בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תהרוג אותי וזהו 
 
 
צביקה בשור

לצביקה בשור יש 215 מילה להגיד על "קיל ביל", ואף אחת מהן לא טובה במיוחד. אולי חוץ מהמילה ה-17 בפיסקה הראשונה, שהיא די יפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה התחתונה, חציו הראשון של "להרוג את ביל" של קוונטין טראנטינו הוא סרט די ככה. הוא משופע בסצינות קרב מרהיבות, מלוות בפסקול טררנטינואי מואץ, מעוצבות למשעי, והעלילה שלו משעממת רצח.

"הכלה" (אומה ת'ורמן) נותרת כניצולה היחידה מטבח שערכה חבורת מחסלים בחתונתה. בעבר היתה היא חלק מחבורת המחסלים הזו. ארבע שנים לאחר הטבח היא מקיצה מתרדמת ארוכה, ויוצאת לנקום. אין הרבה סיבוכים בעלילה הזו, וכרגע נדמה כאילו היא הולכת להתקדם מחיסול לחיסול, עד לסוף המר, שיגיע בעוד שלושים ומשהו שקלים פלוס פופקורן.

כדי לפנות זמן ומקום לשנינות הוויזואלית והמוסיקלית הדחוסה שלו, מוותר טראנטינו על חלק מהדברים שהפכו אותו לאהוב הקהל ונושא הבשורה הקולנועית הגדולה והריקה של שנות התשעים.

הוא מוותר על הדיאלוגים הנפלאים שלו, שעסקו ברבדיה השונים של תרבות ההמונים האמריקנית. הוא מוותר על התחכום בעלילה, והופך אותה לעיסת דמים ואנרכיית חרבות. לפעמים זה יותר כיף, לפעמים זה מעורר פיהוק.

בין סט נפנוף חרבות סמוראי אחד למשנהו נאלצות הדמויות גם לדבר קצת, ולמרבה הפלא, הדיאלוגים מביכים משהו, ונדמה שטראנטינו העדיף להכניס כמה שיותר פעמים "ביץ'" פר פריים מאשר לשים איזה דיאלוג מעניין בין שתי דמויות.

אולי זו העובדה שהסרט כולו מתבסס על סרטי אומנויות הלחימה ההונג-קונגים ועל קומיקס שהביאה את הבמאי/תסריטאי להפוך את הדמויות שלו לפלקטים תזזיתיים. אולי זו ההערצה של טראנטינו לכוכבת הראשית שלו, שהופכת את הסרט לוויזואליה נטו. ובכל מקרה, זה מה שיש שם.
_____________________________________
להרוג את ביל, פרק 1, ארה"ב 2003, 110 דקות
(למידע על זמני ההקרנות)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by