בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בראשית דייסה 
 
 
אחי רז

אחי רז טוען שהאנרכיה המענגת ששולטת בפסקול של "קיל ביל", שבה ומוכיחה שטראנטינו לא נמצא במקצוע הנכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נדמה לי שאלה המרכיבים היצירתיים באישיותו של קוונטין טראנטינו שגורמים לי להעדיף את הפסקולים שהוא מרכיב על פני הסרטים שהוא מביים. תקראו לי טמבל, אבל וואלה, לא מדברת אלי השפה הקולנועית שלו. כמו דיוויד לינץ', עולם הדימויים הוויזואליים והטקסטואליים שלו לא מוצא חן בעיניי, ולמרות שברור לי שהוא מאוד מוכשר, בואכה גאון, אני מוותר מראש.

בפסקולים הוא כבר מתקשר הרבה יותר טוב, בעיניי. נראה שדווקא הדקדקנות הכפייתית והלא נעימה שמאפיינת ומגדירה את טראנטינו כיוצר קולנוע, היא זו שהופכת אותו ללקטן מוסיקלי שחובה לשמוע מה יש לו להציע, ולא משנה באיזה תירוץ.

במובן הזה, "קיל ביל" הוא מאסטרפיס לפחות בסדר הגודל של "ספרות זולה". אחרי הפסקול של "ג'קי בראון", שהיה פ'אנקי כמתחייב מהתמה המובילה של הסרט המציק ההוא, חוזר טראנטינו למקסס בלגאן מאוד מאוד משובב נפשות של איזוטריה, אקזוטיקה וקיטש, רוקאבילי, היפ הופ, פ'אנק, נעימות סרטים ישנות ומוסיקה לטינית. במובן הזה מתפקד הפסקול ל"קיל ביל" יותר על תקן של מראי מקומות מגניבים לנברני בוידעם כפייתיים (המקבילה מתחילת הניינטיז לאנשים עם סולסיק), ופחות כרקע קוהרנטי לסרט, שאומרים פה, אגב, שממילא אינו קוהרנטי לכשעצמו.

בין הקטעים היותר בולטים אפשר למצוא את "באנג באנג" של ננסי סינטרה, שפותח את האלבום במצב רוח מהורהר במיוחד; נעימה של לואי בקאלוב, מלחין סרטים שעבד בשנות החמישים והשישים עם אניו מוריקונה הגדול, ונשמע כמוהו בצורה שעלולה לעורר בעיות במשרד הפטנטים; קטע מריאצ'י מדליק למדי של החצוצרן הלטיני (הנודע!) אל הירט; חידוש של להקה ספרדית נשכחת בשם סאנטה איזמרלדה ל"Don’t let me be misunderstood" של האנימלז; המנון טלנובלות יפני יפהפה; ובפיסגה – הבלדה האינסטרומנטלית הגאונית "The Lonely sheperd" של החלילן הרומני הנערץ זאמפיר.

חוץ מזה יש גם קטעים של נוי! הגרמנים, קווינסי ג'ונס ואייזק הייז, ואת הפילרים המאוד המוצלחים של RZA מהוו-טאנג קלאן (שכזכור אחראי גם לפסקול המעולה של "גוסט דוג").

הכל היה יכול להיות ממש אשטון קוצ'ר, לולא הטקסטים הטורדניים מתוך הסרט שמסתובבים למוסיקה המעולה בין הרגליים, ומזכירים שוב ושוב את העובדה המדכדכת, שטראנטינו עשה את כל עבודת הקיבוץ הראויה הזאת סתם בתור הובי.
_____________________________________________
(Various Artists: Kill Bill Soundtrack, (Maverick
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by