בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הארי פוטר החדש גורם כאבי ראש לילדים 
 
 
מערכת מיקסר

רופא אמריקאי: הספר החמישי בסדרה ארוך פי 3 מהספר הראשון, ויוצר מיגרנות אצל הילדים. החשש: רולינג תגרום למגיפת "כאבי הוגווארט"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הספר החמישי בסדרת הארי פוטר גורם לכאבי ראש לילדים הקוראים אותו. ד"ר הווארד בנט, רופא מוואשינגטון, טוען כי הספר הארוך במיוחד גורם לילדים הקוראים אותו מיגרנות קשות. לטענתו שלושה ילדים הגיעו אליו והתלוננו על כאבי ראש עזים בשל הלחץ הפיזי שנגרם להם כתוצאה מהקריאה האינטנסיבית של 870 עמודי הספר.

"הארי פוטר ומסדר הפניקס" ארוך פי שלוש מהספר הראשון. ד"ר בנט מהמכון הרפואי האוניברסיטאי בוואשינגטון, כבר העניק לכאבי הראש הללו את הכינוי "כאבי הוגווארט". במכתב ששיגר לכת העת הרפואי "New England Journal of Medicine" הוא טוען כי "הדיאגנוזה עבור כל אחד מהילדים היתה כאבי ראש מבוססי מתח שנוצרו תוך כדי מאמץ לצלוח את 870 עמודי הספר. הפתרון הברור לבעיה - לעשות הפסקה בקריאה - נדחהה מיד על ידי שניים מתוך שלושת הילדים".

בנט מציין כי בכל המקרים כאב הראש חלף יום או יומיים לאחר שהפציינט סיים לקרוא את הספר. בנט הכין דיאגרמה המציגה את העלייה הדרמטית באורך ובמשקל של הספרים בסדרת פוטר, החל מכ-300 עמודים בספר הראשון עד ל-870 בספר החמישי. לדבריו, אם רולינג תמשיך במגמת ניפוח ועיבוי הספרים, צפוי העולם ל"מגיפת כאבי הוגווארט בשנים הבאות".

בלי כל קשר, ואולי דווקא עם, נמסר כי המכירות של פוטר החמישי באמצעי אודיו (קלטות ודיסקים) עברו את מיליון העותקים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by