בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

סליפי הולו, סאות' פארק, הג'יגולו מת מצחוק, איש המאתיים, טופסי טרווי, רוקדים בלונסה, החיים שאחרי - שבעה סרטים עלו השבוע ואתם מבולבלים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמה פעמים רציתם ללכת לסרט חדש שעלה ביום חמישי, אבל מלבד כמה שורות המגוללות את סיפור העלילה בקצרה ושני סופרלטיבים בסגנון "נהדר!" ו"מרגש!" לא היה לכם מושג אם שווה לראות את הסרט או לא?

אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן ולהראות לכם מה חושבים המומחים: מיסטר שואוביז, אי- אונליין והשבועון אל-איי וויקלי על הסרטים החדשים שהגיעו רק היום לארץ. והשבוע: סאות`פארק, סליפי הולו, איש המאתיים, טופסי טרווי, רוקדים בלונסה והג`יגולו מת מצחוק
 

סליפי הולו

סליפי הולו
 סליפי הולו   
השנה 1799 וג`וני דפ הוא איכבוד קריין, שוטר ניו-יורקי ומדען מתחיל. הוא נשלח לחקור סדרת מקרי רצח בעיירה סליפי הולו שבניו אינגלנד. המקומיים ובכללם גם קתרינה ואן טסל (כריסטינה ריצ`י), מספרים שהרוצח הוא הפרש בלי הראש, דמות אמיתית של חייל צמא דם שנהג לכרות את ראשיהם של קורבנותיו (כריסטופר ווקן) שנתפס והומת לפני עשרים שנה, וכעת חזר מהגיהנום כדי לנקום.
במאי: טים ברטון
 
 
 
מיסטר שואוביז: זוהי מחווה של ברטון הבמאי לסרטי האימה של ילדותו. אמנם האפקטים מרהיבים והתפאורה מעוצבת עד הפרט האחרון, אבל כמו בסרטיו האחרים של ברטון, חסרה עלילה ואף קטע דרמטי בין הדמויות לא נמשך מעבר לדקה. ג`וני דפ מצוין.

אי-אונליין: בידיים אמונות פחות, המעשייה הזאת של וושינגטון אירווינג, הייתה יכולה להרדים בקלות, אבל הקצב המטורף המהול היטב בפחד, כיף ונופים מפחידים הופך את הסרט לרכיבה מהנה ביותר. הציון: שמונה וחצי.

אל-איי וויקלי: קל להישאב לעולם המעוצב והאפלולי של ברטון: היער האפל, העיירה עטופת הערפל והפרש הזועם שבא לנקום. בידור מהנה וסוחף למרות שראשים אולי מתגלגלים אבל הסרט לא זז יותר מדי.
 

סאות' פארק - גדול יותר, ארוך יותר ולא מצונזר

סאות` פארק
 סאות` פארק   
כוכבי תוכנית הטלוויזיה האהובה במחזמר סאטירי באורך מלא. קני, סטן, קרטמן וקייל הלכו לראות סרט קנדי בכיכובם של גיבוריהם הטלוויזיוניים טראנס ופיליפ - ויצאו משם כשהם מקללים ללא הכרה. כשכל ילדי סאות`פארק נסחפים אחריהם, מחליטות האמהות הזועמות להקים תנועת מחאה המונית נגד קנדה. במקביל סאדאם חוסיין והשטן, זוג נאהבים, מחכים בסבלנות שדם קנדי ישפך על אדמת סאות`פארק כי נבואה עתיקה טוענת שביום שזה יקרה, הם ישלטו על העולם. במאי: טריי פארקר
 
 
אי-אונליין: סאטירה מוסיקלית מצוינת שלוקחת את החבר`ה מסאות`פארק לשיאים נפלאים ולמקומות בהם ההומור הוא נמוך מתמיד. כיפי, שנון, ומצחיק. הציון: תשע וחצי.

מיסטר שואוביז: הקסם הטלוויזיוני נשמר גם בסרט עלילתי באורך מלא. אף הגעלה לא נחסכה והסאטירה על תחלואי הזבל הלבן מהמעמד הבינוני נוקבת מתמיד. הבעיה היחידה היא השירים. הם מיגעים בצורה שלא תיאמן, ויש שישה עשר מהם. כדאי לקחת את זה בחשבון.

אל-איי וויקלי: סרט מצחיק ונוקב. מומלץ ביותר. מלבד הברקות כמו הנטייה המינית של השטן, הזיווג שלו עם סאדאם חוסיין והריגת ביל גייטס, הסרט חכם ומבדר.
 

הג'יגולו מת מצחוק

הג`יגולו מת מצחוק
 הג`יגולו מת מצחוק   
דיוס ביגולו (רוי שניידר) מנקה מיכלי דגים שמח ומאושר. הוא מקבל עבודה כמנקה האקווריום הפרטי של אנטואן לאקונט (עודד פהר הישראלי), ג`יגולו בעל שם עולמי. חייו של לאקונט הם קנאת כל גבר, המכוניות, הנשים והאקוואריום עם הדגים נדירים. כשביגולו שומר לו על הבית, האקווריום נשבר, ועל ביגולו לגייס את הכסף לתקן את כל הנזקים עד שהבוס שלו יחזור. הוא מחליט לנסות להיות ג`יגולו והעניינים רק מסתבכים.
 
 
מיסטר שואוביז: הבדיחות כל כך עתיקות עד שנדמה שהן לקוחות מימי הסרט האילם. הבעיה היא שגם אז הן לא היו ממש מצחיקות. יש כמה הברקות אבל הן דורשות צפייה בקטעים מוכרים ולעוסים עד מוות.

אי-אונליין: למרות העובדה שכל בדיחה שלישית ענינה הפרשות גוף , הסרט לא מסריח. הציון: שמונה. זהו סרט מלא קריצות ומחוות לסרטים אחרים. קומדיה מצחיקה ומשעשעת.

אל-איי וויקלי: קומדיה משעשעת שמתאימה במיוחד לתיכוניסטים עתירי הורמונים ובסך הכל מגשימה את החלום הרטוב של כל גבר. אדי גריפין פשוט מצוין בתפקיד המאדאם הגבר של ביגולו הג`יגולו.
 

איש המאתיים

איש המאתיים
 איש המאתיים   
ריצ`ארד מרטין (סם ניל) קונה לבנו מתנה: רובוט שמקבל את השם אנדרו (רובין וויליאמס). הסרט עוקב אחר התקופה הארוכה, מאתיים שנה, שבה חי אנדרו ומשרת את בעליו בכל הפעולות הביתיות היומיות. כאשר אנדרו מתחיל לגלות רגשות ומחשבות מקוריות, משפחת מרטין מבינה שאין בידה רובוט רגיל ועוזרת לאנדרו להפוך לאנושי. על פי סיפור קצר של איזק אסימוב. במאי: כריס קולומבוס.
 
 
מיסטר שואוביז: כמו רוב סרטיו האחרונים של וויליאמס, גם הסרט הזה נחוש בדעתו לגרום לצופה לחוש חמימות ונועם, שכמעט מפתיע שלא מחלקים סוודרים בכניסה לאולם. הסאגה על הרובוט ומסעו בן המאתיים שנה לעבר האנושיות, טומן בחובו את כל הקלישאות האפשריות בנושא מה גורם למישהו להיות אנושי, שכולנו כבר מכירים. אפשר לוותר.

אי-אונליין: לא ברור מה הסרט הזה מנסה להביע. מוזר במיוחד המעבר של רובין ויליאמס מרובוט לגבר, והרומן שהוא מנסה לנהל עם הנכדה של המשפחה (אמב`ת דויטץ`). דויטץ` מצויינת בתפקידה וממש קל להתאהב בה.

אל-איי וויקלי: למרבה הצער מנסה `איש המאתיים` להיות שני סרטים בו-זמנית. גם פנטזיה משפחתית וידידותית לסביבה, וגם קומדיה עקשנית שלא מאפשרת לצופה לשכוח לרגע שזה רובין וויליאמס מתחת לכל המתכת הרובוטית.

 

טופסי טרווי

טופסי טרווי
 טופסי טרווי   
טופסי טרווי (תוהו ובוהו, בעברית) מספר על מערכת היחסים המיוחדת של יוצרי האופרות הקומיות המצליחות של המאה התשע-עשרה, גילברט וסאליבן, שהיו סמלי התרבות המפורסמים ביותר של אנגליה עד הביטלס.

האופרות הקומיות שלהן תמיד הצליחו אך גילברט רוצה לנסות משהו קצת שונה וסאליבן מתנגד. יום אחד גילברט מבקר עם אשתו בתערוכה יפאנית בלונדון והרעיון להצגתם המצליחה `מיקאדו` נולד. סיפור יצירתם וחברותם של השניים כולל קטעים מעבודתם הססגונית . במאי: מייק לי
 
 
מיסטר שואוביז: הסרט מצויין ומענג. היה יכול להיות מושלם אלמלא היו בו שירים ארוכים מדי וטיפשיים למדי, בכל זאת תעשיית הבידור התקדמה מאז אופרטות הקהל של אז.

אי-אונליין: מעשייה משכרת עם הופעה נהדרת של כל צוות השחקנים. ציון: שמונה וחצי. מומלץ ומשמח, שונה לחלוטין מכל סרטיו ריאליסטיים והקודרים של מייק לי.

אל-איי וויקלי: מי היה מאמין שמייק לי יביים דרמה תקופתית עתירת תלבושות ושמחת-חיים ועוד בכזה כשרון. נדמה כאילו לא בשחקנים אנחנו מתבוננים, אלא באנשים אמיתיים ולא בסצינות אלא בחיים עצמם.
 

רוקדים בלונסה

רוקדים בלונסה
 רוקדים בלונסה   
סיפור חייהן של חמשת האחיות הרווקות לבית מונדי, החיות באירלנד בסוף שנות השלושים. הבכורה, קייט, מורה חמורת סבר (מריל סטריפ),מגי בעלת הלב הרחב (קת`י ברק), רוז הפשוטה (סופי טומפסון), אגנס השקטה (בריד ברנן) וכריסטינה היפיפייה (קתרין מקורמק) שאף מגדלת בן מחוץ לנישואין. בין השאר מתמודדת המשפחה עם גידול הבן, עם שובו של אחיהן הכומר משליחות מיסיונרית באפריקה, עם עוני נורא, עם אבטלה ועם רומנים אסורים. במאי: פאט אוקונור
 
 
מיסטר שואוביז: למרות הליהוק המשובח של השחקנים אין כאן הרבה דרמה. דמותה של מריל סטריפ היא הכי פחות מעניינת. כנראה שהוליווד לא מציעה תפקידים טובים יותר לשחקניות מעל גיל ארבעים.

אי-אונליין: אומנית המבטאים, מריל סטריפ, היא ענוגה כמו תמיד. הסרט פיוטי, מלא שירה ונופים מופלאים, ולפעמים נוטה לרגשנות יתר.

אל-איי וויקלי: העיבוד לקולנוע גרם למחזהו של בריאן פרוילי לאבד מקסמו. קשה להזדהות עם הדמויות. השחקניות מצוינות אך הבימוי והתסריט הופך את דמויותיהן לשטוחות.
 

החיים שאחרי

החיים שאחרי
 החיים שאחרי   
בבניין משרדים אפרורי מתקבצים כל האנשים שנפטרו. לפני המעבר לעולם הבא עליהם לבחור זיכרון אחד מחייהם אותו הם מוכנים לחיות שוב ושוב. צוות פקידים משחזרים את הזיכרון במשך שבוע ומכין ממנו סרט. את הסרט הם מעניקים לנפטרים והוא המזכרת היחידה שלהם מחייהם בעולם הזה. במאי: הירוקאזו קורה-אדה
 
 
אי-אונליין: הרעיון מעניין, כמובן, אך למרבה הצער התוצאה המתקבלת על המסך היא קצת חסרת חיים. הציון: שבע. עמוס בדיבורים, שיחות ומונולוגים שפשוט לא מאפשרים לו להמריא.

אל-איי וויקלי: קומדיה אנושית נפלאה שמוכיחה שלא צריך אפקטים דיגיטליים מרהיבים והרבה אקשן כדי ליצור סיפור נוגע ללב ורגיש. שירה צרופה.

פילם.קום: הרעיון של הסרט מרתק וקסום. הסרט עצמו צנוע כל כך עד שנדמה שהוא עוד שנייה נעלם מהמסך. מלבד הזיכרונות של האנשים עצמם שמוצגים בחיות מרשימה, הסרט נראה מונוטוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by