בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דין רודף 
 
 מוההההאאאא מוהההההאאאאאא   
 
עידית גיל-אשל

עידית גיל-אשל מזהירה אתכם מפני תרגיל העוקץ המבריק של יוגב ברזילי, הדיוויד מאמט של פרוייקט Y

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמונה שנים לרצח, ושוב, מחזות שקורעים לנו את הלב של חיילים בוכים בטלוויזיה. מה נהיה עם יוגב? איך זה הפך הקצין החתיך שעל נסיבות פציעת הרגל שלו נוכל ללמוד, מן הסתם, רק עוד כ-50 שנה, לסמרטוט הרצפה של דקלה קידר? דפוק, זרוק ושפוט, משולל שרידי כבוד עצמי ורוח קרב, נואש, מבולבל ואבוד? להיכן נעלמה התושייה הצה"לית הידועה? איפה הצבא הקומפקטי והחכם שבשבילו אנחנו הולכים לעבודה כל יום כמו חמורים קשורי עיניים? איפה פעולות התגמול, יוגב? להוציא ערימת מכתבים מהמסגרת של התמונה – לזה ייקרא נקמה? מה היה אומר על זה הגיבור שלך, שאול מופז? מה היה אומר על זה רבין? אתה לא מתבייש?

תזכורת, למי שהפסיד יומיים של דרמה טלוויזיונית טהורה: בסדנה שהעבירה העיתונאית דנה ספקטור, אולץ יוגב להודות, בתכלס, שהוא אוהב את דקלה. שמאז ומתמיד אהב אותה, למעשה. לאחר שהקיא את כדור השערות הזה מהגרון שלו, עזב את החדר והתמוטט על מיטתו בדמעות (מדובר בקצין במיל', להזכירכם), לפני שהחל לארוז את הציודים שלו במטרה לחתור ליציאה. אני מכירה לא מעט פרשנים שייחסו את האקט הקלישאתי הזה לנפש הדרמה קווין שמסתתרת עמוק בתוך פוזת הקצין הטרוד של יוגב, אבל אני לא קונה את זה, ועוד מעט אסביר גם מדוע. על רקע הכתוביות, הוא פרק בחזרה את הבגדים למלתחה.

בפרק של אתמול, הדרמה עלתה שלב: כמו מושון של יודה ברקן, הגיע תמיר קמחי לווילה על תקן רפיק, כדי לבחוש בנזיד בעודו מתלהט על האש. אווירת היוגה + קטורת שהביא איתו לסדנת החזרות, פתחה ליוגב את הסתימה באופן סופי. הוא התוודה שלא רק שהוא אוהב את דקלה, הוא אפילו יותר מזה - שזה משהו שלא ממש הצליח למצוא לו שם תואר. הרוחות סערו, דקלה ביקשה שיפסיקו לדבר עליה בגוף שלישי, אורן חזר על מנטרות "ברזילי הצבוע" שלו, וכולם, חוץ מאליענה הפאתטית, הפנו את גבם למ"פ שלהם. סוג של מרד.

מאוחר יותר כינס יוגב את כולם בסלון להודעה דרמטית. כולם, חוץ מקמילה ששאלה אם נשארה פסטה, היו מאוד דרוכים. הוא שלף מתוך מסגרת של תמונה (!?) התכתבות הסטורית שלו עם דקלה. הימים - ימי אחד הריבים המתוקשרים עם אורן. הלוקיישן – חדר הבנים הגדול. הנקודה – אני לא השקרן היחיד. שיחקו בי, אכלו לי, שתו לי. יוגב מקריא שורות טקסט בודדות, מהן יכול להשתמע שדקלה פלירטטה איתו ושלחה מחושים כדי לבדוק אם יש מצב ליזיזוּת. אליענה לא יכולה יותר. יוגב מפזר את הכנס, בצל קריאותיו של אורן " אם אתה גבר, תקריא את זה עד הסוף. אם אתה גבר".

ומי לא גבר? יוגב, שמבקש, כבגין בשעתו, שיעזבו אותו לנפשו עם עליזה שלו, אליענה, שכמו כלבלב עזוב הולכת לעשות עמו בביתו, לשמוע את הגרסה המלאה. כמה פאתטי, אבל כמה יעיל. וכאן מגיע ההסבר שלי למהלכים המבריקים של יוגב ביומיים האחרונים:

ותיקי הפרוייקט זוכרים בוודאי את אורן ויוגב יושבים באחד השבועות הראשונים על שפת הבריכה ומחליפים גישושים של מהלומות מילוליות. בסיום הפגש מגיע יוגב להארה, ופורש אותה בפני הנמסיס שלו: להיות מי שאני לא יביא אותי לשום מקום, הוא אמר, בערך במילים אלה. הבנתי שכדי לשרוד כאן צריך להיערך טקטית. להיות שועל. קומפקטי וחכם.

אמר, ועשה. כמו בתסריט של שוד מושלם ממקלדתו של דיוויד מאמט, סגן ברזילי גורם לנו לחשוב שאנחנו יודעים מה אנחנו רואים, בשעה שבעצם, בתעלות הביוב (המטאפוריות, כמובן) קורים דברים אחרים לחלוטין:
דקלה אוהבת את אורן המעט מתרומם, אבל חרמנית על יוגב, מסוג הגברים שהיא מצניחה על כתפם את ראשה בטעות בזמן נסיעה הארוכה לבסיס. יוגב מזהה את המבט הזה בעיניים, ומשחק עם הקלפים קרוב מאוד לדיסקית. הוא מתחזק את המתח המיני איתה, אבל שומר על מראית עין של קנאה ותסכול מרומז הן מול הדיירים והן מולנו, הצופים. כל מזכר, כל רישום, כל תנועה מתוייקת אצלו לשימוש בשעת הצורך. בה"ד 1, אתם יודעים.

עם התקרבות דקות ההכרעה, הוא מתחיל לשלוף את השפנים שלו. המטרה היא ליצור מהומה, מסך עשן, שבחסותו יוכל לצאת מנצח. יוגב מבין בני אדם. יותר מזה, הוא מבין בחורות; אבל יותר מהכל, הוא מבין את המדיה. מהלשכה שלו הוא מנהל קרב מוחות מחושב. אחרי שגרם לדקלה לחשוב שיצאה מלכה בעיני עצמה עם משחקי הקנאה והאגו הקטנים והקטנוניים שלה, הוא עבר לשלב הסופי של תוכניתו. "איזה טיפש הייתי", הוא בוכה לאליענה, ואני שמה לב שהחבר בוכה מימיני על הספה כמו ילדה. "איך לא ראיתי שהיא שיחקה בי? איך יכולתי להיות כזה טיפש?". גאוני. תהיו בטוחים שאליענה נתנה לו באותו לילה יופי של גוד טיים, ותסמכו עליה שאחרי שהיא הפנימה את מסר שאמורה הייתה להפנים, כולם בווילה ובבית כבר ישמעו על זה בקרוב.

ותזכורת לגבי הערב: אם פיראס עף, נגמרה לנו המדינה.
_____________________________
פרוייקט Y, א'-ה' ב-22:00, YTV
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by