בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תיאטראות העולם - התאחדו 
 
 
מערכת מיקסר

התיאטראות בישראל על סף פשיטת רגל ולאף אחד זה לא איכפת. עכשיו הם פונים לאונס"קו ולנציגי תרבות ברחבי העולם שיפעילו לחץ על הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התיאטראות בישראל על סף קריסה טואטלית. הקיצוצים החוזרים ונשנים בתקציב, והקיצוץ המאסיבי המתוכנן לשנת 2004 יותירו את מדינת ישראל עם תרבות של מתנ"סים. מתקציב זעום של 400 מיליון שלק לתרבות מורידים כעת את התקציב לכ-226 מיליון שקל. נציגי התיאטראות הרימו קול זעקה, יצאו להפגנות, אפילו השביתו את התיאטראות ליום אחד, אבל נראה שלאף אחד זה לא איכפת ולביבי זה לא מזיז. ממילא הוא את ההצגות שלו עושה בתוכניות טלוויזיה ופה בהצגות של אחרים בנסיעותיו התכופות לחו"ל.

בתיאטראות הישראלים המתפוגגים רואים את תקציב 2004 קרב ואת הדומיה מסביב, והחליטו שהפעם לא מוותרים. מנהלי התיאטראות ויושבי ראש ההנהלות הציבוריות של התיאטראות החליטו לצאת למאבק כלל עולמי בניסיון נואש להציל את התרבות הישראלית. היוזמה כוללת פנייה לגופים שונים בחו"ל במטרה שאלו יפעילו לחץ על ממשלת ישראל, ממש כפי שישראל התגייסה למען התרובת בקוסובו ודרום אפריקה בימים עברו.

נעם סמל, מנכ"ל התיאטרון הקאמרי אומר כי הפעם פשוט אין ברירה. חלק מהמאבק כולל פניה לאונס"קו, ארגוני זוכיות אדם וחופש ביטוי בעולם, האיחוד האירופי וגם לנספחי התרבות בשגרירויות ישראל ברחבי העולם. "בהיבט בינלאומי כל שגרירות וקונסוליה ישראלית יודעת מה חשיבותה ותרומתה של התרבות הישראלית לתדמיתה של המדינה בחוץ. הם מעריכים את תרומתנו ואנחנו מבקשים שהם יעזרו לנו להקים קול צעקה גדול מכיוון שבקרוב מאוד נחדל" אומר סמל.

יעקב אגמון, מנכ"ל הבימה, אומר: "כל פעולת המחאה הזו מטרתה להפעיל לחץ. אני רואה בפעולת המחאה הזו זירת התמודדות נוספת שלנו על המאפיינים התרבותיים של מדינת ישראל. אנחנו רוצים לשתף את העולם באינפורמציה על מה שקורה כאן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by