל-גן מתריע כי לא ייתכן מצב, כפי שהתקיים השנה, בו הכספים לפסטיבל הועברו רק לאחר סיומו, והתשלום לאמנים התעכב בחודשים רבים.

"האמנים שאיתם אנחנו נמצאים במו"מ אינם חוששים להגיע הנה. אנחנו יוצרים אצלם ציפיות, ולא רוצים להגיע למצב שבו נעשה מעצמנו צחוק, לא רק כפסטיבל אלא כמדינה", אומר טל-גן. "פסטיבל ישראל מייצג את מדינת ישראל, ואנחנו לא יכולים להיות אחראים לביזיון שיווצר כתוצאה מכך שאחרי שחתמנו על חוזים והסכמים, מישהו יחליט פתאום שאי אפשר לעמוד בהם בשל קיצוצים בתקציב. פסטיבל בינלאומי חייב לעמוד בהתחייבויות שלו, ועל הפרק עומדת יוקרתה של מדינת ישראל. אנחנו רוצים גיבוי והתחייבות של השרה לימור לבנת והמערכות השונות שתומכות בפסטיבל לעמוד בהיקפי התמיכה המשוערים".

ynet מדווח כי טל-גן מזהיר מפני האופציה שגם השנה הפסטיבל יתמקד באמנים ישראלים, כמו בשנה החולפת. לדבריו מדובר בנזק תדמיתי ממדרגה ראשונה ליוקרה של הפסטיבל.

"פסטיבל בינלאומי אומר יותר קהל שמוכן לשלם יותר כסף על מנת לראות יוצרים ולהקות, שסביר להניח שלא יראה בחו"ל ולבטח לא בארץ. לפסטיבל בינלאומי יש אפיל גדול יותר מלפסטיבל כחול-לבן שאת האמנים שמשתתפים בו הקהל יכול לראות כל השנה. עשינו את זה פעם אחת, אבל חזרה לשם היא בעצם הרס המוניטין הבינלאומי שהפסטיבל בנה לעצמו במשך שנים, וכמו בתיירות, שכבר לא סופרים את מדינת ישראל כיעד תיירותי, כך גם את הפסטיבל הזה לא יספרו אם לא נוכל להפגין רצינות ולעמוד בהתחייבויות שלנו" אומר טל-גן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by