בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גילה אלמגור: מדובר בהפקה מטריפה ומטרפת 
 
 
ניר נון נוה

ניר נוה שונא את סטיב לפחות באותה מידה שבה הוא שונא את המופע שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 2 מצליח כל פעם להפתיע. אין ספק. כעת בעיקר מקפידות כל הזכייניות להרים הפקות יוקרתיות למראה, כי או-טו-טו מגיעה עונת חלוקת הזכיונות, ואף אחת משלושת הגדולות לא רוצה לוותר על הפרה הכל כך מוצלחת הזו שקוראים לה ערוץ 2. 10 שנים ביחד, ואפשר כבר להכין את הכיתוב על המצבה של התרבות הישראלית.

במסגרת שיאי החגיגות החלו אתמול ב"רשת" בשידור הסדרה החדשה והמדוברת "המופע של סטיב". מה היה שם? אפילו את הפרק הראשון לא קיבלנו, אלא פרק פתיחה שכזה, אקספוזיציה. הסברים, הגיגים, ראיונות עם המשתתפים השונים. שעה שלמה בשביל להסביר לנו דבר נורא פשוט: הנה תוכנית שמראה לכם איך לוקחים איזה אחד, ישראל פרנקל, שחקן כושל ונהג מונית בשעות הפנאי, והופכים אותו לכוכב הכי גדול של מדינת ישראל. תשכחו משרון איילון, עוד חודש כבר לא תדעו מה שם המשפחה של נינט, כי הפרנקל הזה עומד להיות המטאור החדש בעולם הסלבס המקומי. ערוץ 2 שוב מפגין את האסון שבכוח המונופול בשילוב עם המון אחוז תזזית. לוקחים פיינשמקר והופכים אותו לדמות הנערצת ביותר על העם. למה? כי ככה בא ליגאל שילון, מה יש?

הרעיון פשטני ביותר - לוקחים אדם, שאי שם בגיל 3 נדפק בו משהו, והוא החליט שהוא סטיב אוסטין, ועם שיגעון הגדלות הזה הולכים עד הסוף. הוא מתקבל לשחק בטלנובלה, אלא שזו פיקטיבית, ובינתיים מתועדים כל חייו ב-12 מצלמות שונות. המופע של טרומן, אבל על באמת. כאילו. כלומר זה בכל זאת טלוויזיה וזה בכל זאת רק חודש אחד.

אז בגלל שרשת הפיקה סידרה יקרה, שעם הביזיון הישראלי עוד תחשב בסוף כסוגה עלית, מפקיעים שעת שידור לטובת הפרומו של הפרומואים. דמותו של אותו סטיב-ישראל-פרנקל מעטרת כל פינת מסך, נכנסת במסע אגו טריפ מטורף לכל שלט פרסומת ולכל עמוד בת"א, למען יבין הצופה הפשוט שזה לא סתם - זה הכוכב הנערץ החדש, ואסור להתבלבל. יגאל שילון מסביר לנו שמדובר במסע קסום ומחייך עם הסיגר בדרך לשליחת החשבונית השמנה לרשת, וכל הכוכבים בזה אחר זה מפגינים את התלהבותם מהתופעה החדשה.

מורן אייזנשטיין, עוד פרי בוסר מתרבות ערוץ 2, מגדירה את התוכנית כ"דבר ענק", אילנה אביטל נפעמת מיישום המופע של טרומן, יוחנן צנגן, מנכ"ל רשת, מפליג לעולמות פילוסופים על ההשגחה האלוהית, כאילו מדובר כאן בתוכנית של ערוץ 8, ועלה התאנה המפתיע – גילה אלמגור, מבהירה שמדובר בהפקה מטריפה ומטרפת.

קצת ראיונות עם האשה, עם האמא, עם כל הדמויות הפיקטיביות, והרבה יגאל שילון שמבהיר לנו ש"כששמענו שהוא קורא לעצמו סטיב ידענו שיש לנו משהו בידיים" ושהדבר שכבש אותם הייתה העובדה שלפני האודישן "הוא דיבר בסלולארי ונתן לנו לחכות. ואז הוא נכנס והתיישב עם רגליים פתוחות והשרשרת שלו. כשהוא התקשר לאשתו והוא קרא לה ליבלובית ידענו שזה האיש". במילים אחרות – הקריטריונים להפוך לכוכב העל הבא של ישראל הם זלזול באנשים אחרים, שחצנות, יהירות ואגוצנטריות. תמהיל הקסם של ערוץ 2.

ואנחנו נחשפים אל מאחורי הקלעים של צילום האודישנים, הדילמה האם ללכת על הפרנקל, תיעוד המפגשים עם המאפרת, העיתונאית, ונהג המונית המשת"פ, מאיר (אגב - בימים בהם משטרת ישראל רודפת אחרינו שנחגור גם מאחור - קצת חוצפה לצלם ולתעד גם את מאיר וגם את ישראל נוסעים להם בניחותא לא חגורים. הלוך וחזור. מישהו צריך לשלם על זה את המחיר).

נתנו לנו קצת טעימות מהמגע עם מורן אייזנשטיין בתפקיד הנערה המתוקה והמפתה, עם אילנה אביטל בתפקיד הביצ'ית, ויצרו אט אט את המכלול השלם המוביל לבחילה מושלמת ולפרומו הכי מרתיע שנוצר במחוזותינו. דוחפים לנו את הישראל הזה שמתלהב תוך שניות מההמולה מסביב, חולה הפרסום שמנסה להסתדר עם כולם ולהישאר "קול", חלקלק ושמנוני יותר מכל קרבורטור, שמלכתחילה קשה לאהוד. אבל מה, עכשיו הוא סטאר, אתם חייבים לאהוב אותו. יגאל אמר.

וכשכותב שורות אלו עמד כבר לכבות את המקלט, ושיקפוץ העורך - הגיעה גילה אלמגור וסיפרה על הדילמה אם להשתתף בעסק הזה, בעיקר נוכח התפקיד הקשה שהונחת עליה – הקלפטומנית. משני הקטעים הקטנים ששודרו אמש, אפשר בקלות לומר שזו נקודת האור של התוכנית, לראות את הפרימה-פרימדונה של התיאטרון בישראל כקלפטומנית הגונבת כפיות מהסט. מרנין.

עוד קצת שילון, צנגן, אביטל, ושטיפת המוח מושלמת. יש כוכב בישראל. איזה כוכב? סופר סטאר. הוא לא ממש יודע לשחק, הוא לא אדיב, הוא חנפן ולקקן עד כדי בחילה (סרנדות לאייזנשטיין!), אבל את הפוסטרים שלו תראו בכל מקום ואתם יכולים להיות בטוחים שבחודשים הקרובים הוא יהיה מהות הקיום של "רייטינג" ו"פנאי פלוס". למה? כי יגאל אמר, מה יש?

מיד אחרי הצגת הזוועה עלתה לשידור אילנה דיין עם התוכנית המצויינת "הבאנו עובדים- קיבלנו בני אדם" הדנה בעובדים הזרים, הגירוש הברוטאלי והביזיון בחסותה של ממשלת ישראל. שלושה סיפורים מרגשים וקורעי לב על העבדות במדינת ישראל. התוכנית הסתיימה ונמוגה לה, ומן הסתם תעלם בנבכי הזיכרון. אבל ישראל פרנקל שלנו יישאר איתנו עוד הרבה זמן. כי ככה זה בישראל 2003 - כשכל אדם חמישי עני, למי יש כוח לעוד מסכנים? תביאו לנו איזה דפוק אלמוני שהופך לסלב של הסלבס, בחסד, ולא בזכות, שיהיה על מי להתרפק. האופיום המודרני להמונים.
__________________________________
המופע של סטיב, יום ב' ב-20:30, ערוץ 2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by