בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ואז הזונה אמרה להרצל: עזוב מדינה, תמשיך לפמפם 
 
 
מערכת מיקסר

סדרה סורית חדשה שעלתה השבוע לשידור בתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, מגוללת את סיפורה של התנועה הציונית מזווית רעננה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ הטלוויזיה "אל-מנאר" של חיזבאללה ישדר לכל אורך חודש הרמדאן, החל בימים אלה, סדרה סורית בעלת גוון אנטישמי חריף, שאמורה לשים בכיס הקטן את "פרש בלי סוס", ששודרה באותו מועד בשנה שעברה ועוררה סערה זוטא. כך מדווח היום אתר ממר"י - המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון.

"הגולה" ("אל-שתאת") היא סדרה בהפקה סורית בת 30 פרקים, שמגוללת את סיפורה של הציונות החל משנת 1812 ועד להקמת מדינת ישראל. הפרק הראשון בסדרה שודר ביום שני, 27 באוקטובר, וכבר ממנו ניתן ללמוד ש"הגולה" לא תצא פראיירית ליד "פרש בלי סוס".

הסדרה נפתחת בהקדמה כתובה: "לפני אלפיים שנה, ייסדו חכמי היהודים ממשלה עולמית, שמטרתה לשלוט על העולם, להכפיפו להוראות התלמוד, ולהפריד את היהודים באופן מוחלט מיתר העמים. לאחר מכן, פנו היהודים להצית מלחמות וסכסוכים פנימיים. הם הציגו את עצמם כנרדפים באופן שקרי והמתינו למושיע שלהם, 'המשיח', שישלים את הנקמה ב'גויים' בה התחיל האלוהים שלהם, יהווה. בתחילת המאה ה-19, החליטה הממשלה העולמית להסלים את המזימות. היא פיזרה את עצמה וייסדה את הממשלה היהודית העולמית החשאית, בהנהגתו של אמשל רוטשילד."

על רקע "התקווה" ממשיכים היוצרים הסורים עם הצגת העובדות: "תוכנה של סדרה זו מבוסס על יותר מ-250 מקורות היסטוריים ומסמכים יהודיים וציוניים אותנטיים ומפורסמים ואין לה כל קשר לפרוטוקולים של זקני ציון. בין המקורות: התורה, התלמוד, זיכרונותיו של תיאודור הרצל, האנתרופולוגיה היהודית והתלמוד הבבלי."

או אז נפתחת הסדרה עם מבט על מיטה בפרנקפורט של 1812, עליה גוסס אמשל רוטשילד, אבי המשפחה היהודית המכובדת. "כפי שלאדם יש הגמוניה, כך היהודים נעלים על כל עמי העולם, משום שזרע הזרים כמוהו כזרע חמור", נשמע קולו של אבא רוטשילד. "המשיח המושיע לא יבוא בטרם ייכחדו העמים שאינם יהודיים והשלטון יהיה בידי היהודים בלבד." הוא מסביר לחמשת בניו העומדים סביבו, כי לא די בכסף שלהם, ויש להשתמש גם בתבונה: "כל אחד מכם צריך לדעת איך לנצל לטובתו את התנאים והאירועים ואת נקודות החולשה של האחרים תוך שימוש בשיטות הנלוזות ביותר. כך תשלטו על העולם..."

בהמשך פרק הבכורה אנחנו מתוודעים לראשונה לתיאודור הרצל, בבית זונות אירופאי. זונה יהודיה שוכבת חולה במיטה והמדאם, ג'ין, גם היא יהודיה, יושבת לצדה. הזונה חושבת שאין לה תקווה להירפא והיא אומרת למדאם: "אני מתחננת בפניך. תשלחי לי רק קליינטים נוצרים. אני לא רוצה שאף יהודי ידבק ממני."

לאחר מכן נפגשת ג'ין עם חוזה המדינה המחכה לה למטה. בין השניים מתנהל רומן. בזמן שהם משוחחים, נכנס לבית הזונות – שימו לב, זה מוצלח במיוחד - אלפרד דרייפוס, ומבקש לקבל את הזונה כריסטין. בזמן שדרייפוס נפגש עם כריסטין, הרצל יוצא וצועד ברחוב מתוסכל, משום שאיש לא ענה בחיוב על מכתביו בנושא הקמת המדינה היהודית.

ג'ין מנסה להוציא להרצל את הרעיונות המטורפים מהראש, ואומרת לו "תיאודור, אם אני אתן לך מדינה ששטחה הוא הבית הגדול ביותר בפאריס, מדינה שהעם שלה יהיה אני וילדינו, ואתה תוכל להיות הנשיא שלנו." אבל הרצל דוחה את הרעיון. במקום זאת, הוא פותח לקראת סיום הפרק בדיאלוג המרגש הבא:

הרצל: את באמת יכולה לקנות בית גדול בפאריס.
ג'ין: בטח. חשבת על ההצעה שלי.
הרצל: יש לי תוכנית אדירה המצריכה מימון.
ג'ין: עיתון פרטי?
הרצל: לא. בניית בית גדול עבור העם היהודי.
ג'ין: הוא לא ראוי לכך. הרצל יקירי, אתה יודע שאני מוכנה להקריב כל דבר למענך. אבל בשביל הפרוייקט הספציפי הזה אני לא מוכנה לשלם אפילו פרנק אחד.
הרצל: "האיבה כלפינו היא מחלה העוברת בירושה והפתרון היחידי עבורה היא שתהיה לנו מדינה."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by