בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תרשמו לנו על החשבון 
 
 
ניר נון נוה

חברת הלוויין הכלילה את הפקות המקור לשנת 2001 גם בדו"ח לשנת 2002. במועצת הכבלים והלוויין כועסים, אבל סולחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת יס זכתה גם השנה לאהדה רבה מצד מועצת הכבלים והלוויין על עמידה נאותה בכל תנאי הפקות המקור, עם השקעות מעל ומעבר. בדו"ח המועצה לשנת 2002 זכתה חברת הלוויין לתשבוחות על כך שהציגה עודף השקעה של 9.6 מיליון שקל בהשקעות מקור וכחצי מיליון שקל מעל לנדרש בהפקות סוגה עילית.

בינתיים חלפו שבועות וחודשים, ולפתע התגלה המחדל. מועצת הכבלים הולוויין יצאה היום בהודעה רשמית כי יס הפרה את חובות ההשקעה בסכום הקרוב לשמונה מיליון שקל.

על פי המועצה, חברת יס נמצאת בגרעון השקעה כללית בהפקות מקור העומד על כ-3.9 מיליון שקל, כשהגרעון בהפקות סוגה עילית עומד על כ-7.8 מיליון שקל. במילים אחרות - חברת הלוויין אמנם השקיעה מעל הנדרש בהפקות מקור כלליות, אולם החסירה קרוב לשמונה מיליון שקל בהפקות סוגה עילית.

לטענת המועצה, ההבדל המהותי בין תשבוחות הדו"ח לבין הנזיפה החמורה שהגיעה עתה, נובעת מהעובדה שהחברה הציגה רק לאחרונה את הדוחות המבוקרים על ידי רואי חשבון.

"מסיבות שאינן קשורות אלינו, מאחרות החברות בהכנת הדו"חות", אומרת יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, דורית ענבר. "התוצאה היא שהם מעבירות לנו את ניירות העבודה ואנחנו מסתמכים עליהם באופן זמני בהכנת הדו"ח שלנו, עם כל החשדנות הראוייה, כמובן. במקרה של הלוויין לא הייתה לנו סיבה לחשוש, מאחר ויש לנו איתם ניסיון מצויין. בכל השנים הם הפיקו הרבה מעבר למה שהם מחוייבים, ומהנתונים שהם העבירו לנו בתחילה זה נראה הגיוני כהמשך למגמה הזו".

אז מה הייתה הבעיה? איך פתאום השתנו היוצרות? מתברר שבחברת יס מצאו טריק מאד נחמד. "לאחר קבלת הדו"חות המבוקרים התברר שבדו"חות שהם הגישו לנו בתחילה הייתה כלולה גם שנת 2001", מסבירה ענבר. "הם היו מאוד נבוכים כשזה התגלה. ככל הנראה זה לא מהלך שבוצע בכוונת זדון, אבל בכל מקרה מדובר בטעות מרגיזה ומאכזבת. זה מאוד מצער ומפתיע. אנחנו לא מצפים לטעויות שכאלו, בעיקר מפלטפורמה שלמה, ולא ערוץ בודד, ובטח שלא מהלוויין - שהיחסים איתם היו תמיד מאד הוגנים ופתוחים".

"נפלה שגגה, ואנחנו נזפנו בהם וכעת מתנהלים דיונים על הקנסות, על פי דין. אבל צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. מתוך כ-45 מיליון שקל, הם לא השקיעו בכלל 3.8 מיליון. בכבלים, מתוך כ-120 מיליון שקל הם לא השקיעו כעשרים מיליון. וצריך לראות גם את חצי הכוס המלאה, שלמרות ששנת 2002 הייתה קשה מאוד לתעשייה, עם "תבל" שהגיעה לבית המשפט, עם בעיות חובות לספקים, עם מחנק האשראי של הלוויין, בכל זאת הייתה השקעה רבה".

"בכל מקרה בלוויין הבטיחו לנו להשלים את החוסרים עד סוף 2004, ואנחנו מקווים מאוד שבשנה הבאה לא יקרו דברים כאלו. מעל לכל המקרה הזה מוכיח את הנחיצות של אגף הפיקוח שלנו. אם לא היינו לוחצים, דורשים ולא מוותרים על הדו"חות, ייתכן והדברים היו נראים אחרת".

תגובת חברת יס לא התקבלה עד לפרסום הכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by